Jump to content

Forester 2.5XT MY09 - czy też tak macie...?

sal
 Share

Recommended Posts

Wczoraj odebrałem mojego wyczekiwanego Forestera 2.5XT w nowej budzie :-)

Wszystko fajnie i w ogóle, ale są dwie rzeczy które odkryłem już po przyjeździe do domu - nie wiem czy to normalne, czy nie.

1. Pod siedzeniem kierowcy jest coś a`la wentylator - tyle mogę wymacać ręką, niczym nieosłonięty. Pod fotelem pasażera jest normalnie wykładzina, pod kierowcy - nie.

Czy to normalne czy może coś tam było robione i ktoś zapomniał założyć jakąś osłonę?

Moja wersja nie ma elektrycznego sterowania fotela kierowcy.

2. Na tylnich drzwiach (zewnętrznej części), w dolnej części drzwi - tej "stykającej" się z nadkolem, jest coś jakby naklejka (?). Znaczy jest taka dodatkowa warstwa lakieru, nie wygląda to na typową naklejkę ale właśnie jak dodatkowa warstwa lakieru.

Mam to na drzwiach po obu stronach i nie wiem czy to tak specjalnie czy może coś tam było robione i to jakieś pozostałości (nie wydaje mi się).

Jeśli ktoś z posiadaczy MY09, mógłby napisać jak to u Was wygląda, będę wdzięczny :-)

Ta folia to osłona przed uszkodzeniem lakieru np. kamieniami wylatującymi spod kół, bardzo fajna i pożyteczna sprawa, a co do wiatraka pod fotlem - nie wiem, niestety nie pomogę :smile: ale jak jest wiatrak, to na ogół po to, żeby coś chłodził :smile:

Ta folia to osłona przed uszkodzeniem lakieru np. kamieniami wylatującymi spod kół, bardzo fajna i pożyteczna sprawa, a co do wiatraka pod fotlem - nie wiem, niestety nie pomogę :smile: ale jak jest wiatrak, to na ogół po to, żeby coś chłodził :smile:
Dzięki za informację o folii :-)

Z tym wiatrakiem, to jest tak, że to coś miało budowę jak wiatrak, ale nie jestem pewien co to było dokładnie.

Zerkałem na to wieczorem, w ciemnym garażu, bez latarki - dzisiaj postaram się zerknąć dokładniej :-)

. Na tylnich drzwiach (zewnętrznej części), w dolnej części drzwi - tej "stykającej" się z nadkolem, jest coś jakby naklejka

Ta folia to osłona przed uszkodzeniem lakieru np. kamieniami wylatującymi spod kół, bardzo fajna i pożyteczna sprawa,

jakos nie rozumiem jak to działa z tą folią... :?: sal możesz cyknąć fotkę i wstawić?

Bo pod fotelami przednimi sa jeszcze wyloty nawiewu dla pasazerow z tylu, ale chyba nie o to ci chodzi.

Obudowę i jakieś coś na kształt wiatrakowego "ożebrowania" na wylocie u góry.

Wyloty nawiewu dla pasażerów z tyłu? Ale tylko pod jednym fotelem?

Dziwnie trochę.

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 2:24 pm ]

jakos nie rozumiem jak to działa z tą folią... :?: sal możesz cyknąć fotkę i wstawić?

Postaram się, ale to nie będzie łatwe (ciężko będzie dobrać kąt padania światła).

Ostatecznie mogę zrobić zdjęcie i dorysować w Photoshopie obrys tego kawałka drzwi.

1. Pod siedzeniem kierowcy jest coś a`la wentylator

może wiatrak służy do osuszania fotela jeśli kierowca wykorzystujący cały potencjał samochodu coś popuści ze strachu? :mrgreen:

SUBWOOFER Panowie, to tylko Subwoofer :mrgreen::mrgreen:

2. Na tylnich drzwiach (zewnętrznej części), w dolnej części drzwi - tej "stykającej" się z nadkolem, jest coś jakby naklejka (?). Znaczy jest taka dodatkowa warstwa lakieru, nie wygląda to na typową naklejkę ale właśnie jak dodatkowa warstwa lakieru.

Mam to na drzwiach po obu stronach i nie wiem czy to tak specjalnie czy może coś tam było robione i to jakieś pozostałości (nie wydaje mi się).

Naklejka chroniąca lakier przed odpryskami. W każdym modelu i wielu markach stosowane rozwiązanie.

Pozdrowienia

raju

Ja udzieliłem podpowiedzi obrazkowej, raju udzielił otwartej podpowiedzi profesjonalnej. Można zaglądać z latarką i oglądac czy podobne do obrazka, można uruchomić radiopodobne urządzenie w konsoli środkowej, ustawić dużo basu, podkręcić mocno głośność i wymacać manualnie czy na "umc-umc" niezidentyfikowany wentylator robi "pum-pum"....

Ja udzieliłem podpowiedzi obrazkowej, raju udzielił otwartej podpowiedzi profesjonalnej. Można zaglądać z latarką i oglądac czy podobne do obrazka, można uruchomić radiopodobne urządzenie w konsoli środkowej, ustawić dużo basu, podkręcić mocno głośność i wymacać manualnie czy na "umc-umc" niezidentyfikowany wentylator robi "pum-pum"....

Dobre :mrgreen::mrgreen:

Żeśmy się z Szefem uśmiali :lol:

mocno głośność i wymacać manualnie czy na "umc-umc" niezidentyfikowany wentylator robi "pum-pum"....

No jak wymacasz i jednak będzie to wentylator to może zaboleć ;)

raju udzielił otwartej podpowiedzi profesjonalnej.

Raju, wykorzystując twój profesjonalizm i fachowość, :wink:

Czy mógł byś zidentyfikować obiekt który znajduje się pod schowkiem pasażera? ta jakaś jakby pokrywka od czegoś - pewnie wentylatora ;)

Pytałem kiedyś co to za ustrojstwo, ale dalej nie wiem co to i czy można zdjąć.

mam długie giry i jak od czasu do czasu w stanie wskazującym, podróżuje z prawej strony to mi stopy się tam klinują.

Boje się że jak kiedyś utknę na stałe to będzie trzeba straż pożarną wzywać ;)

Czy mógł byś zidentyfikować obiekt który znajduje się pod schowkiem pasażera? ta jakaś jakby pokrywka od czegoś - pewnie wentylatora

On tam jest bo tam być musi. Ja też to mam w imprezie. Co bardziej wiercący się pasażerowie zrzucają plastik chroniący to coś, co jest tam pod spodem, montuję go na nowo i jadę dalej. Traktuję to jako kolejne subarowskie TTTM 8).

On tam jest bo tam być musi. Ja też to mam w imprezie. Co bardziej wiercący się pasażerowie zrzucają plastik chroniący to coś, co jest tam pod spodem, montuję go na nowo i jadę dalej. Traktuję to jako kolejne subarowskie TTTM 8) .

A co jest ukryte pod tym czymś ?

jeszcze nie zdejmowałem ale pewnie kwestia czasu i samo odpadnie bo aż się prosi żeby kopnąć niechcący ;)

rozumiem że już się nie zmieściło i nie mieli gdzie tego wcisnąć :)

Wot, technika!

Jesli ktos twierdzi ze ta atrapa pod fotelem to soobwofer to gratuluje wyrozumialosci.

hmmm, a ta atrapa nie była chyba powodem zakupu Forestera :?: :!:

:mrgreen:

Dzięki Wam obu

Wygląda że to ja nie wierzyłem...

spoko, nie ma sprawy niedowiarku :wink: :mrgreen: