Skocz do zawartości

Hamulec ręczny vs Skrzynia automatyczna


woyt

Rekomendowane odpowiedzi

a jak chcesz zrobić ostry nawrót (180 stopni) bez ręcznego?

woyt, da się :wink:

dlaczego zapytałem - oglądając filmiki z Plejad 2008, zauważyłem jeden nawrót na bardzo małym parkingu z pachołkiem po środku. Nie ma bata - tam trzeba zaciągnąć ręczniaka! nie sposób zawrócić tylko gazem na tak małym obszarze (chyba że się mylę...)

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 9:37 pm ]

a jak chcesz zrobić ostry nawrót (180 stopni) bez ręcznego?

woyt, da się :wink:

Da się. Robiąc nawrót o promieniu 20 metrów :!: Ręczny do takiej zabawy jest niezbędny. Przydaje się również "do posiłkowania" w sytuacjach extremalnych nawet na prawdziwych OSach :!:

oo właśnie - o to mi chodziło. :grin:

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 9:39 pm ]

Da się,pytanie po co ?

nie ważne po co. a po co upalacie "drogowymi" autami?

po prostu - da się czy nie? reasumując wypowiedzi - AT raczej nie warto/nie da się :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tylko napisałem, że nawroty na ręcznym są ogólnie stosowane.

 

Ogólnie stosowane gdzie ? W sporcie tak,na ulicy mi sie niestety nie zdarza.

 

Jeśli widzicie sens takiego upalania OBK AT to śmiało,to przecież wolny kraj,ale sensu to mało w tym widze. I uprzedzając pytania,nie zdarzyło mi sie używać hamulca ręcznego w moim dupowozie w innym celu niż postój na górce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzicie sens takiego upalania OBK AT to śmiało,to przecież wolny kraj,ale sensu to mało w tym widze. I uprzedzając pytania,nie zdarzyło mi sie używać hamulca ręcznego w moim dupowozie w innym celu niż postój na górce.

Ja widzę sens, ale niestety z uwagi na możliwości technicze wolę odpuścić

 

Tutaj

widać nawroty kierowcy STI :wink: (1sze miejsce Plejady 2005), który (chyba) czasami, jak widać na filmie używa ręcznego.

Jak napisałem wcześniej ręczny się przydaje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mile, a jeżeli nie mam GT ani STi i chciałbym sobie pojeździć po torze to mam na rowerze jeździć ?? Pewnie wiesz lub nie, ale różne samochody przyjeżdżają do modlina/ułęż. Ostatnio nawet Tribeca była i co :?: :roll: Tylko dlatego, że to Tribeca, to gość nie powinien przyjeżdżać bo nie ma sensu :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że widzę, ale Twoje teksty:

To dla tych co nie potrafią zrobić boka normalnym sposobem tylko muszą pobierać z podłogi

Sądziłem że latanie na ręcznym to domena Astr i Golfów pod Tesco,widocznie się myliłem

nie mają sie np. do przytoczonego filmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, wyluzuj,to raz ;) Po dwa,jazda po torze ? Super,to sie przydaje w jeździe codziennej,nie wątpie. Ale nawroty na ręcznym ?

 

 

Pewnie, że widzę, ale Twoje teksty:

To dla tych co nie potrafią zrobić boka normalnym sposobem tylko muszą pobierać z podłogi

Sądziłem że latanie na ręcznym to domena Astr i Golfów pod Tesco,widocznie się myliłem

nie mają sie np. do przytoczonego filmu

 

Zakładam że i tak zrozumiałeś o co chodzi,a tak sie tylko czepiasz ;)

 

Przedstawiony przez Ciebie filmik to jakaś forma sportu,amatorskiego ale zawsze,kierowca walczy o czas,wszystko jasne. Ale ci smutni panowie w swoich samochodach pod marketem mają sie zdaje inne cele :lol:

 

Generalnie chodzi mi o to:

