Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie


Kajek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym roku przestrzegam przed drozyzna w tych rejonach.

Bak benzyny co prawda jest w cenie polowy kilograma zoltego sera ale reszta to oczy z glowy.

Wi-Fi nie ma juz nigdzie wiec jest przykro.Kafejak internetowa to 1eur/10minut lub sa miejsca na 30 minut.

Klimat bezbledny.

Dokoncze jutro bo mi sie konczy :grin:

Co by nie bylo,mnie tu 12 raz przynioslo .W zeszlym roku wyspy byly tansze i nie chodzi o to,ze na tajlandi jest taniocha.Mam inne wrazenia z miesiecznych pobytow sprzed nawet 3 lat niz teraz - mimo wielu pozytywow dla mnie troche wyspy dziadzeja.

Mnie wi-fi nie uszczesliwia ale wiele rzeczy ulatwia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kiedy :idea:

 

byłem w marcu - wybawiłem się setnie, drinki cenowo jak w polsce, żarcie też

w czerwcu pojechał znajomy - inne karty w knajpach leżały (oczywiście ceny z ( I )......)

 

marzec = około 27C na teneryfie - jak dla mnie wypas i same ceny wyjazdów sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy, zawsze o innej porze roku, W Grudniu :twisted: , Marcu :cool: , Lipcu, za każdym razem na innej wyspie, i powiem wam że klimat na Kanarach jest rewelacyjny, nigdy nie jest za ciepło, zawsze wieje od oceanu, a najlepsze jest to że Kanary sa max 6 godzin samolotem od Polski.

Co do cen, to uważam że są średnie jak na Europę :wink: , znacznie droższa jest np: Skandynawia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi nie ma juz nigdzie
a po co Ci to na urlopie chlopie... ?
Obawiam się jednak, że dla Polaka to teraz już wszędzie jest drogo.
w Indiach jest tanio i w Tajlandii... no troche "inny" klimat ale jak ktos lubi...
Byłem w sierpniu na Gran Canari rewelacja mieszkałem w Playa de Ingles
:mrgreen:

dokladnie w tym samym miejscu bylem, ogolnie b.polecam "Kanary" - super klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

najpierw musisz zdecydowac sie czego oczekujesz, jesli imprezy itp. to raczej miasto Playa del Americanos... jesli wyjazd z rodzinka o spokoj to polecam np. hotel Catarina Playa w Playa del Ingles - ale lepiej wziac pokoj dalej od basenu (osoby mieszkajace blizej narzekaly na halas)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie południowa część wyspy ma bardziej stabilną pogodę.Puerto Rico,Playa Amadores ,Maspalomas ogólnie (playa del ingles)- jedyne chyba miejsce na wyspie z żółtym piaskiem.Z hoteli sieć Dunas jest rozsądna cenowo i ma moim zdaniem b.dobre warunki.

Polecam wieczorem stolicę - Las Palmas.Nie wiem z czego wynika liczebność ale jest to jedyna wyspa z archipelagu na której daje zauważyć się subarynki .Wycieczka w góry lub jazda południowym wybrzeżem nawet zwykłym samochodem dostarcza niemałych wrażeń a to ,co robią subaraki przyprawia o konsternację...Za to w weekendy na drogach szaleją grupami dwu kołowce.

I jeszcze jedno - na Gran Canarii produkują rarytasik - pyszny rum .

Ron Miel - polecam ten 20% ,Artemi z żółtą etykietą i nakrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wygląda to tak: jedziemy sie pobawić i pozwiedzac,fifti fifti :razz:

dobrze by bylo ,gdyby z hotelu blisko było do miasta i do plaży :wink: ale pewnie tak dobrze to to nie ma :neutral:

tak mysle nad Maspalomas , ale naprawde od tego przegladania ,to juz mam kręciołek..

wolałbym ,żeby mi ktos cos doradził...w sensie jedż w to miejsce i już,tam jest dobrze :wink:

 

jak wygląda sprawa transportu po wyspie???chciałbym tez duzo pozwiedzać...więc ? raczej komunikejszyn miejska czy raczej wynajęcie auta? orientuje sie ktoś,co i za ile?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz jaka to wielka odpowiedzialność konkretnie doradzić ?Jak masz samochód to jesteś wolnym człowiekiem.Cześć wschodnia wyspy do stolicy jest w zasadzie przemysłowa,zachodnia to port i góry.Z południa wybrałbym też maspalomas.Prom na 2 osoby+auto na teneryfe to koszt około 100 euro.

