Skocz do zawartości

wrx 2001 supersprint, bez katalizatora , check engine:(


pawel_brodnica

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Niedawno stalem sie posiadaczem imprezy wrx z 2001 ktora nie ma katalizatora (rzemieslnik cos rzezbil) centralna i koncowa czesc wydechu to oryginal supersprint.

W dolocie usuniety tlumik szmerow :( . Pali sie check engine , nie wiem co robic :( kupowac i wsadzac katalizator ? tuningowac reszte wydechu + przeprogramowanie map ?

doradzcie jakies tymczasowe rozwiazanie do czasu przemapowania ECU . pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :D ze spalaniem jest chyba w normie , predkosci na trasie do 150 kmh , + maxymalne przyspieszenia - spalil ok 14 litrow na 100kmh. Z tym emulatorem sondy nie bardzo rozumiem , czytelem juz wiele na forum ( odsuniecie sondy lambda przez taka przedluzke) , albo remap , jezeli turbina u mnie przeladowuje to konieczny remap albo spowrotem katalizator :(

Chociaz niektorzy na forum pisali ze w wrx przed 2004 rokiem jezeli jest wolny wydech to nie ma takiego problemu z tym opoznieniem OL/delay ?? cos tam czytalem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym emulatorem sondy nie bardzo rozumiem , czytelem juz wiele na forum ( odsuniecie sondy lambda przez taka przedluzke) , albo remap , jezeli turbina u mnie przeladowuje to konieczny remap albo spowrotem katalizator :(

 

Emulator to takie urzadzonko symulujace sonde dzieki czemu nie pojawie sie check. Co do reszty zgadza sie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim sti po remapie w prodrive pali się check, kasowałem go i dalej się pali, nie mam żadnych kat-ów (Blitz nie przewiduje...) i jeżdżę, obserwuje tylko często wydech, jak jest czarny...to oki :lol: jak się wypali na szaro, to już za ubogo, trzeba będzie reagować... :lol: no i jakby zaczął nagle mało palić.... :neutral: to już jest na pewno objaw chorobowy... :smile: .chyba założę zegar temperatury spalin, to najbardziej potrzebne urządzenie pomiarowe w aucie oprócz manometru ciśnienia ładowania :lol: jak się robi za gorąco, jest nie halo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem, poprzedni właściciel zmienił wydech (łącznie z katalizatorem) i co 2 tygodnie wyświetla się czek endżin. Podłączyłem go do przez OBD2 - kod P0420 czyli tylny O2 sensor. Szukam rozwiązań ale na razie co 2 tygodnie błąd kasuje po prostu. Niebawem czeka mnie nie-ASO, czy myślicie, że mogą ustawić tak sensor aby było ok ?

 

EDIT: Trochę poszperałem i rozwiązanie takowe znalazłem (tylko zdjęć brak, szkoda):

 

http://www.srtforums.com/forums/f25/grr ... ix-399352/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...