Jump to content
Tryton

Co zrobić żeby Subaru N/A bulgotało?

Recommended Posts

ładny bulgocik
mysle ze pomogłem i wstawisz filmik :)

Operacja przebiegła pomyślnie :)

Dzięki Tomulus ;) Pomogłeś i nie tylko Ty.

Foto i wideo relacja, wieczorem :D

bulgota? bulgota??

gratki...nareszcie brzmi jak na subaru przystało :D

a że białe jest z założenia szybsze...i nie rdzewieje..to tylko wydech i wsio :)

Foto i wideo relacja, wieczorem

Czekamy z niecierpliwością ;)

No w końcu i ja dołączyłem do grona bulgoczących i teraz jadąc samochodem słychać,że to jest Subaru.

Samochód to Forester MY 09 2.5 NA wersja US,a żeby był słyszalny bulgot wymieniłem kolektor wydechowy na kolektor z WRX 01.

O dziwo podpasował wraz z osłonami bez przeróbek.Schody zaczeły się zaraz za kolektorem, ponieważ wyjście z tego jest skierowane do góry a między belką zawieszenia i silnikiem nie ma miejsca na rurę.Wobec tego użyłem dwóch kolanek zespawanych w kształcie litery Z i połączyłem z oryginalną rurą i tu największ problem musiałem podciąć trochę belkę,żeby wcisnąć kolano z flanszą. No ale niestety nie zmieścił się pierwszy katalizator.

Ponieważ zaraz za pierwszym katem jest drugi katalizator, to pierwsza sonda poszła w kolektor a drugą zamontowałem za drugim katem.

Następnie w miejsce tłumików fabrycznych zamontowałem zakupione po taniości tłumiki przelotowe i po wycięciu tłumika środkowego było stanowczo za głośno, dlatego zmuszony byłem powrócić do środkowego oryginału.

Na dzień dzisiejszy żadna lampka się nie zaświeciła,zużycie paliwa w normie, przy rozpędzaniu i puszczeniu gazu słychać dość głośno przy stałej prędkości 120 spokojnie, za samochodem można posłuchać bulgotu w stereo.

@subber, Dawaj filmik jak to słychować :)

Hmmmmmm.

Powiem tak. Bulgot jest, ale...

A właściwie bez ale, tylko wydaje mnie się, że na seryjnej, 16 letniej puszce, która niebawem i tak się rozpadnie, chyba i tak lepiej być nie mogło ;)

W środku niestety nie słychać wielkich zmian :( Ale na zewnątrz jest zacnie :) Dodatkowo pojawił się świst :D Tzn. wcześniej też tak świszczał, ale teraz bardziej.

Wygląda to tak:

m36z.jpg

Tomulus, tak jak mowiłeś, chciałem żeby trójnik był wspawany jak najbliżej głowicy, ale tłumikarz coś marudził, że bliżej to mu się będzie źle spawać, bo ciasno :/

Ale i tak nie jest źle. Myślę, że 2-3 cm niewiele by zmieniły. No chyba, że się mylę?

Tak czy inaczej. Godzinka rzeźby + 90 zł = banan na mojej gębie :) To był prezent na mikołaja od mojej dziewczyny :P

Gada to tak:

Jako, że bulgot jest, ale cichy. To dzieciątko, pod choinkę ma w planach jakąś puchę końcową :D

Tylko jaką??? Doradźcie co byłoby dobre. Nie chodzi mi o to żeby głośnością wydechu tłuc szyby w oknach, ale chciałbym wydobyć dość głęboki, słyszalny również wewnątrz, bulgocik :)

Co powiecie na a'la mugena z silencerem? Czy to zło?

Pozdro

@pajac_am, Wydeszek faktycznie fajny....dźwięk ok- jak na seryjną puszkę na prawde nie źle :)

Co do końcowego to stanowczo i kategorycznie ODRADZAM przeloty mugen'a itp...nawet z silencerem...wiem..miałem...testowałem...urywa łeb- jak chcesz mieć fajnie i...fajnie..pakuj komorowy- np.ori dwururkę z gt'ka itp....lub nawet uniwersalny jakiś ale komorowy...proex'a mają chyba ludziska i też sobie chwalą...ale o "mugenie" nawet nie myśl...No chyba, ze na prawde lubisz ból głowy :P

Też całkiem niedawno dołączyłem swoim wolnossakiem do grona bulgoczących, więc jeśli tylko uda mi się nagrać coś znośnego, to się pochwalę :)

Chwalta się..Bo jest czym :)

Trza by jakiś spot zorganizować bulgoczących ssaków ;)

Jako, że bulgot jest, ale cichy. To dzieciątko, pod choinkę ma w planach jakąś puchę końcową Tylko jaką??? Doradźcie co byłoby dobre. Nie chodzi mi o to żeby głośnością wydechu tłuc szyby w oknach, ale chciałbym wydobyć dość głęboki, słyszalny również wewnątrz, bulgocik Co powiecie na a'la mugena z silencerem? Czy to zło? Pozdro

Szczerze to nie słychać tam bulgotu, najlepszy bulgot jest przy hamowaniu silnikiem, próbowałeś? Jeżeli chcesz mieć miły nie uciążliwy np. w trasie bulgot to polecam h&s-a, podobno też seryjny wrx-owy dobrze się sparwuje tak jak i prodrive.