OBK,zwłaszcza w automacie autem do upalania na KJSy i podobne, gdzie głównie wykorzystuje się ręcznym z pewnością nie jest. Jak już ktoś musi,ok,Ty ALEX nie widzisz nic dziwnego upalaniu komfortowej kanapy,dla mnie to jest dziwne,ale ile ludzi tyle opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, wyluzuj,to raz ;) Po dwa,jazda po torze ? Super,to sie przydaje w jeździe codziennej,nie wątpie. Ale nawroty na ręcznym ?
Pełen luz z mojej strony :wink: Znajdź mi tylko, gdzie napisałem, że nawroty na ręcznym w AT to technika, potrzebna na codzień :roll:

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:05 pm ]

Przedstawiony przez Ciebie filmik to jakaś forma sportu,amatorskiego ale zawsze,kierowca walczy o czas,wszystko jasne. Ale ci smutni panowie w swoich samochodach pod marketem mają sie zdaje inne cele :lol:

 

Generalnie chodzi mi o to:

OBK,zwłaszcza w automacie autem do upalania na KJSy i podobne, gdzie głównie wykorzystuje się ręcznym z pewnością nie jest. Jak już ktoś musi,ok,Ty ALEX nie widzisz nic dziwnego upalaniu komfortowej kanapy,dla mnie to jest dziwne,ale ile ludzi tyle opini.

Ja bym w tym momencie, na Twoim miejscu bardzo uważał na słowa :mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK,zwłaszcza w automacie autem do upalania na KJSy i podobne, gdzie głównie wykorzystuje się ręcznym z pewnością nie jest.

Mile

OBK,zwłaszcza w automacie autem do upalania na KJSy i podobne, gdzie głównie wykorzystuje się ręcznym z pewnością nie jest.

Ale ja tego nie napisałem :!:

ale drążę Twoje stwierdzenie:

"To dla tych co nie potrafią zrobić boka normalnym sposobem tylko muszą pobierać z podłogi "

Pokazuję Ci filmik i co? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, nie napisałeś,tylko wyskoczyłaś z jazdą po torze itp. Ok,jak już napisałem nawyki i umiejętności które tam zdobędziesz z pewnością się przydadzą do szybkiej jazdy po drogach publicznych,racja. Ale na zwykłej ulicy,nie próbie sportowej,jazda na ręcznym w takim wozie to lekko mówiąc nieporozumienie. Mam wrażenie że mozna zakończyć tą dyskusje,ja nie rozumiem was,wy mnie ;)

 

Ja widzę sens, ale niestety z uwagi na możliwości technicze wolę odpuścić

 

Napisałeś że widzisz sens,nie ściemniać mi tu :mrgreen:

 

A cytat który pokazałeś był na końcu obdarzony emotką tak żeby było widać że to żart. Poza tym tłumaczyłem już jaka jest róznica między kierowcą tego STi czy jakimkolwiek innym startującym w takiej imprezie a domorosłymi drifterami w przednionapędowych kompaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile. A co z tym ręcznym?
No właśnie o to mi mile chodzi :!: Wielu doświadczonych kierowców (wszelkie rajdy, SJS, i milion innych), używa ręcznego w ciasnych zakrętach, więc to nie jest kwestia, że ktoś nie potrafi jechać bokiem inaczej, tylko tak jest być może po prostu szybciej nie sądzisz :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei:patrzymy na pierwszy post,auto pisze o pośmiganiu na śniegu,nie mówi o nawrocie tylko zapewne o bokach. DO TEGO ODNOSIŁA się moja wypowiedź którą tak chętnie cytujecie. Nie do ręcznego w ogóle.

 

 

A jeśli nie widzicie różnicy między SPORTEM a jazdą na ręcznym po parkingu,tak dla hecy,to nie mamy o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei:patrzymy na pierwszy post,auto pisze o pośmiganiu na śniegu,nie mówi o nawrocie tylko zapewne o bokach. DO TEGO ODNOSIŁA się moja wypowiedź którą tak chętnie cytujecie. Nie do ręcznego w ogóle

Podziękuj kolegom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sie jeszcze podszkolić w jednym i w drugim. Mając Subaru i śnieg na parkingu po co ci ręczny do latania bokiem ?
Do jako takiego latania bokiem nie jest potrzebny, ale chodzi o to, że używanie ręcznego ma zastosowanie w niektórych przypadkach, jak pokazał Ci ALEX. Zresztą mam wrażenie, że to rozmowa, w której racja każdego jest "najmojsza". Więc ciężko się będzie dogadać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...