Skocz do zawartości

kupno auta w UK - dokumenty


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Dowód rejestracyjny w postaci kolorowej płachty, i umowe kupna sprzedaży lub fakture. Jak nie chcesz robić na miejscu badań od razu w PL (od niedawna honorują badania UE) to trzeba jakoś badania na świstku papieru skombinować bo w UK to chyba jakaś naklejka jest.

 

Jak ludzie rejstrują RHD nie mam pojęcia a chętnie bym sie dowiedział, teoretycznie jak diagnosta podbije badania to da sie zarejestrwać, tylko skąd wziąć diagnoste który sie tak podłoży? Przepisy wyraźnie zabraniają, kierownicana środku lub po lewej musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

jezeli jest zarejestrowany w Unii to musi sie dac w PL bez problemu, zeby nie bylo, juz rejestrowalem auto z krotkim vinem w PL

 

to za flaszke zarejestrujesz i moje :?: :mrgreen:

 

czyli tak

 

1) dowod

2) umowa k/s (ma ktos moze jakis wzor :?: - ktos kto sciagal juz z UK)

 

 

w kraju juz se ogarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax kupujac auto w uk dostajesz tylko odcinek z starego dowodu rejestracyjnego! dodatkowo możesz spisać słowna umowę , potwierdzić cenę i odbiór auta!

 

do starego dowodu sprzedawca wpisuje twoje dane, i wysyła go do DVLA , do 14 dni na adres podany przez sprzedawce ty otrzymujesz nowy dowód rejestracyjny!

 

jak bys potrzebował zrobić badania na (nie do końca sprawny samochód) ... to PW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

jezeli jest zarejestrowany w Unii to musi sie dac w PL bez problemu, zeby nie bylo, juz rejestrowalem auto z krotkim vinem w PL

 

to za flaszke zarejestrujesz i moje :?: :mrgreen:

 

czyli tak

 

1) dowod

2) umowa k/s (ma ktos moze jakis wzor :?: - ktos kto sciagal juz z UK)

 

 

w kraju juz se ogarne ;)

 

tak , ale kup samochod na mnie, moze potem ci go nie oddam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dowod

2) umowa k/s (ma ktos moze jakis wzor :?: - ktos kto sciagal juz z UK)

 

W zasadzie to nic wiecej nie potrzebujesz,powienien dac Ci papier V5 czyli dowod rejestracyjny+umowa kupna-sprzedazy,pozniej odsylasz odcinek z informacja o exporcie do DVLA w UK(jest w tym V5), oczywiscie po tym jak zarejestrujesz w kraju :wink: Mozesz tez poprosic sprzedajacego aby powiadomil DVLA o exporcie auta wowczas wydaja jakis kwit na to i mozesz jechac bez problemow. Ale czy tak ktos robi to watpie :roll: raczej po prostu laduje auto,pisze umowe,bierze V5 i w droge :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat ale nadal nie ma klarownej odp czy da sie przekladke zarejstrowac czy nie

ok z fajerka po prawej napewno nie a jak patrza na przkladki??

mieszkam w irlandii tu nie ma czegos takiego jak umowa kupna auta

nie placi sie podatku od zakupu auta

w stary dowod sie wpisuje sie dane kupujacego i wysyla do urzedu

potem dostajesz dowod ze swoimi danymi

co do przegladu to dostajesz duzy papier z ktorego wycina sie tak zwany dysk i przykleja na przednia szybe

 

to tak po krotce wyglada to w irlandii i z tego co wiem bardzo podobnie jest w uk :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży papier rejestracyjny nazywa się V5c, do zarejestrowania potrzebne jest też badanie (przegląd) techniczny, a wiekszość diagnostów jest za durna, żeby rozróżnic naprawę od ingerencji.....bo naprawiać wolno, a ingerować w np. układ kierowniczy czy ścianę grodziową - nie....wymiana przekładni RHD na LHD jest przez niektórych postrzegana jako ingerencja w układ kierowniczy....znaczy wymiana klocków hamulcowych to tez jest ingerencja, z tym że tym razem w układ hamulcowy... :smile: mądrzejsi diagności chcą podkładkę w postaci oceny rzeczoznawcy PZM, i jeżeli takowy weźmie na siebie ,,ryzyko", podbijaja przeglą, i nie ma problemu z rejestracją. P.S.słyszałem już z kilku źródeł, że od 01.02.09 maja w Polsce rejestrować też RHD bez problemu i bez przekładki, ile w tym prawdy....okaże się za dwa tygodnie... :cool: poza tym jest głośno o obowiązku honorowania przez Polskę zagranicznych badań technicznych, jeżeli są jeszcze ważne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...