Skocz do zawartości

spryskiwacze reflektorów


Seb_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy wie ktoś jak przerobić spryskiwacze reflektorów w Forku '06, tak aby działały niezależnie od spryskiwaczy szyb? Jak wpiąć się w instalację aby można je uruchamiać z dodatkowego przycisku?

Z tego co się zorientowałem , to sterownik jest za schowkiem, koło filtra powietrza. Wciśnięcie przycisku z manetki podaje masę na jeden z przewodów. Jak to rozdzielić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyl bym sie w przycisk, którym chciałbym włączać spryskiwacze reflektorów - na przyklad taki jak byl w forkach 97-02 lub pozniejszych , wmontowalbym go w dogodne miejsce - doprowadzil do niego zasilanie i podlaczyl tak, aby podawal mase na sterownik pod schowkiem ( przynajmneij u mnei ten pod schowkiem jest tylko od reflektorów) - a ten, który obecnie podaje mase z wycieraczek - odcial w miejscu przylaczenia nowego od przycisku i zaizolowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ino...

odłączenie całkiem sterownika unieruchamia spryski reflektorów, ale szyb działają.

Podanie zewnętrznej masy na sterownik daje taki sam efekt jak przycisk przy kierownicy...czyli uruchamia spryskiwacze reflektorów i szyby....

Rozebrałem sterownik aby się dostać do przekaźników, ale tam w zasadzie siedzi sama elektronika.

Jakieś inne pomysły? Nikt z tym nie walczył?

Wkurzają mnie te spryskiwacze, bo o ile są bardzo przydatne, to niekoniecznie przy każdym uruchomieniu wycieraczek....

Ma może ktoś schemat elektryczny?

 

Przy okazji, w miejsce oryginalnych dysz spryskiwaczy szyb świetnie pasują bez żadnych przeróbek dysze od citroena C3, fajnie zraszają szybę nie punktowo, tylko taką mżawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Trochę czasu minęło od ostatniego posta ale opiszę bo komuś się może przydać.

W moim Forku 2.0X MY 06 sprawa zajęła mi 20 minut.

 

Aby spryskiwacze lamp działały niezależnie od spryskiwaczy szyby należy zrobić małą przeróbkę na wtyczce sterownika schowanego za/obok schowka.

Sterownik to mała skrzyneczka z napisem "CLEANER RELAY CONTR. - Koito - jakiś numer". W samym sterowniku nic nie trzeba robić, wystarczy pobawić się z wtyczką lub samymi przewodami.

 

A zatem...

 

- odcinamy od wtyczki w kabelki: czerwono-biały oraz zielono-czerwony i izolujemy to co zostało od strony samochodu.

- zwieramy ze sobą dwa w/w kabelki wystające z wtyczki sterownika

 

Każde zwarcie tych połączonych w jeden kabelków do masy wyzwoli stycznik (który słychać jak pracuje) i w efekcie jednorazowy oprysk reflektorów.

I już ;-).

 

Prosty obrazeczek może pomoże.

sprysk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...