Skocz do zawartości

Stuki z tylu przy hamowaniu


defler

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym posiadaczem subaru, czy ktos moze sie domysla co moze stukac w tylnym kole podczas hamowania (hamulce bebnowe) ale po rozebraniu nic tam nie widac.

Stuki sa takie ze przy lekkim hamowaniu ich nie ma a im mocniej hamuje tym sa glosniejsze i sa zalezne od predkosci samochodu tzn zwalniaja wraz z predkoscia.

 

Mial ktos z was taki problem ?, Wiem ze Forestery maja problemy z lozyskami z tylu ale to by sie chyba ojawialo na zakretach i huczalo podczas szybkiej jazdy a tego mu mnie nie ma.

Dzieki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Forestery maja problemy z lozyskami z tylu

Pierwsze słyszę...

co moze stukac w tylnym kole podczas hamowania (hamulce bebnowe) ale po rozebraniu nic tam nie widac.

Łączniki stabilizatora, tuleje wahacza...

Sprawdzałeś luzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wytłuczone w zawiechu, po prostu podjedź do jakiegos serwisu albo na stacje diagnostyczną, oni już namierzą luzy....a co do tylnych łożysk w Foresterze....kto Ci naopowiadał takich bajek? Forester jest jednym z wzorcowych wręcz pojazdów, jeżeli chodzi o trwałość zawieszenia, jedynym słabym punktem są łączniki ale to efekt naszych dróg... :lol: Forester jeżdżony w cywilizowanych warunkach przy przebiegu 200k na oryginalnym zawieszeniu nie wydaje z siebie żadnych ubocznych dźwięków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze wersja US i w US po dosc dobrych drogach, auto ma przejechane 80 tys/mil, 1 wlasciciel serwisowany, ale cos stuka z tylu, podejrzewam cos w ukladzie napedowym, i auto sciaga lekko na prawo a stuka w prawym tylnym kole tylko przy kazdym hamowaniu, przy lekkim nie tylko przy srednim i mocnym, mial wymieniane wszystkie gumy mam rachunek, pierwszy mechanik nic nie znalazl wiec musze zmienic mechanika:)

 

O lozyskach czytalem na amerykanskim forum wersja do 2002r chyba 89-02, padaja przy przebiegu do 100 tys wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...