Skocz do zawartości

Poziom oleju - która strona bagnetu mówi prawdę?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam mały problem z odczytem poziomu oleju w moim forku (2,5t)

 

na załączonych zdjęciach jest poziom po przejechaniu 4kkm od przeglądu i wymiany oleju

 

mam tak od zawsze i od zawsze nie wiem ile go naprawde jest.

 

Strona bagnetu z opisem (wydaje się jakby coś ten olej zlizywało z bagnetu przy wyciąganiu)

IMAG0079.jpg

 

strona bagnetu bez opisu

IMAG0080.jpg

 

sam juz nie wiem czy dolać czy nie dolać. jedna strona tak druga siak

 

stan jest podobny na ciepłym i na zimnym (po nocce w garage).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robię i zawsze są znaczne różnice po obu tronach. Na jakiś rysunkach widziałem, że ten bagnet wchodzi prawie poziomo w silnik więc nie wiem jak to możliwe, że on cokolwiek pokazuje.

z tym mierzeniem poziomu oleju silnikowego w Subaru to troche taki cyrk na drocie :mrgreen:

trzeba troche wprawy... a co meritum sprawy: patrzymy na strone z opisem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, też tak mam. Rób jak Ci radzi eddie_gt4, :arrow: czytaj na stronie opisanej. :mrgreen: To co widzisz na krawędziach bagnetu tej opisanej strony, to resztki, które bagnet "zebrał" podczas wsuwania/wysuwania przez rurkę - nic Ci tam oleju "nie zlizuje" :wink:

No i lepiej jest sprawdzać olej częściej niż co 4t.km. Ja wykorzystje do tego ten licznik chwilowego przebiegu "B". Tzn. gdy sprawdzam poziom oleju, zeruję go i wiem ile kilometrów przejechałem od ostatniej kontroli. Staram się nie przekraczać 1000km bez kontroli. Po jakimś małym upalanku, jeździe z duzymi prędkościami, przydałoby sie to robić jeszcze trochę częściej. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info,

 

Co do sprawdzania oleju, sprawdzam, zawsze po tankowaniu na drui dzień- poprzenidio miałem nissana i który palił 0,5l na 1000 lub więcej jak go kręciłem mocno na czerwone :twisted: i tu się dobrze wyszkoliłem.

Olej sprawdzam bardzo regularnie i dlatego, stwierdzam, że tekie zużycie jakie mam to chyba żadne zużycie :wink:

 

ile jest oleju pomiędzy min a max? w nissanie było 0,7 litra

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robię i zawsze są znaczne różnice po obu tronach. Na jakiś rysunkach widziałem, że ten bagnet wchodzi prawie poziomo w silnik więc nie wiem jak to możliwe, że on cokolwiek pokazuje.

z tym mierzeniem poziomu oleju silnikowego w Subaru to troche taki cyrk na drocie :mrgreen:

trzeba troche wprawy... a co meritum sprawy: patrzymy na strone z opisem :!:

 

Oj tam od razu cyrk i wprawa, polecam technike, wieczorem po zaparkowaniu auta w garazu wyciagasz bagnet, wycierasz do sucha i odkladasz, rano zanim wsiadzesz do auta robisz pomiar i nic Ci sie nie rozmazuje. Widac idealnie. A co do w/w rozmazywania sie to prawde pokazuje zawsze ta strona na ktorej jest mniej oleju (czyli ta "nierozmazana" Miedzy granicami jest chyba 0,5.

Oleum polecam sprawdzac co 2 tankowanie, lub czesciej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robię i zawsze są znaczne różnice po obu tronach. Na jakiś rysunkach widziałem, że ten bagnet wchodzi prawie poziomo w silnik więc nie wiem jak to możliwe, że on cokolwiek pokazuje.

z tym mierzeniem poziomu oleju silnikowego w Subaru to troche taki cyrk na drocie :mrgreen:

trzeba troche wprawy... a co meritum sprawy: patrzymy na strone z opisem :!:

 

Oj tam od razu cyrk i wprawa, polecam technike, wieczorem po zaparkowaniu auta w garazu wyciagasz bagnet, wycierasz do sucha i odkladasz, rano zanim wsiadzesz do auta robisz pomiar i nic Ci sie nie rozmazuje (...)

