Skocz do zawartości

Auto Swiat - Subaru najlepsze na śniegu


Ejector

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no żartujesz? Poważnie, myślałem, że tam za oceanem to obywatel (w tym przypadku kierowca :wink: ) nie będzie napotykał takich banalnych trudności w codziennym życiu (wiesz no U S A - wydawało mi się, że to raczej nobilitacja).

a tak dla kontrastu - pamiętam jak kiedyś kilka dni listopadowych w Tyrolu spędzałem i w nocy spadł śnieg, wyjeżdżaliśmy rano koło 8 i drogi były już czyściutkie

A tak w ogóle to o czym ty piszesz? Masz coś z sensem do napisania czy tylko tak bez sensu walisz w klawisze?

 

Coś ty taki drażliwy? Rozumiem, że już nic nie można się zapytać. W Stanach nie byłem, więc skąd mam wiedzieć, wydawało mi się, że tam drogi są zawsze utrzymywane w dobrym stanie co oznacza również zimę i ich odśnieżanie - stąd to zdziwienie. Jeżeli jednak pytanie było zbyt trudne to sorki... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no ciut miękksze zawieszenie, ale przedewszystkim rozstawy kół i osi i rozłożenie masy decyduje... . Nie ważyłem ,ale zrobię to i zobaczymy ile gdzie dokładnie przypada bo lubię sprawdzić sam:)

Tak z ciekawości to jak ustawiałeś DCCD i Si drive? Czy w 07 jest to Si drive czy jeszcze nie? Acha no i jak z VDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalW, tak,ale chodzi mi o to że kierowca Turbo raczej nie będzie przeżywał tego że STi czy cokolwiek innego prowadzi się lepiej od jego auta.

Raczej nie. Tym bardziej, że auto jest znacznie niższe i muszą i tak bardziej uważać jak jadą.

Polecam temat na 6speedonline a props zimy.

Znaczy co gdzie i jak?

 

[ Dodano: Pią Sty 23, 2009 9:20 am ]

Coś ty taki drażliwy?

Mam alergię na głupotę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.6speedonline.com/forums/997-turbo-gt2/157878-driving-997tt-below-zero-temps.html

 

Patrząć na ich podjeście do jazdy w niskich temperaturach można wyrobić sobie opinie.

 

Powiem ci, że nie za bardzo wiem o co ci chodzi. Nie mówię, że nie masz racji ale ja po prostu może nie widzę tego co ty. Jedni goście mówią o naprawdę niskich temperaturach (rzędu poniżej -20C, ktoś wspomina nawet o -40 ale to z uwzględnieniem wiatru), w których wiele aut a problemy szczególnie, jak nie są zupełnie nowe. A inni, np. z Florydy, się przekomarzają, że u nich zimno bo spadło do niesamowitej temperatury +10C. :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Sty 23, 2009 1:03 pm ]

RafalW, na tym forum koleś się pyta czy nie ma problemów z odpalniem Porsche poniżej 50 Fr czyli 10 stopni Celcjusza,NA PLUSIE. To raczej pokazuje ich wiedze,doświadczenie i ogólne podejście do tematu zimy ;)

Ten gość robi sobie trochę jaja a trochę jest ciekawy jak sporo innych bo mrozy były rekordowe w okolicach wielkich jezior. On mieszka na Florydzie i drażni się trochę z tymi co marzną na północy. :)

Tej zimy w okolicach Chicago do tej pory spadło mnóstwo śniegu i były naprawdę mocne mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, dlaczego od razu "waszych"? :)

Ten gość co zaczął topic jest z Florydy także jak nie jeździł na północ to mógł w życiu śniegu nie widzieć. On może naprawdę nie mieć pojęcia.

Ale różni inni co odpowiadają z Chicago, Michigan, chyba Dakoty nie mogą nie wiedzieć bo choćby tej zimy jak zwalił się śnieg w listopadzie tak walił jeszcze wiele razy i to naprawdę mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

 

zawsze S Sharp i VDC off, na ustawieniu automatic -DCCD 08 jest bardzo dobrze na śniegu , abs też jak bardziej ślisko wyjeżdzony snieg lub lód DCCD manual max spięte wtedy nieraz ciut abs potrafi przeszkodzić, ale bez problemu zależy duzo od stylu jazdu lewa noga itd

 

w 07 DCCD tak samo ustawiam , ale jak ktoś wnikly można wyczuć różnice wydaje mi się ze inaczej zmapowane ecu DCCD 07 08

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze S Sharp i VDC off, na ustawieniu automatic -

Na śniegu to raczej Auto + się lepiej sprawuje. A jak VDC off to co z TC? (lampka żółta czy zielona?).

w 07 DCCD tak samo ustawiam , ale jak ktoś wnikly można wyczuć różnice wydaje mi się ze inaczej zmapowane ecu DCCD 07 08

A czy 07 miał trzy tryby automatu do DCCD? I o ile dobrze kojarzę to VDC czy TC nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał mój błąd :) na śniegu oczywiście auto lub auto + ( bardziej przód ) ale 70% jak więcej miejsca nie ciasne zakręty to 100% manual, jak mokro lub suche zawsze auto - używam

