Skocz do zawartości

Poziom oleju - która strona bagnetu mówi prawdę?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, arnoldpe napisał:

Właśnie też mam inne wrażenie :-\ jak dla mnie to będzie max 0.5l ale czekam na jakiś konkret ;)

 

Między min a max w SF 2,5XT MY07 mieści1 litr (na 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok miałem okazję zmierzyć i u mnie jest na 100% 0,5 litra pomiędzy min-max. Nie wiem jak komuś może się tam mieścić 1 litr :D

Dnia 22.05.2017 o 14:42, piotruś napisał:

 

Między min a max w SF 2,5XT MY07 mieści1 litr (na 100%)

 

tzn jest taka opcja jak ktoś traktuje minimum jako brak oleju na bagnecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm  w forku 2.5XT 07 jest litr, zostało to potwierdzone już na forum i faktycznie jest to litr również u mnie.

Poniższe foto zapożyczone z internetu. Ale pokazuje jak powinno się mierzyć poziom oleju i odpowiednio zimny/ciepły.

 

btw. swego cazsu w starym Audi miałem miskę olejową spawaną :) i po tej naprawie były jaja z pomiarem oleju tudzież wskazaniami bagnetu. Może u Ciebie kolego co wchodzi pół litra jest podobnie? Ewentualnie może jakiś błąd w trakcie pomiaru robisz? Bagnet jest pokrzywiony? czy cokolwiek...

Zrzut ekranu z 2017-06-05 15-17-54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lewy87r napisał:

Hmmm  w forku 2.5XT 07 jest litr, zostało to potwierdzone już na forum i faktycznie jest to litr również u mnie.

Poniższe foto zapożyczone z internetu. Ale pokazuje jak powinno się mierzyć poziom oleju i odpowiednio zimny/ciepły.

 

btw. swego cazsu w starym Audi miałem miskę olejową spawaną :) i po tej naprawie były jaja z pomiarem oleju tudzież wskazaniami bagnetu. Może u Ciebie kolego co wchodzi pół litra jest podobnie? Ewentualnie może jakiś błąd w trakcie pomiaru robisz? Bagnet jest pokrzywiony? czy cokolwiek...

Zrzut ekranu z 2017-06-05 15-17-54.png

Nic nie jest pokrzywione :) miska nie jest spawana z ośmiu, samochód nie był spawany również, a bagnet stoi jak płonący konar. Fakt, że mierzę zawsze na minimalnym spadzie w garażu podziemnym. ale bez jaj to nie może być 500 ml różnicy w poziomie :D 

 

Poszperałem w manualu i kura dzika rzeczywiście 1 litr jak w krzywą mordę:

59356c575b79d_Beztytuu.jpg.ce6bb53c936814e4aac4140658e3f501.jpg

Szczerze w szoku jestem, że tak mały spad robi taką różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, arnoldpe napisał:

Szczerze w szoku jestem, że tak mały spad robi taką różnicę. 

 

Wystarczy spojrzeć na drugą stronę bagnetu by się przekonać jak bardzo to może robić różnice :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm  w forku 2.5XT 07 jest litr, zostało to potwierdzone już na forum i faktycznie jest to litr również u mnie.
Poniższe foto zapożyczone z internetu. Ale pokazuje jak powinno się mierzyć poziom oleju i odpowiednio zimny/ciepły.
 

59355a1cb6191_Zrzutekranuz2017-06-0515-17-54.png.98d8e323d1118b6615a57eda6caad3be.png

U mnie w WRX 2.5T jestem w stanie z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jest 1l pomiędzy znacznikami na zimno (j.w.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 16:37, arnoldpe napisał:

Fakt, że mierzę zawsze na minimalnym spadzie w garażu podziemnym. ale bez jaj to nie może być 500 ml różnicy w poziomie

Arnold, zmierz dokładnie poziom oleju , a po przyjeździe postaw auto dokładnie w tym miejscu , ale odwrotnie-tyłem do przodu. I zmierz znowu . -przy takich samych temp. silnika. Dowiesz się jak spad wpływa na wynik.

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarka wchodzi pod dużym kątem, dlatego ważne jest aby auto stało poziomo  i stąd też różnica na miarce między jedną a drugą stroną a

prawidłowy poziom to ten niższy.

