Skocz do zawartości

check engine, potrzebna szybka pomoc.


Seb_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w czasie jazdy nagle zapaliła mi się kontrolka silnika i przestał działać prędkościomierz.

Przy około 4 tyś. obrotów odcina paliwo, poza tym silnik nie wykazuje żadnych problemów.

Przy silniku nic nie było grzebane.

Przeczytałem w FAQ wątek o samodiagnostyce... i zgłupiałem. U mnie są tylko zielone wtyczki, czarnych brak. Tzn. że nie mam samodiagnostyki? (forek 2006) Czy pozostaje mi tylko aso? Czy mogę tak dojechać (około 100 km)?

To normalne, że przy zapalonym check engine prędkościomierz nie działa?

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb_ek, w trybie awarynym auto słabo jeździ i duzo pali.

 

DOwolny warsztat ze skanerem OBD-IIpowinine odczytać błąd ale to wskaże na to copowiedziałem. Trzeba fizycznie sprawdzić czy jest coś uszkodzone (np. przewody) a jak nie to czy się kręci napęd VSSu. Obawiam się ze mechanik nieunikniony ale przemieszczać się można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za szybką odpowiedź,

faktycznie w trybie awaryjnym pali kosmiczne ilości,do tego każde zatrzymanie np. na światłach powoduje gaśnięcie silnika (nie trzyma wolnych obrotów).

Niestety podejrzewam u siebie zębatkę. Podparłem auto na kobyłkach, i odkręciłem czujnik VSS. W skrzyni jest taki "dżinks" z miejscem jakby na duży płaski śrubokoręt, i to on napędza czujnik. Niestety po odpaleniu silnika i włączeniu biegu nie kręci się... Dopiero "pogmeranie" śrubokrętem powoduje chwilowe kręcenie.

Rozumiem że czeka mnie rozbiórka skrzyni. Nie jest dziwna taka usterka w aucie z przebiegiem 14 tyś .km?

Zębatkę już zamówiłem.

I teraz najważniejsze... zna ktoś kumatego fachowca zdolnego to naprawić bez zdzierania?

Szukam kogoś z okolic Lubina, Legnicy, Wrocławia, Jelonki a nawet Poznania.

Poradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb_ek, MTS Dzierzniów, powiedz że ja Cię skierowałem, może Marek jakiś rabacik da

Jak sie na mnie powołasz to dostaniesz normalny rabat dla forumowicza :mrgreen:

Zębatkę ja bym zmienił w swojej skrzyni na wzmocnioną metalową.

W swojej mozesz AZ zmieniac na jaka chcesz :idea: ale czy aby ta zebatka celowo nie jest plastikowa :?:...wiec póki nie zgłębisz tej sprawy...Seb_ek niech zalozy plastikowa........ :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej mozesz AZ zmieniac na jaka chcesz ale czy aby ta zebatka celowo nie jest plastikowa ...wiec póki nie zgłębisz tej sprawy...Seb_ek niech zalozy plastikowa........

 

Niech Seb_ek może sam zdecyduje co załozy do swojego samochodu. Ja bym wsadził wzmocnioną, kosztuje jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...