Skocz do zawartości

Prosba o rade: Forester MY00 2.0 automat


rolbas

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie z prosbe o opinie i rady, podzieleniem sie doswiadczeniem co do Forestera MY 00 2.0 automatic.

 

Cel: kupic dosc pojemne Subaru gdyz rodzina wraz z pakunkami juz slabo sie miesci w mercedesa W210 sedan...

Jestem juz kilka lat zwiazamy z starymi dobrymi Mercedesami i mozna tez i kupic solidnego Mercedesa kombi jednakze zawsze ciagnelo mnie do Subaru, moze dlatego ze nigdy nie mialem?

Auto ma byc dla zony z dziecmi wiec nie masakryczne osiagmi na szosie czy terenie sa priorytetem a bezpieczenstwo czynne jak i wlasciwosci trakcyjne co pozwola spokojnie jezdzic po drogach ktore nie mieszcza sie w pierwszej kategorii odsniezania.

Zamierzamy w tym roku wrocic na gleboka sielakowa wies ( w mysl zasady "co sie martwisz co sie smucisz ze wsi jestes na wies wrocisz") wiec auto 4x4 na pewno bedzie moglo swoje zalety pokazac w codziennym uzytkowaniu.

NA cel wiazlem w sumie dwa modele:

Forester i Lagacy/Outback w kombi of koz.

Budget jest ograniczony wiec liczosc interesujacych ofert rowniez. Nie mniej jednak zainteresowal mnie o taki egzemplarz Forestera:

MY00 2.0 automatic

 

Pytania ktore mnie nurtuja:

1) czy w ogole taki Forys jest wart uwagi i blizszego obwachiwania. Czy cos ze zdjec mozna wywnioskowac negatywnego o tym konkretnym egzemplarzu?

 

2) automatic jest sprawa dosc pozadana w samochodzie gdyz zona po prostu woli jezdzic automatem i o ile w np Mercedesie skrzynia automat jest tak samo dobra i niezawdna ( a nawet bardziej niezawodna) niz manualna to jak sie przedstawia sprawa trwalosci i niezwodnosci AT w Subaru?

 

3) silnik 2.0 125 KM , juz czytalem ze nie grzeszy dynamika ale czy do spokojnej jazdy nie jest wystarczajacy? W sumie biorac pod uwage kto tym autem bedzie glownie jezdzil sprawa pierwszrzedna bedzie niezawodnosc no i zuzycie paliwa. Nie ukrywam ze kusi tez zalozenei LPG :mrgreen: . Chetnie poczytam na temat wyzszosci jednego silnika nad drugim.

 

4) Kwestia ilosci miejsca na pasazerow i bagaze: czy Forester jest zasadniczo wiekszy od np : Legacy/Outback z podobnych rocznikow? Ktore z aut sprawdzi sie lepiej jako auto rodzinne?

 

Przed zalogowaniem sporo czytalem archiwum i naturlanie sporo sie dowiedzialem jednak gdy przychodzi do rozwazan nad konkretna sytuacja i autem to mimo wszystko zapytac sie trzeba raz jeszcze, wiec wdziecznym bylby za odpowiedzi czy to w formie rad/opinii lub tez poprzez podanie linkow do gotowych juz odpowiedzi na ww pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester jest idealny dla kobiety, łączy zalety kombi z łatwościa parkowania i obsługi, tak przynajmniej twierdzi moja kobieta. Legacy w kombi jest przestronniejsze od Fortestera, tak twierdzę ja...jest ciaśniejsze od w210 w kombi, ale na pewno przestronniejsze niż w210 w limuzynie czy sedanie, czy jak go tam zawał... :grin: 2L będzie Ci palił średnio około 10L, idzie z tym żyć. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester jest idealny dla kobiety, łączy zalety kombi z łatwościa parkowania i obsługi, tak przynajmniej twierdzi moja kobieta.

 

Bagaznik jest wazna kwestia bo teraz ladujac wozek blizniaczy do W210 sedan reszta trzeba upychac. W Foresterze mozna z bagazem pojsc do gory , no i krawedz zaladunku dosc wysoko, duzy otwor do zaladunku. To sa spore zalety tekiego nadwozia.

 

2L będzie Ci palił średnio około 10L, idzie z tym żyć. :smile:

 

W210 2.0 pali 8-8,5 PB przy spokojnej jezdzie. Tak wiec 10 litrow mozna przezyc. Przy przebiegach rzedo 20 tys km mozne nawet nie bedzie sie oplacalo bawic w LPG..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester jest idealny dla kobiety, łączy zalety kombi z łatwościa parkowania i obsługi, tak przynajmniej twierdzi moja kobieta.

 

Tak twierdze i ja :grin:

 

No wiec jestem po ogladzinach Forka MY00 2.0 AT z przebiegiem 120 kkm.

Jakos ten Forek sie odpycha. Szalu rzeczywiscie nie ma ale da sie spokojnie w ruchu ulicznym uczestniczyc :D.

Ogolne wrazenie dosc pozytywne poza minimalnym sciagniem w lewa strone. Wlasciciel sie zarzekal ze dzwonu nie bylo. Moze opony zimowe o biezniku juz mniej niz "takie sobie" taki efekt powoduja? Tak bynajmniej mialem w innych autach. Ustawianie goemetrii , cuda na kija a zalozylem nowe opony i bylo OK.

Wyczuwawlne tez delikatnie "pompowanie" pedalu hamulca przy dlugich hamowania np z gorki. Z przody sa nowe tarcze i klocki ale byc moze juz zuzyte tylne bebeny taki efekt daja?

 

Sam silnik , skrzynia, naped, bez zastrzezen. Dosc fajowe autko choc nie takie duze w srodku a zwlaszcza bagaznik jak to wyglada na fotkach. A ja przestrzeni wlasnie dosc sporo potrzebuje. Legacy/Outback moze jednak??

 

Mam pytanie co do pilota zamka centralnego: gosc ma taki kwadratowy pilocik z dwoma guzikami "OPEN" i "CLOSE". Oryginalne to jest?? bo wyglada troche jak wczesna chinszczyna...

 

No i cena: gosc krzyczy 6800 Euro co przy terazniejszych cenach Euro pokazna sumke robi...

Waszym zdaniem cena bardzo duza czy przecietna na na Forka 2.0 AT w tym roczniku i przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...