Skocz do zawartości

Sport a promocja


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Zapaść w sporcie rajdowym tak światowym,europejskim jak też krajowym jest widoczna.Ma ona z kryzysem związek tylko pośredni.Konkretni ludzie mieli złe pomysły ot co.

 

W kraju powstają jakieś tam inicjatywy.Znając narodowe przywary kłotni,planów,spisków,buntów itd. itp będzie co niemiara, choć jako fani marki i sportu wierzymy,że będzie inaczej .

http://www.autoklub.pl/23093,news.html

 

Ostatni rok był ostatnim rokiem startów Subaru tak zasłużonego zespołu w rajdach w RMŚ. Normalnie z tego powodu można by ogłosić żałobę. To mniej więcej tak jakby Ferrari wycofało się z F1. Czy wpływ na to miała forma nowej N14 ???Może.Ale na świecie jest większa konkurencja,a wielu z nas conajwyżej może wybrać się osobiście na własne podwórko czyli rajdy krajowe.

Tyle tytułem wstępu a teraz pytanie. Czy Subaru Polad jako importer i niewątpliwie dostawca jednej z dwóch marek tak w rajdach cenionych zamierza w jakiś sposób włączyć się,pomóc i wcale nie chodzi tu o dotacje ale o pewne mozliwości np. dostarczania aut,części,know-how itp. do takich inicjatyw. W zasadzie to można za przysłowiowy grosz (jak Hondę w F1) kupić cały ten związek bo taka jest jego wartość rynkowa niezależna od księgowej lub na dobrą sprawę powołać każdy inny związek organizujący rajdy.

 

A może warto propagować markę i włożyć dużo wysiłku i trochę środków nie jako koszt ale jako inwestycję i pomóc w odtworzeniu rajdów w kraju , popularnych z wieloma zawodnikami, w tańszej formule N- ??? . Może diesel,CNG (vide Austria)? Albo najlepiej klasa biodiesel bo to modne ostatnio ? a do promocji nowego napędu Subaru jak znalazł.

 

No przecież marki nie może promować w kraju ta reklama z otyłym japończykiem ktorą widziałem w gazecie , bo za przeproszeniem ja jej nawet za bardzo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież marki nie może promować w kraju ta reklama z otyłym japończykiem ktorą widziałem w gazecie , bo za przeproszeniem ja jej nawet za bardzo nie rozumiem.

A czego nie rozumiesz w tej reklamie :?: :shock: .....może z otyłą Japonką byloby lepiej :roll: ...ale mnie sie podoba z tym " otyłym " Japonczykiem..... :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - trochę tak mieszam aby zmobilizować do działania.Wiem,że jakby się Subaru wychyliło to by zaraz chcieli sponsoring przez duże S. Ale z drugiej strony może by ktoś porozmawiał z tymi ludżmi co chcą rajdy robić w Polsce.Moim zdaniem warto zrobic cykl rajdów o MP nawet nie pod patronatem FIA.Ot takich 10-12 Barbórek. Co,słabo było ???

 

 

A co reklamy i promocji marki, to info mam żadne ale chyba za dużo to się nie dzieje.Ale może przy okazji wstąpię do salonu i poproszę o magazyn firmowy, który całkiem mi się podoba(szkoda,że nie publikujecie go w PDF-ie w internecie ) :!: Tanio,nowocześnie,ekologicznie i dużo więcej osób przeczyta :!:

 

PS.Co do reklamy to trzeba zauważać różnice kulturowe.Jest taka reklama Banku WBK chyba z takim sławnym anglikiem z Monty P bodajże. Badania marketingowe mówią,że polacy tego nie kumają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystając z okazji chciałem Dyrekcji zaproponować zatrudnienie JackegoX na stanowisku doradcy marketingowego, promocyjnego a przede wszystkim technicznicznego. Jego pomysły są wprost genialne i pomogą migiem wyciągnąć całe FHI z dołka.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka reklama Banku WBK chyba z takim sławnym anglikiem z Monty P bodajże. Badania marketingowe mówią,że polacy tego nie kumają.