VDC zółte,

 

07 -08 porównując zachowanie w trybie DCCD auto, starsze nie miały VDC.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zółtym VDC, dobrze mi się jeździ na codzień, czy sucho czy śnieg polecam

bo to jest właśnie VDC i traction control off Rafał!

traction control nie wyłączysz w 100% mam przez to na myśli opcję podjazd pod górkę tzw incline start assist

porówanie robione było na all system OFF :smile:

 

ciekawy link dużo pokazane niestety po japanese , miłego oglądania

 

http://pl.youtube.com/watch?v=tRrejHG4gl0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zółtym VDC, dobrze mi się jeździ na codzień, czy sucho czy śnieg polecam

Mi się dobrze jeździ nawet bez wyłączania czegokolwiek. Te systemy jakimś cudem nie mają tendencji do wkurzania jak w większości aut.

bo to jest właśnie VDC i traction control off Rafał!

Chyba masz rację. Przetestuję to jeszcze raz dla siebie. Ciekawe jest to, że kiedyś wjechałem na duży parking i pokręciłem trochę bączków i poślizgałem się trochę, a potem sobie przypomniałem, że nawet nie wyłączyłem tych układów. :mrgreen:

Auto całkiem nieźle się ślizgało.

traction control nie wyłączysz w 100% mam przez to na myśli opcję podjazd pod górkę tzw incline start assist

Aaaaa, to taki mały drobiazg co niektórych doprowadza do pasji a mi w sumie wszystko jedno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozluźniają mnie takie porównania.

 

Jedyne porównanie, które mi pasuje, to porównanie na torze czy to w Top Gear, czy w tym niemieckim magazynie (jak on tam?). Szczególnie, że w tym drugim STI'06 DŁUUUUGO był na topie i dostał baty dopiero od Porsche GT2, które jest mordercą :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie robiłem dla Siebie! na obiekcie typu tor:) każdy może mieć :cool: inne odczucia, to jak co lepiej Ci pasuje jak z butami czy ... nie sugeruje się top gear czy gazetami raczej z przymróżeniem oka , natomiast częste pisanie "bullszajts" kształtuje opinię odbiorcy , który nie miał i w większości przypadków nie będzie miał do czynienia organoleptycznie z tymi obiektami kołowymi.

Porównanie dobre to z czujnikami itd tak jak niemcy nieraz robią , dać te same opony klocki kierowcę , różne warunki :) , ale po co? komu na tym by zależało gazecie?producentowi?sponsorowi artykułu? nieraz trudno zgadnąć, fajnie że coś się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Coś ty taki drażliwy?

Mam alergię na głupotę. :evil:

 

Pas RafalW - bardzo chcę hołdować zasadom tego forum więc koniec z prywatnymi wycieczkami i prostackimi tekstami - za wstawkę o stopniu trudności pytania sorry.

 

Jednakże co jest głupiego w pytaniu, jak jest z odśnieżaniem dróg w Stanach. Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że nigdy tam nie byłem, nie widziałem i po prostu nie wiem. Być może mój obraz USA był nieco wyidealizowany (stąd moje zdziwienie), ale czy to sprawia, że takie a nie inne pytania są zaraz traktowane jako głupie?

:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nadwrażliwość z mojej strony ale jednak wymowa twojego pytania jest dość kpiąca a jestem już zmęczony różnymi bezsensownymi komentarzami na temat tego jak to jest lub nie jest w USA albo jacy to wszyscy amerykanie są głupi itp.

Powiedzmy w takim razie, że mieliśmy problemy komunikacyjne i zostawmy to jak jest. A jak naprawdę nie miałem racji (co rozstrzygnij sam dla siebie) to cię przepraszam za drażliwość.

 

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 3:36 pm ]

A jak to jest w Chicago to masz tu:

 

Chicago Tribune

... Chicago spent $33.7 million last year to handle snow, Picardi said an attempt was made to save money by not plowing side streets during overnight hours when workers get overtime pay.

 

"We looked to address the side streets during straight time hours," Picardi said. "It's something we tried early on to save some money here."

 

But overnight freezing on side streets made it tough, and sometimes impossible, to clear side streets the next day, he said.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nadwrażliwość z mojej strony ale jednak wymowa twojego pytania jest dość kpiąca a jestem już zmęczony różnymi bezsensownymi komentarzami na temat tego jak to jest lub nie jest w USA albo jacy to wszyscy amerykanie są głupi itp.

Powiedzmy w takim razie, że mieliśmy problemy komunikacyjne i zostawmy to jak jest. A jak naprawdę nie miałem racji (co rozstrzygnij sam dla siebie) to cię przepraszam za drażliwość.

 

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 3:36 pm ]

A jak to jest w Chicago to masz tu:

 

Chicago Tribune

... Chicago spent $33.7 million last year to handle snow, Picardi said an attempt was made to save money by not plowing side streets during overnight hours when workers get overtime pay.

 

"We looked to address the side streets during straight time hours," Picardi said. "It's something we tried early on to save some money here."

 

But overnight freezing on side streets made it tough, and sometimes impossible, to clear side streets the next day, he said.

 

No problem, everything's clear now :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...