Skocz do zawartości

CZECHY I AUSTRIA


Mariusz Brzeg

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach podróżowania do dolnej austrii moje spostrzeżenia są następujące

CZECHY

:arrow: Jeżeli przed końcem autostrady zobaczycie autko na poboczu możliwe jest ,że jest tam misiak z radarem a za chwile stoją oznakowane misiaki zatrzymóją cię i mówią ,że jechałeś za szybko,bo kolega przez radio im powiedział.okolice OLOMOUC I BRNO

:arrow: na autostradach należy uważać na autka z przyciemnionymi szybami,wew.mogą być misiaki (skody octawie)

:arrow: Jeśli do kontroli zatrzyma cię młody policjant jest spokojnie

ale gość pamiętający jeszcze VB( chyba) potrafi być niezbyt miły.

:arrow: czesi dla mnie jezdżą troche dziwnie bo nie zawsze używają kierunkowskazu co troche stresuje zwłaszcza na autostradach .Ale na ostrym łuku drogi użyją :evil:

AUSTRIA

:arrow: prędkość na drogach krajowych 100 km/h :grin:

i można jechać 10km/h więcej

:arrow: duża ilość foto radarów w miasteczkach.Duże szare szafy zamontowane na ziemi :shock:

:arrow: dużo policji jest na trasie Drasenhofen-Wiedeń ale jeśli masz CB radio o tym gdzie są prawie zawsze się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówki napewno dobrze mieć,gaśnice i sprawdzają czy masz koło zapasowe,rękawiczki i apteczke,kamizelke odblaskową.

Kilka razy mnie zatrzymywali i to sprawdzali,raz chcieli mi dać mandat za opony były już prawie na wykończeniu, ale drógi machnoł na to ręką i póścili mnie

Dostałem nawet raz mandat kredytow,nie rządał gotówki :shock: za prędkość bo drogi u nich nie ma co ukrywać są lepsze

Znajmy ma w Głuchołazach kantor i kiedyś wpadła do niego kobieta z zapytaniem gdzie kupi krede bo dostała mandat za jej brak.Posiadać ją powinna ponieważ będąc świadkiem wypadku musi obrysować miejsce gdzie leży ofiara wypadku zanim przybędzie policja. No tu to kobiete mocno naciągneli. Opowiadał mi ,że tam w okolicach czesi mają skode która ma radar mieżąca prędkość jadącego z naprzeciwka

Kilka razy widziałwm fabie 1 niebieska z radarem zamontowanym w pasie przednim między lampami wygląda to mniej więcej jak duży okrągły halogen

Ogólnie nie jest żle jeśli podczas kontroli nie udajesz cwaniaka,tylko grzecznie czekasz

Jeśli chodzi foteli to znajomi w austrii dziecko o takim wzroście wożą już bez fotelika

Autryjacka policja o ile w dzień robi jakieś kontrole rzadko ,to w nocy nigdy kontroli nie widziałem,no chyba ,że robią jakąś akcje ale o tym wiedzą wszyscy miejscowi wczśniej :grin:

Jeśli jedziesz tam autostradą uważć należy na Skody Superb1 cywilne i wykupić winietkę,bo na parkingu może być kontrola przez włścićela autostrad firme ASFINAG lub na jej końcu przy jeżdzie w kierunku np.Chorwacji,SZwajcari,Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W czechach od tego sezonu obowiązuje nakaz jazdy na zimówkach, przy czym bieżnik nie może mieć mniej niż 4-5mm

 

Pozdrawiam

 

4 czy 5 mm?

 

To mała różnica, ale może być różnicą między pokutą a jej brakiem... :cool:

 

Właśnie nie pamiętam... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się nie orientuje co z tunelami w Austrii? W 2007 roku jechaliśmy do Włoch przez Niemcy i Austrię (nie pamiętam co to byla za autostrada, na Villach :roll: ) i tunele miały tylko 1 nitkę. Korek był nieziemski. Upał jak nie wiem, a nam o mały wlos by paliwa zabrakło.

Mieli je skończyć, ale nie pamiętam do kiedy.

Może ktoś tamtędy jeździ i się orientuje czy zrobili te tunele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli moge polecić dla przejezdrzających przez Austrie

strone ASFINAG zarządcy autostrad na której są kamery on-line

można na nich zobaczyć warunki pogodowe jakie panóją w danej części austrii

polecam

 

CZECHY

jadąc z Trzebini na Krnov droga nr.57 jest spokojnie

ale z Krnowa-Bruntal należy mocno uważać na zieloną fabie z radorkiem

lubi stac na wysokości Nove Herminovy bo dróżka jest tam ładna a 50 tylko :evil:

 

 

*na samej granicy misiaki lubią stać na nie oświetlonym parkingu po prawej i lewej

AUSTRIA

*dośc często widze patrole MO w Poysdorf i radze jechać wolno (przepisowo) :shock:

a przy wylocie to już na pewno dopiero jak miniecie z prawej kilka brzózek i przyczajonego gościa z suszarką wtedy redukcja i gaz

*do wioski Erdberg tu równięż często można spotkac komitet powitalny(przyczajony)

*dalej droga nr 7 do wiedenia jest w mocnej przebudowie

Od niedawna można juz przejechac krótkimi odcinkami A5 do wiednia można już wjechać S2 omijając ten wjazd drogą 7 znaki informują dobrze którędy a dajej na A23 /A1/A2

 

 

 

[ Dodano: Pon Maj 25, 2009 9:55 pm ]

zapomniałem dodać ,że koło tej miejscowości Poysdorf

latają lub stoją na poboczu: otavia,golf 4,nissan navara

wszystkie ciemno zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzebię bo niedługo do Austrii na dechę jedziemy.

Czy można tam używać cb - kojarzę , że w którymś z krajów to zabronione. Czy są jakieś konkretne wymogi co do stanu/ wyposażenia auta ? Będę na zimówkach, wiadomo, ale czy oprócz tego np są w rejonach górskich ( jedziemy do Kaprun/ zellm am see) są wymagane łańcuchy, saperki itp?

Mam kamizelkę odblaskową i zapłacę winietę. Tyle z moich dotychczasowych przygotowań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można tam używać cb - kojarzę , że w którymś z krajów to zabronione.

Mozna ale tylko takich co maja jedynie zakres FM. Jak masz AM, nawet tylko mozliwość wybrania, to nie mozna używać takiego radia. Ja zawsze uzywałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach nie ma jakiś większych przygód zwykle. Natomiast co do Austrii mam zdanie wyrobione...

 

To faszyści (broń boże w znaczeniu pejoratywnym :mrgreen: ), skorzy do malowania chatek oryginalnymi kolorami z wyprzedaży w Obi, stawiający fotoradary gdzie się da, podający świninę w panierce nawet jak zamówisz pstrąga i budujący w wolnych chwilach ciche piwniczki :mrgreen: Zresztą, co tu się dziwić... :twisted:

 

Drogi mają dobre, choć nie daj boże przegapić zjazd. Jadąc sprawnie, mandaty i tak się płaci, więc trzeb na luz i traktować to jako podatek od luksusu. Raz w nocy nawet winietkę z uśmiechem kupiłem u Policji, chwaląc sprawność i możliwość zapłacenia kartą :mrgreen:

 

Najmilej jest w okolicach Wiednia. Ograniczenie na ringu do 80km/h (chyba), wszyscy przed i za jadą 90. Patrol cierpliwie wyprzedza z lewej i prawej, dojeżdża do mnie i bombami. Z uśmiechem przyjąłem mandacik za +10km/h :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...