 

Którzy :?: :!: Dawać mi tu hiszpańską inkwizycję :!: Ci "badani" byli jacyś do kitu.

 

Badani jak to badani.Ma być grupa reprezentatywna:trochę młodych,trochę starszych,trochę mężaczyzn itd,itp. Ewentualnie mogli zawęzić do potencjalnych klientów banku. Ale generalnie choć z jajem dla miłośników MP to generalnie ludzie widzieli ,że facet krzyczy tylko nie wiadomo o co chodzi.To nawet nie było to,że trudno to prześwietlić bo bywają takie nierozumiane reklamy,które działają. Chodzi o to ,że ona nie trybi w głowach Polaków.Nie wywołuje planowanych efektów.

 

A jesteśmy świadkami kiedy to z roku na rok rajdy z popularnej dyscypliny są spychane za badmington i curling a nasze dzieci (może nasze to jeszcze będą widzieć) ale ich koledzynie ,że auto może bokiem pokonywac zakręt.

 

Ale odchodzimy od tematu. Kiedy Kubica jeździł w kartach brakowało mu sponsorów bo wielu pukało się w czoło na takie różne pomysły.Robert dosadnie to powiedział,że kiedy mu było ciężko to słyszał śmiechy za plecami to teraz ma Panów w nosie jak go chcą po plecach poklepać i sobie fotę zrobić.Rajdy też są do uratowania i do robienia na nich kasy.Tylko,że albo nie ma komu albo nie potrafią.Brutalna prawda.A podejrzewam,że może być drugie dno tej całej sytuacji jeśli to funkcjonuje na zasadzie PZPN-u i "betonowych działaczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Ostatni rok był ostatnim rokiem startów Subaru tak zasłużonego zespołu w rajdach w RMŚ.
Czy wpływ na to miała forma nowej N14 ???

Nie. Subaru w dalszym ciągu hołdowało zasadzie budowania samochodu WRC na bazie auta seryjnego (choć naturalnie z b.duzymi zmianami). Taki sposób, choć tańszy od budowania samochodu od podstaw, nie wystarcza już do walki o tytuły. Tak więc można było albo pójść tą drogą, którą idą inni producenci, lub zrezygnować. Ponieważ 2009 jest ostatnim rokiem WRC ta pierwsza opcja nie byłaby finansowo usprawiedliwiona.

A może warto propagować markę

Moze tak. Informacyjnie - w ostatnich latach intensywnie uczestniczylismy w RSMP... Ponadto dofinansowujemy wyniki online.

Ale przy aktualnym stanie zatrudnienia nie planujemy intensyfikacji ...

formule N- ???

To nowy temat. Jeszcze nie rozpatrywalem warunkow (homologacja , dostawy samochodow itp.) Nawet przy pozytywnej ewaluacji na ten sezon za pozno.

Może diesel,
Puchar markowy startuje we Francji. Zobaczymy jakie koszty i efekty ..
CNG (vide Austria)? Albo najlepiej klasa biodiesel

Subaru nie stosuje CNG i biodiesla.

No przecież marki nie może promować w kraju ta reklama z otyłym japończykiem ktorą widziałem w gazecie
Mozna.
ja jej nawet za bardzo nie rozumiem.

To typowy problem w Polsce (choc coraz rzadszy) - brak zrozumienia dla autoironii. Na szczescie wiekszosc odbiorcow rozumie .

 

PS. przepraszam za brak polskich czcionek - gdzies zniknely :???:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Dyrekcja napisał/a:

Ale przy aktualnym stanie zatrudnienia nie planujemy intensyfikacji ...

 

 

hmm

 

:?:

To co zaplanowaliśmy wspólnie, będzie realizowane przez Pańskich ludzi :cool:

A zrezygnowaliśmy np. ze sponsoringu rajdów jako takich (ponieważ za ew błędy organizatora i tak nam sie dostawało :roll: ; to mnie już wystarczy krytyki po każdych Plejadach :wink: ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNG (vide Austria)? Albo najlepiej klasa biodiesel

Subaru nie stosuje CNG i biodiesla

 

Naprawdę ???

