Skocz do zawartości

S-Turbo - XT - roznice?


Sabor

Rekomendowane odpowiedzi

MY2002 2.0 S-turbo można znaleźć za ok. 20kzl. MY2004 XT to wydatek ponad dwukrotnie większy :shock: Pytanie krótkie - warto? Co takiego jest w MY2004, oprocz młodszego rocznika rzecz jasna, co pozwala ze spokojnym sumieniem przełknąć taką różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Inna buda, inne wnetrze (kabiny), inna charakterystyka zawieszenia, inne hamulce, 7KM (i odpowiednio momentu) wiecej, inny wydech, turbo zdaje sie tez, dolot ciut inny i jeszcze pare innych rzeczy.

 

Ogolnie nowszy, ladniejszy (dla wiekszosci), ciut lepiej jezdzi i statystycznie mniej zuzyty.

 

Czy warto 2x drozej? Raczej nie sadze, zebys w cenie 20k znalazl S-turbo MY'02 w dobrym stanie. Zobacz ceny S-turbo z 98/99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No że inna buda to widzę, interesują mnie bardziej techniczne kwestie. Inna charakterystyka zawieszenia, tzn jaka? Jest twardszy, bardziej buja? Ciekawy jestem konkretnych różnic praktycznych w samej jezdzie, użytkowaniu na co dzień, czy są różnice w napędach itd.

OtoM coś sie ślimaczy teraz, to nie znajde, ale jeszcze przed chwilą widziałem dwa S-Turbo po 2000roku za 20tys... Wyglądają dobrze, ale ze zdjęć, to se można... Tak czy siak, są chyba jednak grubo tańsze...

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 7:59 am ]

Choć fakiem jest, że MY2004 bywają chyba jednak w lepszym stanie częściej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem i co obserwuje (sam nie jechalem), to My'03+ jest twarszy, niz S-turbo. Roznic w napedach, z tego co wiem, to nie ma zadnych.

 

p.s. S-turbo 98/99 sa w cenach 20k-25k. Robie wlasnie rozeznanie sredniej ceny za dobry egzemplarz '98, bo musze AC wykupic na nastepny rok. Przypuszczam, ze bez 22-23k minimum, to nawet nie podchodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY2002 2.0 S-turbo można znaleźć za ok. 20kzl. MY2004 XT to wydatek ponad dwukrotnie większy :shock: Pytanie krótkie - warto? Co takiego jest w MY2004, oprocz młodszego rocznika rzecz jasna, co pozwala ze spokojnym sumieniem przełknąć taką różnicę?

 

Inna buda, inne wnetrze (kabiny), inna charakterystyka zawieszenia, inne hamulce, 7KM (i odpowiednio momentu) wiecej, inny wydech, turbo zdaje sie tez, dolot ciut inny i jeszcze pare innych rzeczy.

 

Ja mam 177 KM a nie mam MY04 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY2002 2.0 S-turbo można znaleźć za ok. 20kzl. MY2004 XT to wydatek ponad dwukrotnie większy :shock: Pytanie krótkie - warto? Co takiego jest w MY2004, oprocz młodszego rocznika rzecz jasna, co pozwala ze spokojnym sumieniem przełknąć taką różnicę?

 

Inna buda, inne wnetrze (kabiny), inna charakterystyka zawieszenia, inne hamulce, 7KM (i odpowiednio momentu) wiecej, inny wydech, turbo zdaje sie tez, dolot ciut inny i jeszcze pare innych rzeczy.

 

Ja mam 177 KM a nie mam MY04 :mrgreen:

 

ile ty masz koni ??? aż się oplułem..

Hogi jak ty masz 177km to ja mam 170 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy s-turbo a 2.0XT byly roznice w sterowniku silnika z tego co wiem.

Moj model - 2.0XT 177KM z wrzesnia 03 jest jakims takim modelem przejsciowym - na przyklad ma zmienne fazy rozrzadu na dolocie, ale nie obslugiwane przez seryjne ECU, jest precat w uppipe, itp

Jezeli to wazne, moge sobie poprzypominac (poszukac), bo kiedys tez analizowalem. Na goraco powinien wiedziec PKocial (dzieki!), dopiero co rozbierali i stroili mojego forka - podobno ciekawy model (wczesny MY04).

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli są jeszcze takie różnice pomiędzy modelami tego samego MY, to już korba zupełna... :???: Czyli lepiej szukać z roku 2004 niż z końca 2003?

Prawde mowiac, nie wiem. Moge pisac tylko o moim, czyli o produkcji 09.03, MY04. Nie chce rozprzestrzeniac plotek, a pewnosci co do starszych modeli nie mam, tylko domysly. Moge ewentualnie podpytac, poszukac.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, byłbym wdzięczny. Na pewno byłbym posrany ze szczęścia z każdego Forka, ale... Teraz np mam do wyboru nieco drozszego z mniejszym przebiegiem z 2003 i troche tańszego, ale z nieco większym przebiegiem z 2004. Gdybym znał te wszystkie "szczegóły", może byłoby łatwiej jakoś... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY03 ma inną budę ( bardziej sztywną, wzmocnienia drzwi ) inne wnętrze, boczne poduszki powietrzne, większy bagażnik.

W forku XT 04 są inne hamulce przód 294mm zacisk dwotłoczkowy tył jak w imprezie wrx z tego samego rocznika, w starszej wersji były 277mm, to duży plus dla XT04 jeśli nie planujesz upgrade hamulców. W Forku XT w nowszej budzie masz również samopoziomujące zawieszenie z tyłu, co może być problemem jeśli poprzedni właściciel nie wymienił ich na nowe. W XT 04 masz zmienne fazy rozrządu, czego w starszym nie ma. Ogólnie MY 03 to ewolucja a nie rewolucja. Bardziej istotne żebyś znalazł auto w dobrym stanie. Forek w moim odczuciu to genialne auto na polskie drogi, moje zawieszenie po 125k km się nie poddało, w terenie też sobie daje radę a osiągi są bardziej niż zadawalające. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99,

ja mam forka z wrzesnia 2003 i mam AVCS i hamulce 294mm, samopoziomujace zawieszenie (do sprzedania nowe amorki mam oryginalne :-) ). Aczkolwiek zmienne fazy rozrzadu na przyklad nie byly oprogramowane w ECU. To tez MY04.

Wiec w 2003 byly produkowanei jedne i drugie wersje. Z tego co zrozumialem, to Sabor mowi o obu forkach Model Year 04, tylko one pomiedzy soba tez sie troche roznia, zdaje sie (wczesne my04 od pozniejszych)

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99,

ja mam forka z wrzesnia 2003 i mam AVCS i hamulce 294mm, samopoziomujace zawieszenie (do sprzedania nowe amorki mam oryginalne :-) ). Aczkolwiek zmienne fazy rozrzadu na przyklad nie byly oprogramowane w ECU. To tez MY04.

Wiec w 2003 byly produkowanei jedne i drugie wersje. Z tego co zrozumialem, to Sabor mowi o obu forkach Model Year 04, tylko one pomiedzy soba tez sie troche roznia, zdaje sie (wczesne my04 od pozniejszych)

 

Piotr

Twój model to trochę bardziej MY04 w starej budzie a różnice dotyczą MY99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...