Jump to content

zamykany korek wlewu paliwa

Hipek
 Share

Recommended Posts

w mojej imprezie korek wlewu paliwa jest zupelnie nie zabezpieczony. nie zamyka sie go kluczykiem, nie ma tez zadnej zapadki otwieranej z kabiny samochodu. czyli ogolnie rzecz biorac jak ktos chce to bez problemu moze mi napaskudzic w zbiorniku lub ukrasc paliwo. czy jest jakas opcja, zeby zamontowac zamykany kluczykiem korek?

Raczej nie wystepuje do Subaru korek z kluczykiem, fabrycznie klapka wlewu jest zamykana takim małym rygielkiem otwieranym dźwignia przy progu, jeżeli tego nie masz, daj obejrzeć komuś, kto zna się troche na Subaru lub w ogóle na samochodach, być może coś się zacięło i rygielek pozostał w pozycji otwartej, dlatego nie zamyka klapki. Lepiej uruchom fabryczne zabezpieczenie wlewu, niż kombinuj z innym korkiem. jeszcze zostaje przybitować dwa ucha i założyć kłódkę :lol: ale odradzam ze względów estetycznych... :grin:

Spytaj w ASO, może mają jakąś wersje korka z zamkiem, bo z innych japońskich aut raczej zadne nie ma, korki na zamek spotyka się najczęściej w niemieckich autach, podedź na jakis duży szrot, niech gość, który na codzień handluje rupieciami podejdzie do Twojego Subaraka i spojrzy w dziurę...może mu coś zaswita i znajdzie jakiś pasowny korek.... :lol:

chyba nie, korki zamykane na kluczyk na ogół działają tak, że po zakręceniu do oporu i zamknięciu kluczykiem kręcą się w kółko i cały problem w Twoim przypadku, to żeby gwint korka pasował do gwintu w rurze dolotowej zbiornika, dlatego polecałem wizytę na szrocie, gdzie może coś Ci dopasują :grin:

• 3 weeks later...