 

http://www.autoflesz.pl/artykuly/2819,S ... owych.html

 

Subaru N12B CNG - gaz ziemny wkracza do sportów motorowych

 

redakcja autoflesz.pl | Źródło: autoklub.pl, gazeo.pl | 2008-12-30 09:34

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Samochody zasilane sprężonym gazem ziemnym wkraczają do sportu motorowewgo i mogą osiągać wymierne korzyści. Tak uważają specjaliści OMV CNG Rallye Team, przygotowujący Subaru Imprezę N12B CNG.

 

W Austrii stawiają na CNG

 

Austriacka grupa OMV zajmującą się przetwarzaniem ropy naftowej, dystrybucją paliw oraz działalnością sponsorską w rajdach WRC poinformowała, że powraca na rajdowe trasy z nowymi pomysłami. Sportowa grupa OMV CNG Rallye Team wystawia w Jänner Rallye (3-4 stycznia 2009 roku) Subaru Imprezę N12B zasilaną sprężonym gazem ziemnym.

 

2819.jpg

 

A przy okazji to są niezłe kawałki,jak działa konkurencja:

Nasser chwali X-kę : http://www.autoklub.pl/23149,news.html

Evo X Concept 400 : http://moto.onet.pl/1527864,4860,artykul.html

 

Ciekawe czego się więcej sprzeda w 2009 i 2010 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie przygotowana rajdówka - wydumką ??? :shock:

 

Pokazanie takiego projektu wzbudza zainteresowanie.Człowiek się zastanwia co to jest , jak to jeździ , po co to jeździ, jak to jeździ , jak jest kokurencyjne, co to wogóle jest. TO JEST REKLAMA.

Można puścić samochód napędzany wódką Krakus lub sokiem z marchewki. Z 6 kołami. Taki jaką fantację ma odpowiedzialna za marketing osoba. Taki jaki uzna za stosowne. W dobie ekologii może to być CNG albo biodiesel. Ale może też być japońskie wino śliwkowe.

Choć słyszalem,że jakiś amerykanin napędzal samochód tłuszczem z liposukcjii a to można by połączyć z tą reklamą forestera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie przygotowana rajdówka - wydumką ??? :shock:

 

Pokazanie takiego projektu wzbudza zainteresowanie.Człowiek się zastanwia co to jest , jak to jeździ , po co to jeździ, jak to jeździ , jak jest kokurencyjne, co to wogóle jest. TO JEST REKLAMA.

Można puścić samochód napędzany wódką Krakus lub sokiem z marchewki. Z 6 kołami. Taki jaką fantację ma odpowiedzialna za marketing osoba. Taki jaki uzna za stosowne. W dobie ekologii może to być CNG albo biodiesel. Ale może też być japońskie wino śliwkowe.

Choć słyszalem,że jakiś amerykanin napędzal samochód tłuszczem z liposukcjii a to można by połączyć z tą reklamą forestera.

 

Jacky jaka reklama? Żeby to była reklama, Subaru musiałoby mieć coś takiego w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Dyrekcja napisał/a:

Jacky X napisał/a:

CNG (vide Austria)? Albo najlepiej klasa biodiesel

 

Subaru nie stosuje CNG i biodiesla

 

 

Naprawdę ???

 

http://www.autoflesz.pl/a...motorowych.html

Naprawdę.

Przecież cytowany przez Pana link wskazuje na to, kto samochód przerobił.

Czyżby Pan tego nie zauważył ?

 

Idąc tym tropem myślenia można by oczekiwać, że producent armatury gazowniczej powinien przewidzieć (i marketingowo wykorzystać ?) stosowanie uciętej gazrurki do ogłusznia w ciemnym zaułku przechodniów w celu pozyskania (nieopodatkowanej !) korzyści materialnej :mrgreen:

 

Ponieważ Michael odniósł się już do innych, niewątpliwie inowacyjnych pomysłów, pozostaje mi tylko stwierdzić, że osobiscie preferuję bardziej konserwatywne zastosowanie dla wódki Krakus, podczas gdy potencjał energetyczny soku z marchewki nie jest wystarczający do zasilania silników spalinowych.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklam, warto sobie obejrzeć reklamy Legacy z Bruce Willisem, czy też Krokodylem Dundee :D No nie wspominając o Jennifer Lopez w wersji japońskiej i w otoczeniu amerykańskim.