Komunikacja miejska jest b.tania , benzyna kosztuje 0,65 euro , auta nie są drogie .

Mi na 3 tygodnie starczają 2 tankowania.

Polecam www.cicar.com - dobre ceny,koszt wynajmu bez limitu kilometrów i z pełnym ubezpieczeniem.Mnie 2 lata temu w nową astre wjechał motorower.Wystarczył numer polisy sprawcy spisany na kartce papieru i jeden telefon :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie komunikacja jest tania, za taxi placis kilka Euro... generalnie nie polecam kupowac zadnych wycieczek od rezydentow bo w biurze przy ulicy ta sama wycieczke kupisz spokojnie 50% taniej... ogolnie polecam wynajecie samochodu bo jest to tanie i jestes niezalezny - kupujesz mape i jezdzisz gdzie chcesz, a widoki w gorach naprawde godne polecenia, musisz wiedziec ze jak zblizasz sie do zakretu na waskiej drodze i slyszysz trabienie to lepiej ostro hamuj bo to oznacza, ze za zakretem jest niespodzianka

 

rzeczywiscie lokalne rumy sa godne polecenia... zrob miejsce w torbie na kilka butelek :mrgreen:

 

na Teneryfie polecam delfinarium (ja bylem co prawda w Antali w Turcji ale siedzialem z roztwarta geba dosc dlugo a malo rzeczy na swiecie mnie raczej zaskakuje)

 

z Kanarow mozesz tez wybrac sie do Afryki statkiem (na pewno z Gran Canari)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wysyłamy Yoshiego na Teneryfe to do Loro Parqu w Puerto de la Cruz - wjazd chyba 50 euro ale jest mega atrakcji - delfinarium(skromne),foczki tresowane,występ orek,papugi,kopulujące żółwie,tygrysy rzecz normalna.Zajęcie na pół dnia.W drodze powrotnej możesz zahaczyć o rasowy karting koło lotniska .

Wogóle mając samochód warto poszwendać się z mapą .Na Gran Canarii - będąc na miejcu możesz pokusić się o rejs zółtą łodzią podwodną w towarzystwie delfinów .Ciekawe jest również wędkowanie - prostacki zestaw to 20 euro.Jeśli jedziesz z kobietą unikaj miejsc i dni targowych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozkęcacie sie ,pieknie:)

 

generalnie nie polecam kupowac zadnych wycieczek od rezydentow bo w biurze przy ulicy ta sama wycieczke kupisz spokojnie 50% taniej...

tak właśnie słyszałem,ciągą kase ,aż miło..

 

musisz wiedziec ze jak zblizasz sie do zakretu na waskiej drodze i slyszysz trabienie to lepiej ostro hamuj bo to oznacza, ze za zakretem jest niespodzianka

dobrze wiedzieć :smile: dzieki

 

kupujesz mape i jezdzisz gdzie chcesz, a widoki w gorach naprawde godne polecenia,

coś konkretnego możecie polecić?? tak na dobry początek relaxacji na wyspie :smile:

 

Na Gran Canarii - będąc na miejcu możesz pokusić się o rejs zółtą łodzią podwodną w towarzystwie delfinów .

 

o to to , gdzie to??i ile taka przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturG75 napisał/a:

kupujesz mape i jezdzisz gdzie chcesz, a widoki w gorach naprawde godne polecenia,

 

coś konkretnego możecie polecić?? tak na dobry początek relaxacji na wyspie

 

Kajek napisał/a:

Na Gran Canarii - będąc na miejcu możesz pokusić się o rejs zółtą łodzią podwodną w towarzystwie delfinów .

 

 

o to to , gdzie to??i ile taka przyjemność?

