Skocz do zawartości

Zamiennik opon 215/55/R17 do Forka 2,5 XT


Jankoś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też zamówiłem 215/55/17 - ponieważ, jak napisał AdaSch, nie tylko po "autostradach" się jeździ i nie będę się szarpał z kierownicą :wink: - będą ER 300.

 

daj znać jak wrażenia bo przymierzam się do tych opon :wink:

 

Oki, napiszę, ale mam je mieć dopiero 2-3 kwietnia - ponieważ rozmiar "nietypowy" :wink:

Edzia:

dzisiaj podjechałem do mojego nadwornego wulkanizatora busem w celu wymiany opon na letnie(konkretnie jednej, bo się była spsuła na jesieni :wink: ), i widziałem komplecik ER 300 205/60/16 Turanza z jakimś zielonym paskiem - wyglądały ciut nieciekawie(bieżnik) - może to tzw EcoPia? Jak zamawiałem ER 300 to się dwa razy zapytałem coby moje nie były przypadkiem ekologiczne, ino dla normalnych ludzi :mrgreen:,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem 215/55/17 - ponieważ, jak napisał AdaSch, nie tylko po "autostradach" się jeździ i nie będę się szarpał z kierownicą :wink: - będą ER 300.

 

daj znać jak wrażenia bo przymierzam się do tych opon :wink:

 

Używam od roku, rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem 215/55/17 - ponieważ, jak napisał AdaSch, nie tylko po "autostradach" się jeździ i nie będę się szarpał z kierownicą :wink: - będą ER 300.

 

daj znać jak wrażenia bo przymierzam się do tych opon :wink:

 

Używam od roku, rewelacja.

 

Tak się zastanawiam, czy ER 300 MY~`10 nie mają aby innego bieżnika niż te z 2009 r.?, ponieważ jak się wpisze nazwę opony w np. takie Ceneo, to widziałem tam ER 300 z dwoma różnymi bieżnikami :roll: , albo mi się przywidziało :wink: i niepotrzebnie snuje teorie spiskowe :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjną felgę założyłem 225/55 R17 i jest OK.

Nic nie obciera, fura fajnie wygląda, na polskich koleinach na razie nie ma tragedii.

Opona to Barum Bravuris 2, miałem w poprzednim samochodzie, nie narzekam...

 

No i prędkościomierz mniej kłamie...

Na 225/45 R17 przy 140km na zegarze, rzeczywistej na GPS miałem 125!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

brzmi jak opcja dodatkowa w skodzie :mrgreen:

 

Bo Skoda to mój poprzedni samochód... :grin:

 

A tak poważnie, to sie trochę zraziłem do drogich opon. Co kupiłem coś drogiego, to miałem jakieś problemy (ściągały na jedną stronę, ząbkowały się, buczały, pękały na bokach).

Ostatnio jak kupuje opony u mojego znajomego gumiarza, to zawsze mówię mu, że mają NIE SPRAWIAĆ PROBLEMÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona to Barum Bravuris 2

Pamiętajmy że Barum to pólka budżetowa.Z jednej strony porównywalna cenowo z Dębicą czy Kormoranem. Natomiast technologicznie/jakościowo to jednak jest sporo lepsza: zarówno Brilantis2 jak i Bravuris2 to opona asymetryczne, dostępne są rozmiary do 20" i profile 35 :shock: i opony 4x4 do aut SUV. Chyba to najrozsądniejsza opona z opcji budżetowej, choć do WRX czy STi może być ciut za miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...