Skocz do zawartości

17" ?


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie ,że nie potrzebnie dano nam 17" w modelu MY09 . obniżenie profilu fakt zwiększa komfort na autostradzie ale w terenie i w mieście te cholerne krawężniki i to 55 jak na mój gust nie ma miejsca bytu :evil: W moim odczuciu stworzono taką bulwarową terenówkę, która musi się borykać np: z krawężnikami , torowiskiem i piepszoną za przeproszeniem dziurawą kostką!? Może to kolejna moda przeniesiona na europejski rynek , ale chyba zapomniano o nas i naszych kochanych fachowcach drogowych! Pozdrawiam serdecznie naszych drogowców , budowniczych dróg , a fachowości chyba powinni uczyć się od "Boba Budowniczego"! Tak na marginesie nie mogę pojąć dlaczego pół wieku temu droga wykonana z kostki jest lepiej wykonana od tej naszej nawierzchni obecnej !!!!! Pół wieku temu nie latano w kosmos , nie było takiego sprzętu nie znano takich technologii , a teraz odpiepszają taką manianę ! Moim zdaniem można by pozostać przy 16" z większym profilem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie moge sie doczekac 17". Balony na 16" bardzo mocno sie uginaja na zakretach, co powoduje bujanie. Raz mi sie opona podwinela i spadla... No i nie wchodza duze tarcze.

 

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Toż to SUV , a nie wyścigówka! Takie przeciążenia czy coś Ci pomogło ! A przy ilu km/h , że spytam z ciekawości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 16" nie zmieścisz prawdziwych hamulców, 17" dla ciężkiego auta z niezłymi osiągami to minimum

 

przesada chyba, nowy forek - o nim mowimy - to suv, jest jak na suva w miare lekki a osiągi raczej standardowe, dlatego 17' to minimum? chyba że minimum przyzwoitego wyglądu :wink: zreszta chyba w klasie prostych suv nadal standardem sa 16'... poza tym nie wyobrazam sobie tego auta w naszych warunkach na wiecej niz 17' (skoro 17' to "minimum")...

 

a ja nie moge sie doczekac 17". Balony na 16" bardzo mocno sie uginaja na zakretach, co powoduje bujanie. Raz mi sie opona podwinela i spadla... No i nie wchodza duze tarcze.

 

troche nie ma sensu porownywac starego forka 2.0xt do nowego 2.0d - to juz inne auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGG,

moim zdaniem samochod ponad dwustukonny, przyspieszajacy w okolo 6.0s do 100km/h powinien jednak miec opony i zawieszenie, ktore zachowuje sie stabilnie na szybkich lukach. Moim zdaniem balony 215/55/R16 nie spelniaja tego warunku, chociaz wspolgraja z generalnie miekkim zawieszeniem.

Ja zdecydowalem sie na modyfikacje zawieszenia i inne kola. Niestety - po szkodzie. Podwinieta opona podczas zapiecia "boka" i samochod sie przewrocil...

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu stworzono taką bulwarową terenówkę, która musi się borykać np: z krawężnikami , torowiskiem i piepszoną za przeproszeniem dziurawą kostką!?

Nie wiem co Ci zrobiły krawężniki i torowiska, a nawet "piepszona" kostka, ale Forester MY09, to SUV, a nie "bulwarowa terenówka".

Może to kolejna moda przeniesiona na europejski rynek , ale chyba zapomniano o nas i naszych kochanych fachowcach drogowych!

Skąd pomysł, że FHI obchodzą jacyś polscy drogowcy?

Ja nie rozumiem - jak Ci nie pasuje, to sobie załóż nawet i 15-ki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesada chyba, nowy forek - o nim mowimy - to suv, jest jak na suva w miare lekki a osiągi raczej standardowe, dlatego 17' to minimum? chyba że minimum przyzwoitego wyglądu :wink: zreszta chyba w klasie prostych suv nadal standardem sa 16'... poza tym nie wyobrazam sobie tego auta w naszych warunkach na wiecej niz 17' (skoro 17' to "minimum")...

Miałem na myśli 2,5XT, 220km i tarcze 294mm to naprawdę mało żeby zahamować więcej niż 2 razy pod rząd, chodzi o pojemność cieplną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ,że nie potrzebnie dano nam 17" w modelu MY09 . obniżenie profilu fakt zwiększa komfort na autostradzie ale w terenie i w mieście te cholerne krawężniki i to 55 jak na mój gust nie ma miejsca bytu :evil:

 

Eee tam. Jakoś nie udało mi się na razie uszkodzić siedemnastek mimo, że mało zwracam uwagę na dziury. Zdarza mi się "obetrzeć" koło o kraweżnik, ale także bez skutków. Opona wystaje poza felgę dość mocno i ją zabezpiecza. 16' to porażka (wcześniej miałem 2.0)- tak jak pisze burzum mają tendencję do "podwijania" i to cholernie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro, Łupiący zawiech to moim zdaniem nie tylko kwestia opon.

Całe zawieszenie jest dłubniente względem wersji benzynowych.

jak przejechałem się wersją 2,5XT po wertepach to tak nie tłukło.

dieslem czuć nawet małe nierówności na asfalcie a o jeździe w terenie nie wspomnę.

Jest jeszcze jedna sprawa, układ kierowniczy który nie reaguje adekwatnie do sytuacji. jest jakiś taki gumowy, albo działa z opóźnieniem albo przed czasem. Nawet nie wiem jak to opisać codziennie mnie zaskakuje...

dla mnie to msakra bo bardzo ciężko wyczuć auto.

 

poprzedni forys jeśli chodzi o przyjemność z jazdy był 100raz lepszy...

nie wiem jak 2,5XT MY09?

 

Jak ktoś z wawy to proponuje test na kostce przy zjeździe z mostu Śląsko dąbrowskiego na Mariensztacie. 60-70km/h :twisted:

można się nieźle zdziwić...

bmką przy 80 nic się dzieje tylko siada troche a forek, na chwile odkleił się chyba od ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Balony na 16" bardzo mocno sie uginaja na zakretach, co powoduje bujanie. Raz mi sie opona podwinela i spadla... (...)

(...) Podwinieta opona podczas zapiecia "boka" i samochod sie przewrocil... (...)

 

g r u b o :shock:

 

cisnienie w oponach na pewno bylo ok?

 

 

p.s.

:grin:

 

:idea:

 

a99b83bc7e75tz6.jpg

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...