 

co do miejsc - nic Ci nie bede polecal bo w ciagu 1-2 dni mozesz objechac wyspe w "szerz i wzdluz" kup przewodnik i sam ocen co chcesz zobaczyc

 

znajdziesz ich w folderze w kazdym hotelu oraz we wszelkich biurach sprzedajacych wycieczki - nazywaja sie po prostu yellow :mrgreen: submarine :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wysyłamy Yoshiego na Teneryfe to do Loro Parqu w Puerto de la Cruz - wjazd chyba 50 euro ale jest mega atrakcji - delfinarium(skromne),foczki tresowane,występ orek,papugi,kopulujące żółwie,tygrysy rzecz normalna.......
Ale papugi teraz już w klatkach chyba - jak byliśmy 12 lat temu to większość była "wolnostojąca" :mrgreen:

 

kupujesz mape i jezdzisz gdzie chcesz, a widoki w gorach naprawde godne polecenia,
coś konkretnego możecie polecić?? tak na dobry początek relaxacji na wyspie :smile:

Na Teneryfie obowiązkowo: Playa de las Americas, Los Gigantes, Masca, Teide, Icod de los Vinos, Puerto de la Cruz, San Cristóbal de La Laguna ....... ogólnie objazd wyspy i szukanie lokalnych smaczków - tam jest pięknie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wysyłamy Yoshiego na Teneryfe to do Loro Parqu w Puerto de la Cruz - wjazd chyba 50 euro ale jest mega atrakcji - delfinarium(skromne),foczki tresowane,występ orek,papugi,kopulujące żółwie,tygrysy rzecz normalna.......
Ale papugi teraz już w klatkach chyba - jak byliśmy 12 lat temu to większość była "wolnostojąca" :mrgreen:

 

kupujesz mape i jezdzisz gdzie chcesz, a widoki w gorach naprawde godne polecenia,
coś konkretnego możecie polecić?? tak na dobry początek relaxacji na wyspie :smile:

Na Teneryfie obowiązkowo: Playa de las Americas, Los Gigantes, Masca, Teide, Icod de los Vinos, Puerto de la Cruz, San Cristóbal de La Laguna ....... ogólnie objazd wyspy i szukanie lokalnych smaczków - tam jest pięknie :grin:

 

 

 

Jest taka zajefajna plaża gdzie kupa ludzi pływa na deskach surfingowych. Nie pamiętam dokładnie nazwy tego miejsca. Pamiętam tylko że w San Andres nie zjeżdża się na plażę tylko jedzie do góry.. 30 minut po niesamowitych serpętynach i jest się na plaży. No jak mieszkacie niedaleko Playa de Las Americas to koniecznie wybierzcie się na kolacji do La Calety, widok z kanjpek jest po prostu rewelacja.

No i koniecznie Carting Club Tenerife :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sle pozdrowienia ze maga slonecznej Playa de las Americas na Teneryfir.

 

Samolot odlatuje za 2 dni, a u was podobno szaro buro i byle jak... :-)

 

Bardzo polecam ta wyspe wszystkim ludziom powyzej 60 lat.

Wszystkei deptaki, sklepu, knajpy i inne przybytki sa tak skonstruowane, ze wozkiem inwalidzkim da rade sie zaladowac. Ma to swoje koszyusci dla osob z malymi dziecmi oczywiscie. Dziecka mozesz nie wyjmowac z wozka przez caly pobyt na wyspie.

 

Poza tym mam wrazenie, ze klimat na poludniu wyspy jest znacznie cieplejszy niz na polnocy. Przynajmniej zima jest to korzystne. Slonce spali Was tu totalnie w ciagu 2 godzin, choc w cienu przejda was ciarki z zimna. Wieczory tez chlodnawe.

 

Potwierdzam:

- zadnych wycieczek od rezydentow.

- w samochod i wio...

 

wybaczcie brak polskich literek, ale w hotelowej recepcji brak takich frykasow.

Za ewentualne bledy ortograficzne tez przeprasza, ale te Eurosy tak szybko znikaja mi w tej piekilnej maszynie, ze musze sie spieszyc.

 

Pozdro

goory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze klimat na poludniu wyspy jest znacznie cieplejszy niz na polnocy

 

przez wyspę przechodzi linia podziału :razz: - górskie pasmo (pasemko? :wink: )

powyżej jest dużo wody, zielono i chłodniej - nawet pare dni deszczowych w roku :cool:

poniżej - gorąco, nie pada i raczej nawadniane palmy (generalnie taka półpustynia - ale spoko) :wink:

 

wyspa super - ale do objechania koniecznie :!:

 

goory spróbuj znaleźć knajpę o dźwięcznej nazwie JOE'S - drinki super, właściciel z bronxu :razz: spoko grają i śpiewają blues, jazz, soul live - młody jestem w sumie ale bawiłem się świetnie (dokąd pamiętam :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...