Skocz do zawartości

Dziwne trzęsienie na tylnej osi...?


mbijos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

takie mam pytanko odnośnie Tribeci 2008 (sprowadzona z USA). Zauważyłem, że na niskich obroiach, około 1300-1400 przy wciśnięciu gazu zaczyna się dziwnie trząść tylna oś, ustępuje to po mniej więcej pół sekundy, ale zastanawia mnie czymto może być spowodowane. Efekt jest podobny do jazdy po bardzo nierównym, ale dość regularnym asfalcie :) - często w Polsce spotykany przed światłami na skrzyżowaniach które się często korkują :)

 

Wie ktoś co to może być?

 

Będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na niskich obroiach, około 1300-1400 przy wciśnięciu gazu zaczyna się dziwnie trząść tylna oś

Przy przyspieszaniu czy na biegu jałowym N :?:

Na D, w sumie to na przyspieszaniu, tyle, że wygląda to tak, że jade sobie na D nie dotykając gazu, obroty są wtedy na poziomie około 1300 i gdy chce delikatnie przyspieszyć dochodzi do tego "trzesienia" tyłu. Nigdy mi się to jeszcze nie zdażyło gdy gwałtownie przyspieszałem. Ważne może jest też to, że dochodzi do tego bardzo rzadko - może raz na 100 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

mbijos,

Jeśli przypomnisz sobie czy było to po przejechaniu przez głęboką kałużę to możliwe, że zalała się kostka nad skrzynią (brązowa kwadratowa kilka kabelków) - czasami ponoć jej zawilgocenie może wywoływac takie efekty zakłócenia pracy elektrozaworów w AT (odczuwane przez kierowcę w ten sposóB) - jeśli ustapiło z czasem to znaczy, że się wysuszyła bo w tej okolicy jest dość ciepło. Jeśli się to powtórzy to wyczyściłbym ją i zakonserwował styki bo wyschnięta woda może pozostawiać osady.

Kostka jest po stronie pasażera i leży na skrzyni na blaszce dystansowej - niefortunnie założona kielichem do góry a po wjechaniu prawym kołem w kałużę woda leci prosto na nią... :-( Zabierając się za to od góry trzeba zdjąć pokrywę i jej mocowanie, dolot powietrza i dyfuzor aby do niej się dostać ale spokojnie samodzielnie do zrobienia spry'em do czyszczenia/konserwacji styków.. :-)

 

Edit 19 XI 2009

 

A sprawdzałeś poziom w tylnym dyfrze? Jeden z kolegów miał spory brak od nowości (US spec) - w miejscu korka wlewowego nie było oleju a po spuszczeniu okazało się, że była może połowa... ktoś się na taśmie produkcyjnej nie postarał.. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...