Pokazanie takiego projektu wzbudza zainteresowanie.Człowiek się zastanwia co to jest , jak to jeździ , po co to jeździ, jak to jeździ , jak jest kokurencyjne, co to wogóle jest. TO JEST REKLAMA.

Pozostaje przesłać swoje CV do dyrekcji, skończyłeś marketing na SGH, portfolio musisz mieć bogate, daj znać żebyśmy mogli wypatrywać pierwszej reklamy Subaru twojego autorstwa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przesłać swoje CV do dyrekcji, skończyłeś marketing na SGH, portfolio musisz mieć bogate, daj znać żebyśmy mogli wypatrywać pierwszej reklamy Subaru twojego autorstwa :razz:

 

Przepadło. Po przestudiowaniu forum żaden HR mnie nie weźmie. Po drugie w korporacjach do stanowiska prezesa/ dyrektora trzeba mieć własną opinię korporacyjną sugerowaną co mi trudno zaimplementować :mrgreen:

 

Michael- nie masz racji a pracując dla mediów powinieneś to wiedzieć. Ileż to concept car-ów nie wchodzi do produkcji ??? Czy STI to są WRC ??? Nie. Rozgłos robi się co jest "prawie" :wink: takie same a sprzedaje się całkowicie co innego wykorzystując rzutowanie. Temat rzeka.

 

1)Sok z marchewki oczywiście był podany żartobliwie.Jednak,że jestem przekorny, to wszystko co ma cukier można sfermentować,zdestylować a na gorzale to już hoho.

 

2) Samochód był przerobiony i owszem ale trzeba zauważyc dwie ważne rzeczy : austyjacy raz ,że tworzą klasy które wnoszą coś barwnego. Dziś po prostu nieprzystoi negować różnorodności w napędzie samochódów. Nie po tym jak Audi R8/R10 złoiło w 24 Le Mans dieslem całą stawkę,metodycznie i wielokrotnie. Podobnie samochody CNG wygrywały imprezy a biodiesle startowały nie bez powodu w Rajdach MŚ(nie jestem pewein chodzi o Arctic) aczkolwiek poza zawodami.

 

3) Oczywiście ,że Krakusa można by lepiej wykorzystać. Kiedy alkohole były zezwolone do reklamy w rajdach rzeka cash-u płynęła nie tylko do rajdów ale i w inne dyscypliny sportu.

 

PS. Jak czytam post na "PAN" to tak sobie myślę, czy sobie nie grabię na forum.Ale chyba nie jest to kółko wzajemnej adoracji i tylko och i ach. Zresztą to z burzliwych sytuacji powstawie więcej konstruktywnych akcji niż z tych sennych sielskich.

 

A N- dzis to już fakt. Ciekawe czy Miśki będą startowały ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
PS. Jak czytam post na "PAN" to tak sobie myślę, czy sobie nie grabię na forum.

Maketing polega m.in. na rozpoznaniu grupy docelowej, w tym jej potrzeb, przyzwyczajeń, zachowań itp.

Zadanie to jest znacznie ułatwione, gdy "grupą docelową" jest zasadniczo jedna osoba (jak tu - w końcu to "Pytania do Dyrekcji"). Gdy jeszcze przyzwyczajenia, formy zachowania tej jednosobowej grupy docelowej są na skutek licznych oficjalnych wypowiedzi tak łatwe do rozpoznania (tu dla pełnej jasności : do Wszystkich piszących zwracam się per Pan / Pani)

można wnioskować ..... że cytowane powyżej obawy wynikają li tylko z nieodrobienia zadań domowych w zakresie podstaw marketingu :mrgreen:

 

PS. nie ma obaw, nie "grabi" Pan sobie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...