Jump to content

Tuleje wahacza

Mariusz Brzeg
 Share

Recommended Posts

Mam lekki problem .Muszę wymienić tuleję met.gumową w wahaczach przednich tylne (te duże)

Dzwoniłem do ASO ale cena jest troche zaporowa 390 zł. :evil:

A że mi się spieszyło z wymianą kupiłem zamiennik w JC ale nie wydaje mi się aby były one solidne .Nie psiada żadnych oznaczeń ,no i ta obudowa aluminiowa jest bardzo miękka.

Mechanik nie zaleca mi montażu tego wynalazku.

Czy istnieje jakiś solidny zamiennik i czy może podejdzie np.Imprezy

Prosze o jakieś wskazówki jak ten problemik załatwić :sad:

jeżeli chcesz jeździć, nie dłubać co jakiś czas przy zawiechu, niestety :arrow: ASO, drożej, ale w ogólnym rozrachunku oszczędzasz na częstych naprawach z użyciem tzw. zamienników. kiedyś nazywało się to badziewie ,,podróbka" i wszystko było jasne, teraz jest nowe określenie-,,zamiennik" i to często myli.... :smile: aczkolwiek niektóre zamienniki bywają w miare ,,jadalne", ale nie wszystko, elementy np. z użyciem gumy są na ogół tandetne, nie polecam :grin:

zgadzam się z kolegą emotorsport , lepiej zapłacić trochę wiecej i mieć swięty spokój bo części zaupione w aso na pewno biją o głowę tzw. "zamienniki" .

Jak mawia moj znajomy "to wszystko jest polaczone" a skoro jest polaczone to jedna czesc wplywa na druga, a skoro jedna czesc jakosciowo odbiega od pewnych norm moze okazac sie ze ta druga dostanie troche po tylku.

Pozdrawiam.

MAriusz z wlasnego doswiadcznia Ci powiem ze lepiej dolozyc kilka zlotych w ASO i miec problem na dlugo z glowy - zamienniki - o czym przekonalem sie sam - nie sa tak wytrzymale i w rezultacie zaplacisz drozej wyemieniajac je czesciej niz za jeden z ASO - PS. czasami nieautoryzowane serwisy Subaru moga miec atrakcyjniejsza cene :mrgreen:

Wiem że orginalne części są naj ale 390 za szt.a ja potrzebóje 2-e

Więc skorzystałem z orginału ale używanego , cena dobra i tuleja również

A te z JC wogóle nie pasóją do forestera i sprzedawca na tyle miły że bez problemu oddał kase.

Zastanawia mnie tylka to z czego ta tuleja jest zrobiona że aż tyle kosztuje

Wymieniałem już kilka części na orginały :amorki tył,tarcze i klocki a za kompl.sprzęgło dałem ok.700zł.a to o wiele większy element

Ale i tak pdziwiam trwałść zawieszenia w subaru a mam na liczniku 220tyś.i dopiero tereaz tuleje powoli się kończą .