Jump to content

kontrolka zapietych pasów

Dehnel
 Share

Recommended Posts

Czołgiem,

mam pytanie do posiadaczy imprez, tych klasycznych <2001r ale z nową deską rozdzielczą.

Zauważyłem ostatnio że kontrolka zapiętych (czy zasadniczo niezapiętych) pasów nie świeci. Kontrolka jest, widać ją w słońcu. WYDAJE mi się, że kiedyś się świeciła. Nie widzę tez żadnego kabelka idącego od zapięcia/tego w co się wpina pas:)

Powiedzcie mi proszę, czy to mi się coś we łbie poprzestawiało, że ona świeciła, czy faktycznie jest awaria światełka?

druga część pytania. Czy wpięcie bezpiecznika w gniazdo FWD w puszce w silniku coś w manualu zmieni, czy to tylko dla automatu jest rozwiązanie. Znalazłem w jakimś starym wątku, że to gniazdo jest tylko w automatach. u mnie jest manual i miejsce na bezpiecznik jest.

DNL, w manualu starszej wersji (ze starszą deską) jest informacja, że to specyficzne wykonanie było z tą kontrolką, na rynek arabski bodaj. Może ich przepisy tego wymagają? Prawdopodobnie więc w europejskiej nie musi świecić... chyba, że z Dubaju klikasz :mrgreen:

PS. Manual mam niemiecki, może w polskim jest inna informacja, nie wiem :razz:

Co prawda mam Forysia - ale u mnei jest dokladnie tak jak opisujesz - mam kontrolke niezapietych pasow - ale nigdy nie swiecila i nie jest podlaczona do zadnego z zapiec - przypuszczam ze u Ciebie jest tak samo.

CO do bezpiecznik a- tez mam na niego miejsce - ale dziala to jedynie w automacie. Tam po wlozeniu bezpiecznika na desce zapala sie lampka FWD.

Qba25, też mam niemiecki.

Z dubaju nie klikam, co ja Harvester jestem? :D

Więc coś mi się przyśniło z działaniem tego świecidełka ;)

dzięki za szybkie odpowiedzi w tej jakże ważnej sprawie :)

DNL, cieszę się, że pomogłem, gdybyś potrzebował jeszcze czegoś z Germanią związanego, dawaj na priv, dość kumaty w tym języku jestem (nie chwaląc się) :mrgreen:

Jest ponoć jakiś magiczny guziczek pomuk, czy cuś? Starzy forumowicze pisali... :razz:

w wersji usa jest(przepisy) tak zeby nie bylo ze kogos poduszka zabila ....to prosty i spontaniczny naród:PPP

Nie jestem pewien w Eu bylo to opcja.... ktorej bym nie zamowil:)

podepne sie pod temat :mrgreen:

mam new age'a w specyfikacji USA i z tego co kojarze to powinien byc tam wkurzacz niezapietych pasow. Problem polega na tym ze nie pika a kontrolka sie nie pali (poza opening ceremony) gdy pasy sa niezapiete.

Dodam tylko ze resetowalem kompa, wiec myk z zapinaniem i odpinaniem pasow okrelona ilosc razy w celu wylaczenia bzykacza nie stanowi rozwiazania.