Skocz do zawartości

Tuleje wahacza


Mariusz Brzeg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lekki problem .Muszę wymienić tuleję met.gumową w wahaczach przednich tylne (te duże)

Dzwoniłem do ASO ale cena jest troche zaporowa 390 zł. :evil:

A że mi się spieszyło z wymianą kupiłem zamiennik w JC ale nie wydaje mi się aby były one solidne .Nie psiada żadnych oznaczeń ,no i ta obudowa aluminiowa jest bardzo miękka.

Mechanik nie zaleca mi montażu tego wynalazku.

Czy istnieje jakiś solidny zamiennik i czy może podejdzie np.Imprezy

Prosze o jakieś wskazówki jak ten problemik załatwić :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz jeździć, nie dłubać co jakiś czas przy zawiechu, niestety :arrow: ASO, drożej, ale w ogólnym rozrachunku oszczędzasz na częstych naprawach z użyciem tzw. zamienników. kiedyś nazywało się to badziewie ,,podróbka" i wszystko było jasne, teraz jest nowe określenie-,,zamiennik" i to często myli.... :smile: aczkolwiek niektóre zamienniki bywają w miare ,,jadalne", ale nie wszystko, elementy np. z użyciem gumy są na ogół tandetne, nie polecam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą emotorsport , lepiej zapłacić trochę wiecej i mieć swięty spokój bo części zaupione w aso na pewno biją o głowę tzw. "zamienniki" .

Jak mawia moj znajomy "to wszystko jest polaczone" a skoro jest polaczone to jedna czesc wplywa na druga, a skoro jedna czesc jakosciowo odbiega od pewnych norm moze okazac sie ze ta druga dostanie troche po tylku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAriusz z wlasnego doswiadcznia Ci powiem ze lepiej dolozyc kilka zlotych w ASO i miec problem na dlugo z glowy - zamienniki - o czym przekonalem sie sam - nie sa tak wytrzymale i w rezultacie zaplacisz drozej wyemieniajac je czesciej niz za jeden z ASO - PS. czasami nieautoryzowane serwisy Subaru moga miec atrakcyjniejsza cene :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że orginalne części są naj ale 390 za szt.a ja potrzebóje 2-e

Więc skorzystałem z orginału ale używanego , cena dobra i tuleja również

A te z JC wogóle nie pasóją do forestera i sprzedawca na tyle miły że bez problemu oddał kase.

Zastanawia mnie tylka to z czego ta tuleja jest zrobiona że aż tyle kosztuje

Wymieniałem już kilka części na orginały :amorki tył,tarcze i klocki a za kompl.sprzęgło dałem ok.700zł.a to o wiele większy element

Ale i tak pdziwiam trwałść zawieszenia w subaru a mam na liczniku 220tyś.i dopiero tereaz tuleje powoli się kończą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...