Jump to content
Sign in to follow this  
Tilki

Węgry - u bratanków

Recommended Posts

Ja w czasie swojej 5 dniowej podróży zwiedziłem tylko Budapeszt.. a Szkoda, wybieraliśmy się nad Balaton, ale niestety nie było jak dojechać (bo chcieliśmy autostopem), no cóż może kiedyś :) 

Gorąco polecam klimatyczne miasteczko Tokaj. Osobiście będę w nim trzeci raz, nie omieszkując  zaopatrzyć się w zapas wspaniałego i taniego zarazem wina z okolicznych winnic.

Dla lubiących wino i regionalne klimaty, bardzo polecam http://bormamorbenye.hu/ 6-9 lipca 2017

Wybierasz się?

Da się w czasie imprezy znaleźć noclegownię w odległości per pedes? Bo jedyny pewniak, zawsze przygarniający w okolicy, jaki mi się kojarzy to kemping na kąpieliskach w Szaroszpataku. 

Chyba muszę campera sobie sprawić...

Zajrzyj na https://winicjatywa.pl/ - Koledzy byli tam już po kilka razy.

Ja w tym czasie będę w Lesznie:

Clipboard01.jpg

Wybieramy się do Budapesztu w przyszłym tygodniu. Mam pytanie o najszybsza trasę. 

Posted (edited)
W dniu 21.07.2019 o 22:32, Sebastian32 napisał:

Wybieramy się do Budapesztu w przyszłym tygodniu. Mam pytanie o najszybsza trasę. 

hej, niewiem czy najszybsza ale najkrótsza to z Krakowa na Chyżne, Dolny Kubin, Bańska Bystrzyca, potem granica W Sahy (więgiersko, słowacka), no i stamtąd do Budapesztu zostaje ok 100 km., (tak jeżdziłem na motoru lata do tyłu) trzeba pamiętać o częstych ograniczeniach do 50km/h,  głównie na słowacji... ja tam zapłaciłem heh

Edited by zieloo
  • Thanks 1