Właśnie robię silniczek dla znajomego i cyknalem fote jak to wygląda bez miski.

20170605_221026.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ada, fajnie,że sprawdziłeś ,ale ważne jest nie to ,że miarka pod kątem, tylko  ważne w jakiej odległości od boków miski miarka przecina się z lustrem oleju.Jeśli byłoby to na środku miski, to przechyły boczne nie maja znaczenia. Więc zmierz w poziomie odległości między punktem znajdującym się na miarce między min i max  ,a  bokami miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ile razy mierzę, zawsze wychodzi "mi" tak samo. Wytarcie, zanurzenie na 4-8 sekund, Konewka jest obojętna jak wiecie jak mierzyć. Dół pokazuje za dużo. Istota, to zobaczyć część bagnetu, która jest "na górze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzenie poziomu oleju w Subaru to wyższa szkoła jazdy :) Sam się o tym  przekonałem. ...w porównaniu z  innymi  autami. A 2,5 XT lubi pić olej, więc warto często sprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dwa litry oleju 5W40, które pożarł mi Forek 2,5XT w 15.000km to tak normalnie, czy jednak trochę dużo ?? Przebieg niecałe 200.000, głowice po przeglądzie, uszczelnieniu, UPG i reszta uszczelnień silnika - dopiero co zrobione, turbo świeżo po regeneracji. Wycieków na zewnątrz brak, tzn. nic nie kapie i nie śmierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rydzada napisał:

Czy dwa litry oleju 5W40, które pożarł mi Forek 2,5XT w 15.000km to tak normalnie, czy jednak trochę dużo ?? Przebieg niecałe 200.000, głowice po przeglądzie, uszczelnieniu, UPG i reszta uszczelnień silnika - dopiero co zrobione, turbo świeżo po regeneracji. Wycieków na zewnątrz brak, tzn. nic nie kapie i nie śmierdzi ;)

 

Wg mnie, jak najbardziej w normie. Nie przejmowałbym się takim zużyciem. Mój chlapał więcej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, piotruś napisał:

 

Wg mnie, jak najbardziej w normie. Nie przejmowałbym się takim zużyciem. Mój chlapał więcej ;-)

Niech mu na zdrowie wyjdzie :)

Zalali mu po UPG syntetyka Total 5W40. Za chwilę - najbliższa wymiana - przejdę na Motula 300V 5W40 "dla świętego spokoju".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piotruś, głównie zależy od tego, jak sobie dotrzesz silnik. Lub Twoi poprzednicy. Nie katowany za młodu, lekko pociskany w miarę jego rozwoju, będzie brał mało. Do 2 tysi jak z jajkiem, potem nawet do dechy, byle nie dłużej jak 10 sek., i nie przekraczać 3500 rpm, po 3000-4000 w palnik,ale z czuciem. Ja odczułem, że moja stara 2,0 RC zaczęła chodzić po 7000 km. Ale do dziś nie bierze oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2017 o 22:30, mz56 napisał:

Nie katowany za młodu, lekko pociskany w miarę jego rozwoju, będzie brał mało. Do 2 tysi jak z jajkiem, potem nawet do dechy, byle nie dłużej jak 10 sek., i nie przekraczać 3500 rpm, po 3000-4000 w palnik,ale z czuciem.

 

łooot? kto koledze takich głupot naopowiadał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces docierania silnika to okres ponadnormatywnego ścierania/polerowania powierzchni pracujących co powoduje duże naprężenia w mechanizmach. Z powodu dużych naprężeń występuje dużą temperatura miejscowa i tylko dla tego należy w tym czasie delikatnie obchodzić sie z silnikiem. Natomiast z każdym przejechanym kilometrem zużycia spada i najważniejsze jest pierwsze 100-200 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 17:34, lewy87r napisał:

 

Wystarczy spojrzeć na drugą stronę bagnetu by się przekonać jak bardzo to może robić różnice :) 

 

 

Racja. W trakcie ostatniej wymiany oleju (około 200 km temu) zalałem swój 2.0 NA równymi czterema litrami. 

I po przejechaniu tych 200 km jest dokładnie tak:

 

599f3dfd17a57_BagnetPrzd.png.1765d92c8e23aa03d1884af39015de31.png599f3e0957e65_BagnetTy.png.5fcd6dd0cc230dc74cb35cd5bbe5fc58.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...