Jump to content

zamykany korek wlewu paliwa


Hipek
 Share

Recommended Posts

w mojej imprezie korek wlewu paliwa jest zupelnie nie zabezpieczony. nie zamyka sie go kluczykiem, nie ma tez zadnej zapadki otwieranej z kabiny samochodu. czyli ogolnie rzecz biorac jak ktos chce to bez problemu moze mi napaskudzic w zbiorniku lub ukrasc paliwo. czy jest jakas opcja, zeby zamontowac zamykany kluczykiem korek?

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie wystepuje do Subaru korek z kluczykiem, fabrycznie klapka wlewu jest zamykana takim małym rygielkiem otwieranym dźwignia przy progu, jeżeli tego nie masz, daj obejrzeć komuś, kto zna się troche na Subaru lub w ogóle na samochodach, być może coś się zacięło i rygielek pozostał w pozycji otwartej, dlatego nie zamyka klapki. Lepiej uruchom fabryczne zabezpieczenie wlewu, niż kombinuj z innym korkiem. jeszcze zostaje przybitować dwa ucha i założyć kłódkę :lol: ale odradzam ze względów estetycznych... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Spytaj w ASO, może mają jakąś wersje korka z zamkiem, bo z innych japońskich aut raczej zadne nie ma, korki na zamek spotyka się najczęściej w niemieckich autach, podedź na jakis duży szrot, niech gość, który na codzień handluje rupieciami podejdzie do Twojego Subaraka i spojrzy w dziurę...może mu coś zaswita i znajdzie jakiś pasowny korek.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

chyba nie, korki zamykane na kluczyk na ogół działają tak, że po zakręceniu do oporu i zamknięciu kluczykiem kręcą się w kółko i cały problem w Twoim przypadku, to żeby gwint korka pasował do gwintu w rurze dolotowej zbiornika, dlatego polecałem wizytę na szrocie, gdzie może coś Ci dopasują :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...