Jump to content

wrx 2001 supersprint, bez katalizatora , check engine:(

pawel_brodnica
 Share

Recommended Posts

witam! Niedawno stalem sie posiadaczem imprezy wrx z 2001 ktora nie ma katalizatora (rzemieslnik cos rzezbil) centralna i koncowa czesc wydechu to oryginal supersprint.

W dolocie usuniety tlumik szmerow :( . Pali sie check engine , nie wiem co robic :( kupowac i wsadzac katalizator ? tuningowac reszte wydechu + przeprogramowanie map ?

doradzcie jakies tymczasowe rozwiazanie do czasu przemapowania ECU . pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi!

Pali sie check engine , nie wiem co robic
doradzcie jakies tymczasowe rozwiazanie do czasu przemapowania ECU .

5 razy zapalić i zgasic silnik! CEL zniknie na jakis czas :wink:

Pali sie check engine , nie wiem co robic
doradzcie jakies tymczasowe rozwiazanie do czasu przemapowania ECU .

5 razy zapalić i zgasic silnik! CEL zniknie na jakis czas :wink:

To softwarowe rozwiazanie a hardwearowe to montaz emulatora sondy lambda.

Dzieki za odpowiedzi :D ze spalaniem jest chyba w normie , predkosci na trasie do 150 kmh , + maxymalne przyspieszenia - spalil ok 14 litrow na 100kmh. Z tym emulatorem sondy nie bardzo rozumiem , czytelem juz wiele na forum ( odsuniecie sondy lambda przez taka przedluzke) , albo remap , jezeli turbina u mnie przeladowuje to konieczny remap albo spowrotem katalizator :(

Chociaz niektorzy na forum pisali ze w wrx przed 2004 rokiem jezeli jest wolny wydech to nie ma takiego problemu z tym opoznieniem OL/delay ?? cos tam czytalem ...

Z tym emulatorem sondy nie bardzo rozumiem , czytelem juz wiele na forum ( odsuniecie sondy lambda przez taka przedluzke) , albo remap , jezeli turbina u mnie przeladowuje to konieczny remap albo spowrotem katalizator :(

Emulator to takie urzadzonko symulujace sonde dzieki czemu nie pojawie sie check. Co do reszty zgadza sie wszystko.

A w moim sti po remapie w prodrive pali się check, kasowałem go i dalej się pali, nie mam żadnych kat-ów (Blitz nie przewiduje...) i jeżdżę, obserwuje tylko często wydech, jak jest czarny...to oki :lol: jak się wypali na szaro, to już za ubogo, trzeba będzie reagować... :lol: no i jakby zaczął nagle mało palić.... :neutral: to już jest na pewno objaw chorobowy... :smile: .chyba założę zegar temperatury spalin, to najbardziej potrzebne urządzenie pomiarowe w aucie oprócz manometru ciśnienia ładowania :lol: jak się robi za gorąco, jest nie halo.....

ten sam problem, poprzedni właściciel zmienił wydech (łącznie z katalizatorem) i co 2 tygodnie wyświetla się czek endżin. Podłączyłem go do przez OBD2 - kod P0420 czyli tylny O2 sensor. Szukam rozwiązań ale na razie co 2 tygodnie błąd kasuje po prostu. Niebawem czeka mnie nie-ASO, czy myślicie, że mogą ustawić tak sensor aby było ok ?

EDIT: Trochę poszperałem i rozwiązanie takowe znalazłem (tylko zdjęć brak, szkoda):

http://www.srtforums.com/forums/f25/grr ... ix-399352/