Mervin, niby wszystko ok, tyle ze o ile sie nie myle, to producent w instrukcji nakazuje sprawdzanie oleju kila minut po zgaszeniu silnika :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mervin, niby wszystko ok, tyle ze o ile sie nie myle, to producent w instrukcji nakazuje sprawdzanie oleju kila minut po zgaszeniu silnika

 

Mozna tak i tak tyle ze w tym wypadku co piszesz w subaru poziom oleju bedzie duzo wyzej niz max ( przy zalozeniu ze jest max ) dlatego na bagnecie masz taki zabek , takie wyciecie polokragle nad znakiem max -widac na zdjeciu.

Wiec jesli olej na cieplo siega tego nzaku znaczy ze jes max.

Na zimno powinien byc miedzy tymi dwoma otworami .Jeden do mi. a ten wyzej do max. Na zimno nie powinno byc wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mervin, niby wszystko ok, tyle ze o ile sie nie myle, to producent w instrukcji nakazuje sprawdzanie oleju kila minut po zgaszeniu silnika

 

Mozna tak i tak tyle ze w tym wypadku co piszesz w subaru poziom oleju bedzie duzo wyzej niz max ( przy zalozeniu ze jest max ) dlatego na bagnecie masz taki zabek , takie wyciecie polokragle nad znakiem max -widac na zdjeciu.

Wiec jesli olej na cieplo siega tego nzaku znaczy ze jes max.

Na zimno powinien byc miedzy tymi dwoma otworami .Jeden do mi. a ten wyzej do max. Na zimno nie powinno byc wyzej.

Turdzi, i znowu nie do konca... poczytaj uwaznie np. instrukcje do GT'eka - podejrzewam ze w 2.5XT jest tak samo :smile:

 

gorny "zabek" (wyciecie) sluzy do odczytywania poziomu oleju bezposrednio po jezdzie, tj. w BARDZO goracym silniku (chyba tak stoi w instrukcji, nie pamietam dokladnie :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam - da się odczytać. Stroną z opisami.

 

Trzeba też pamiętać, by wkładając bagnet z powrotem nie wsadzić go konewką w złą stronę (właściwa strona: zawleczka do palca - bliżej nas, konewka nie do góry nogami :mrgreen:).

 

A, jeszcze jedno: pamiętajmy, że bagnet nie odczytuje oleju od stanu minimum, do maksimum - on tylko mówi o stanie minimum/maksimum PONAD minimalny wymagalny poziom. Ubytek na bagnecie od "max" do "min" to z tego, co wiem, jakieś pół litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden litr mieści się w moim "jakieś pół litra" - zawsze zaczynam od połówki, a kończy się co najmniej na jednym litrze :mrgreen:.

 

To chyba nie ten wątek :mrgreen: . Ja mam z kolei odwrotnie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trzeba też pamiętać, by wkładając bagnet z powrotem nie wsadzić go konewką w złą stronę (właściwa strona: zawleczka do palca - bliżej nas, konewka nie do góry nogami :mrgreen:).

 

Czyli jak? :)

Załóżmy ze stoje dokladnie 'naprzeciw' bagnetu z przodu auta.

Jak patrze na konewkę to ma to wyglądac tak, jakby sobie prawidłowo 'stała'? Czyli zawleczka po lewej, wylew konewki po prawej (jak na obrazku niżej - zdjęcie jest robione z ukosa, ale konewka 'stoi' jak opisałem)

konewka.jpg

 

Czy moze jednak opis 'zawleczka od palca blizej nas' oznacza ze zawleczka jest na dole w wylew konewki u góry?

 

Kurde ... sprawdzanie poziomu oleju we wszystkich autach jakie miałem to byl banal - a przy subaraku trzeba sie doktoryzowac :mrgreen:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
4 minuty temu, arnoldpe napisał:

Nie jest lekko ;) rzeczywiście w Foresterach 02-08 XT pomiędzy min-max jest aż 1 litr ? 

Na podstawie moich obserwacji nie, albo przynajmniej moje auto jakoś inaczej pokazuje poziom. Przykład - sprawdzam w trasie poziom oleju i jest w okolicach min, dolewam 250ml i po chwili (5 min), jak spłynie to, co wlałem, na bagnecie jest 2/3 stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Yanas napisał:

Na podstawie moich obserwacji nie, albo przynajmniej moje auto jakoś inaczej pokazuje poziom. Przykład - sprawdzam w trasie poziom oleju i jest w okolicach min, dolewam 250ml i po chwili (5 min), jak spłynie to, co wlałem, na bagnecie jest 2/3 stanu.

Właśnie też mam inne wrażenie :-\ jak dla mnie to będzie max 0.5l ale czekam na jakiś konkret ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...