Skocz do zawartości

Forester 2.5XT MY09 - czy też tak macie...?


sal

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem mojego wyczekiwanego Forestera 2.5XT w nowej budzie :-)

Wszystko fajnie i w ogóle, ale są dwie rzeczy które odkryłem już po przyjeździe do domu - nie wiem czy to normalne, czy nie.

1. Pod siedzeniem kierowcy jest coś a`la wentylator - tyle mogę wymacać ręką, niczym nieosłonięty. Pod fotelem pasażera jest normalnie wykładzina, pod kierowcy - nie.

Czy to normalne czy może coś tam było robione i ktoś zapomniał założyć jakąś osłonę?

Moja wersja nie ma elektrycznego sterowania fotela kierowcy.

2. Na tylnich drzwiach (zewnętrznej części), w dolnej części drzwi - tej "stykającej" się z nadkolem, jest coś jakby naklejka (?). Znaczy jest taka dodatkowa warstwa lakieru, nie wygląda to na typową naklejkę ale właśnie jak dodatkowa warstwa lakieru.

Mam to na drzwiach po obu stronach i nie wiem czy to tak specjalnie czy może coś tam było robione i to jakieś pozostałości (nie wydaje mi się).

 

Jeśli ktoś z posiadaczy MY09, mógłby napisać jak to u Was wygląda, będę wdzięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta folia to osłona przed uszkodzeniem lakieru np. kamieniami wylatującymi spod kół, bardzo fajna i pożyteczna sprawa, a co do wiatraka pod fotlem - nie wiem, niestety nie pomogę :smile: ale jak jest wiatrak, to na ogół po to, żeby coś chłodził :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta folia to osłona przed uszkodzeniem lakieru np. kamieniami wylatującymi spod kół, bardzo fajna i pożyteczna sprawa, a co do wiatraka pod fotlem - nie wiem, niestety nie pomogę :smile: ale jak jest wiatrak, to na ogół po to, żeby coś chłodził :smile:
Dzięki za informację o folii :-)

Z tym wiatrakiem, to jest tak, że to coś miało budowę jak wiatrak, ale nie jestem pewien co to było dokładnie.

Zerkałem na to wieczorem, w ciemnym garażu, bez latarki - dzisiaj postaram się zerknąć dokładniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na tylnich drzwiach (zewnętrznej części), w dolnej części drzwi - tej "stykającej" się z nadkolem, jest coś jakby naklejka

 

Ta folia to osłona przed uszkodzeniem lakieru np. kamieniami wylatującymi spod kół, bardzo fajna i pożyteczna sprawa,

 

jakos nie rozumiem jak to działa z tą folią... :?: sal możesz cyknąć fotkę i wstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pod fotelami przednimi sa jeszcze wyloty nawiewu dla pasazerow z tylu, ale chyba nie o to ci chodzi.

Obudowę i jakieś coś na kształt wiatrakowego "ożebrowania" na wylocie u góry.

Wyloty nawiewu dla pasażerów z tyłu? Ale tylko pod jednym fotelem?

Dziwnie trochę.

 

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 2:24 pm ]

 

jakos nie rozumiem jak to działa z tą folią... :?: sal możesz cyknąć fotkę i wstawić?

Postaram się, ale to nie będzie łatwe (ciężko będzie dobrać kąt padania światła).

Ostatecznie mogę zrobić zdjęcie i dorysować w Photoshopie obrys tego kawałka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pod siedzeniem kierowcy jest coś a`la wentylator

może wiatrak służy do osuszania fotela jeśli kierowca wykorzystujący cały potencjał samochodu coś popuści ze strachu? :mrgreen:

 

SUBWOOFER Panowie, to tylko Subwoofer :mrgreen::mrgreen:

 

2. Na tylnich drzwiach (zewnętrznej części), w dolnej części drzwi - tej "stykającej" się z nadkolem, jest coś jakby naklejka (?). Znaczy jest taka dodatkowa warstwa lakieru, nie wygląda to na typową naklejkę ale właśnie jak dodatkowa warstwa lakieru.

Mam to na drzwiach po obu stronach i nie wiem czy to tak specjalnie czy może coś tam było robione i to jakieś pozostałości (nie wydaje mi się).

 

Naklejka chroniąca lakier przed odpryskami. W każdym modelu i wielu markach stosowane rozwiązanie.

 

Pozdrowienia

raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udzieliłem podpowiedzi obrazkowej, raju udzielił otwartej podpowiedzi profesjonalnej. Można zaglądać z latarką i oglądac czy podobne do obrazka, można uruchomić radiopodobne urządzenie w konsoli środkowej, ustawić dużo basu, podkręcić mocno głośność i wymacać manualnie czy na "umc-umc" niezidentyfikowany wentylator robi "pum-pum"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udzieliłem podpowiedzi obrazkowej, raju udzielił otwartej podpowiedzi profesjonalnej. Można zaglądać z latarką i oglądac czy podobne do obrazka, można uruchomić radiopodobne urządzenie w konsoli środkowej, ustawić dużo basu, podkręcić mocno głośność i wymacać manualnie czy na "umc-umc" niezidentyfikowany wentylator robi "pum-pum"....

 

Dobre :mrgreen::mrgreen:

Żeśmy się z Szefem uśmiali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno głośność i wymacać manualnie czy na "umc-umc" niezidentyfikowany wentylator robi "pum-pum"....

 

No jak wymacasz i jednak będzie to wentylator to może zaboleć ;)

 

raju udzielił otwartej podpowiedzi profesjonalnej.

 

Raju, wykorzystując twój profesjonalizm i fachowość, :wink:

Czy mógł byś zidentyfikować obiekt który znajduje się pod schowkiem pasażera? ta jakaś jakby pokrywka od czegoś - pewnie wentylatora ;)

Pytałem kiedyś co to za ustrojstwo, ale dalej nie wiem co to i czy można zdjąć.

mam długie giry i jak od czasu do czasu w stanie wskazującym, podróżuje z prawej strony to mi stopy się tam klinują.

Boje się że jak kiedyś utknę na stałe to będzie trzeba straż pożarną wzywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł byś zidentyfikować obiekt który znajduje się pod schowkiem pasażera? ta jakaś jakby pokrywka od czegoś - pewnie wentylatora

 

On tam jest bo tam być musi. Ja też to mam w imprezie. Co bardziej wiercący się pasażerowie zrzucają plastik chroniący to coś, co jest tam pod spodem, montuję go na nowo i jadę dalej. Traktuję to jako kolejne subarowskie TTTM 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tam jest bo tam być musi. Ja też to mam w imprezie. Co bardziej wiercący się pasażerowie zrzucają plastik chroniący to coś, co jest tam pod spodem, montuję go na nowo i jadę dalej. Traktuję to jako kolejne subarowskie TTTM 8) .

 

A co jest ukryte pod tym czymś ?

jeszcze nie zdejmowałem ale pewnie kwestia czasu i samo odpadnie bo aż się prosi żeby kopnąć niechcący ;)

rozumiem że już się nie zmieściło i nie mieli gdzie tego wcisnąć :)

Wot, technika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos twierdzi ze ta atrapa pod fotelem to soobwofer to gratuluje wyrozumialosci.

 

hmmm, a ta atrapa nie była chyba powodem zakupu Forestera :?: :!:

 

:mrgreen:

 

Dzięki Wam obu

Wygląda że to ja nie wierzyłem...

 

spoko, nie ma sprawy niedowiarku :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...