Skocz do zawartości

Reduktor a sprzęgło


marcin_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie: Czy używanie reduktora w Imprezie 1.6 kombi (1997) wpływa na zużycie się sprzęgła? Jeśli tak to jak bardzo?

 

O ile dobrze rozumuje, po to on jest, żeby właśnie sprzęgła nie spalić ciągnąc np: przyczepe z drzewem :roll:

 

Obecna tarcza sprzęgła wytrzymała pół roku, co prawda raz latalem po lotnisku na załączonym reduktorze ok. godziny, ale pół roku to chyba jakieś nieporozumienie?

 

Pozdrawiam - Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zużycie sprzęgła ma wpływ sposób użytkowania auta, nie reduktor. Reduktor jest jak słusznie zauważyłeś do ciężkich zadań, przyczepa, góry, podjazdy itp, i w zasadzie odciąża sprzęgło i korzystnie wpływa na przedłużenie jego żywota w ciężkich warunkach eksploatacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor jest jak słusznie zauważyłeś do ciężkich zadań

Upalania np :mrgreen:

 

marcin_p piszesz, że obecna tarcza wytrzymała pół roku. Czyli jak rozumiem pół roku temu ktoś zaglądał do sprzęgła. Czy wymienione było wtedy kompletne sprzęgło czyli tarcza, docisk, łożysko czy wymieniliście samą tarczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pierwsze sprzęgło lekko ślizgało się jak kupiłem subaru, trzeba się nauczyć jeździć AWD, bo dobiłem je przez 10tys km.

 

trzeba mieć kumatego mechanika co nie wymienia samej tarczy, jednocześnie kasując pieniądze za komplet, no i nie targać przyczepki cięższej od auta - 20tys. km

 

na trzecim już 40tys i ani razu nie zaśmierdziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...