Skocz do zawartości

Czuje dziwny zapach z tylnego napędu


CAR2YOU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Jestem tutaj nowy i powiem na początku, że użytkuję SUBARU LEGACY OUTBACK 2,5 wolnossący z USA 2005 rok. Jestem cholernie zadowolony z tego auta.

 

Jedno co mnie zastanawia co dziwny zapach (jakby sprzęgło) po ostrej jeździe, z tylnego napędu. Auto na dzień dzisiejszy ma przejechane ok 40 tyś km.

 

Druga sprawa to skrzypiące przednie zawieszenie podczas jazdy po dużych wybojach.

 

Reszta samochodu rewelacja. Każdemu polecam. Spalanie OK. 13 miasto 9 trasa.

Moje pytanie brzmi.. Czy warto się tym przejmować ? Czy może lepiej udać się do serwisu?

Może kogoś spotkały podobne doświadczenia.

Przepraszam odrazu wszystkich którzy mi napiszą. że " na forum już o tym pisano" ale ja nie mogłem znaleźć.

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A dotknij tego co nazywasz tylnym napędem i spróbuj znaleć elemet najcieplejszy. Czasami może to być problem niewielki np. szczęka ręcznego w którymś z kół Do serwisu zawsze możesz pojechać ale dobrze będzie jak będziesz im mógł coś więcej powiedzieć, dla Ciebie będzie dobrze:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zapach z tylnego dyfra w Foresterze utrzymywal sie kilka dni po zakupie auta. Pozniej pokazywal sie tylko po strasznym katowaniu w blocie lub sniegu. Powinni ten zapach opatentowac i sprzedawac jako aftershave!

 

No chyab ze w twoim wypadku to faktycznie szczeki recznego. Pociagnij raz reczny na autobahnie przy 100km/h to moze odpusci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR2YOU ta ostra jazda to w jakich warunkach? bo jeżeli teren / mocno pod górkę na sliskim itp. to raczej sprzęgło... zwłaszcze że w US spec. nie masz chyba reduktora? więc nie ma co panikować :smile:

 

co do skrzypiącego przedniego zawieszenia - zajrzyj tutaj (dot. forestera, ale może i OBK również):

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=121842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapach czuć w normalnym terenie (asfalt) przy dynamicznej jeździe na manualu lub w trybie sport na wysokich obrotach silnika. W terenie jak jeździłem nic nie czuć.

 

to bym się jednak zainteresował tym zapaszkiem, jeżeli to przy normalnej jeździe - nie powinno nic śmierdzieć, bo niby czemu... więc lepiej odwiedzić serwis i sprawdzić... chyba że ktoś na forum od razu ci to zdiagnozuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę wątek. Nieprzyjemny, intensywny zapach (prawdopodobnie z napędu) czuję zwłaszcza przy jeździe po śniegu - wystarczy kilkanaście sekund przebijania się przez zaspę - smród czuć w środku auta. Do tego praktycznie zawsze kiedy wracam do garażu to lekki smrodek też występuję - ale czuć go tylko na zewnątrz.

Skrzynia 4EAT, olej i filtry wymieniane 10kkm temu. Poza tym żadnych problemów z szarpaniem itp.

Czy to mogą być problemy z dyframi? Należy się tym przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątek. Nieprzyjemny, intensywny zapach (prawdopodobnie z napędu) czuję zwłaszcza przy jeździe po śniegu - wystarczy kilkanaście sekund przebijania się przez zaspę - smród czuć w środku auta. Do tego praktycznie zawsze kiedy wracam do garażu to lekki smrodek też występuję - ale czuć go tylko na zewnątrz.

Skrzynia 4EAT, olej i filtry wymieniane 10kkm temu. Poza tym żadnych problemów z szarpaniem itp.

Czy to mogą być problemy z dyframi? Należy się tym przejmować?

 

Nie jestem specjalistą, ale to może być "normalne". Sugerowałbym, że to mogą być klocki hamulcowe. Przy jeździe w takich warunkach "szaleje elektronika", której działanie opiera się m.in. na "operowaniu" hamulcami przy poszczególnych kołach. Mam podobnie przy podjeździe do domu. Jak jest ślisko i trochę poszaleję na drodze gruntowej z "gazem" to po wjeździe do garażu czuć na zewnątrz "zapaszek". Gdy wjeżdżam spokojnie to jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...