Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy WALBRO :/


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zauważyłem,że moja pompa WALBRO 255 hp ostatnio zaczęła wydawać różne dźwięki :neutral:

Odpalam auto i 10-15 sekund pompa pochodzi sobie wyżej a zaraz zaczyna chodzić dwie oktawy niżej.

Raz buczy,raz mruczy,piszczy donośnie i ciszej.

Czy to początek jej końca czy te typy tak mają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zauważyłem,że moja pompa WALBRO 255 hp ostatnio zaczęła wydawać różne dźwięki :neutral:

Odpalam auto i 10-15 sekund pompa pochodzi sobie wyżej a zaraz zaczyna chodzić dwie oktawy niżej.

Raz buczy,raz mruczy,piszczy donośnie i ciszej.

Czy to początek jej końca czy te typy tak mają :roll:

 

Kupowałeś u znanego pompkarza z forum :?: :mrgreen: pewnie chińska jakaś :mrgreen: :wink:

Walbro255 jest dość cicha i nie powinna takich dzwięków wydawać, wyjmij ją może sitko spadło i jakis syf sie dostał, lub może gdzieś z mocowań spadła i opiera sie o obudowę kosza , ale szczerze watpie , myśle że cos złego się z nia dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, mam to samo! moze nie za kazdym razem, ale pompa wyraznie mi "gra"! pompuje jak trzeba (raczej) ale dzwieki sie z niej wydobywaja niepodwazalnie.

ewidentny staly dosc wysoki ton.

na moj gust to pochodzi z jej silniczka ale moze "ten typ tak ma"?

dowiedzmy sie! Haaaalooooo! Grupowy Pomkowiczu! HopHop :)

zdroowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to jest taki efekt jakby pompa zaciągała pęcherzyki powietrza co jakiś czas nawet na jałowym biegu na postoju przy pełnym zbiorniku czyli też tak jakby nierównomiernie pracuje. Ciśnienie na listwie jest prawidłowe, wykresy z hamowni i zachowanie auta podczas jazdy też więc pewnie tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawdzcie czystosc zbiornika i czy sitko bylo dobrze zamocowane - filterki w moich pompach byly tzw "ciasnego pasowania" trzeba bylo po prostu stuknac w filterek gumowym mloteczkiem (filterek jest do tego przystosowany)

 

ostatnio mialem reklamacje pompy (pierwsza odkad sie tym zajmuje) i po otwarciu jej okazalo sie ze w pompie byly smieci i miedzy nimi kawalek jakiejs torebki foliowej :mrgreen:

 

kawalek folii wkrecil sie w silniczek i diupa

 

proponuje wyjac pompe i sprawdzic czy nie jest poluzowana itp bo jak jest na niej luz to bedzie halasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...