Dzisiaj odpaliłem swojego legasia po swapie z dziada razem z kolektorem dziadowym i wydaje mi sie, że brzmi lepiej niż na replice borli (narazie bez końcowego ;)

Tylko jaką???
moze być najtanszy wm , tylko kup z silencerem :)

Szczerze to nie słychać tam bulgotu

Weź poprawkę na sprzęt do nagrywania, jakim był telefon ;) Na żywo jest lepiej, ale szału i tak ni ma :(

Co do hamowania silnikiem, to w środku i tak za wiele nie słychać. Ale na zewnątrz, nawet na postoju, bulgot jest najbardziej słyszalny właśnie przy odpuszczaniu gazu, gdy silnik spada z obrotów :)

Bierz komorowy....No chyba, że na prawde chcesz mieć głośno...to ala mugen...z silencerem rzecz jasna :)

Choć Swoj filmik już wrzucałem..to Moja babcia bulgotała tak :)

Też kiepski dźwięk bo nagrywane teflonem :P

I jeszcze jeden znalazłem :P

Tak mniej więcej udało mi się nagrać moje:

Edited by mati6667

Hmm...zmotywowaliście mnie :) Mam ogarniętego mechanika, który jest do tego tez zawodowym spawaczem. I tak samochód trochę postoi u niego przy okazji wymiany rozrządu, tak więc pokaże mu zdjęcie @@pajac_am, i będę kazał rzeźbić. W sumie nawet teraz nie jest tragicznie, bo końcowy Laser Deeptone robi robotę, ale może doczekam się na Święta prezentu w postaci prawdziwego bulgotu. Po tym co zobaczyłem, widzę, że chyba nie ma sensu pakować kilku stów w spróchniały kolektor legacowy.

Mam nadzieję, że i ja pochwalę się efektem w przeciągu najbliższych 2 tygodni :)

Oto efekt przeróbki wydechu w Foresterze 2.5 NA na kolektor z WRX-a

Mam ogarniętego mechanika, który jest do tego tez zawodowym spawaczem.

To masz farta. Ten gościu co mi to ogarniał, pytał mnie: "A co ten tuning ma w ogóle dać?" ... "Jaki to model tego subaru?" itp. :o:D

Ale na podstawie fotki i wskazań paluchem, wyspawał mniej więcej tak jak miało to wyglądać :)

Docelowo, może kiedyś uda mi się zrobić lub kupić coś takiego:

f0yz.jpg

lub

iy3t.jpg

Żeby brzmiało mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jYLanZSWeS8

Zniszczył mnie ten dźwięk :)

moze być najtanszy wm , tylko kup z silencerem

Masz na myśli np. coś takiego:?

http://allegro.pl/tlumik-sportowy-mugen-wm-sport-ruda-slaska-i3786930392.html

WueM pisze, że mugen WM to zło ;)

Ale z drugiej strony WueM, ty miałeś wywalonego kata i to może przez to była taka rzeźnia?

Czy może z katem, czy bez, głośność się nie zmienia?

Jakbym zapakował takiego a'la mugena z silencerem zostawiając katy, może byłoby ok? Czy nie? ;)

Miałem kiedyś takie cacuszko w moim pierwszym bolidzie i nie było tragedii z głośnością, a silencera nigdy nie zakładałem.

No chyba, że boxer inaczej "zareaguje" z takim wynalazkiem?

Sam już nie wiem :)

http://d.peku33.net/public/Bulgot/

Tu masz taki wynalazek i jak słychać brzmi bardzo dobrze :D Ale generalnie to już jest zrobiony całkiem nowy układ, więc na pewno będzie trochę różnic miedzy ori kolektorem wrx a przerobionym, ale sama puszka bardzo ładnie gra :)

Tak...Ja nie miałem katów przez to było b.b.b.b...głośno- bulgotało też donośnie ale chyba nawet za bardzo właśnie....NA OBU FILMIKACH JEST DŻWIĘK Z SILENCEREM...Niestety bez Niego nie nagrałem...ale mogę załatwić Nowe :)

Oczywiście katy zostaw....Z tym ala mugenem na silencerze będzie przyjemnie...uwolni dźwięk boxera na pewno bardziej niż ta pierdziawka w serii :P

P.S....mój też tak bulgotał jak na filmiku...Niestety na Moich nagraniach kiepsko to słychać :/

Nie dość że sprzęt do kitu to i z silencerem brzmiało inaczej niż bez niego :D

Poprosze durr'a by wrzucił jakiś filmik jak babcia gada bez silencera :)

Pajac kup tego mugen'a...Na pewno będziesz zadowolony z dźwięku- zdecydowana różnica i poprawa...Napisałem, ze to zuo- bo nie każdy lubi takie dudnienie..na dłuższą metę dla "większości" było to uciążliwe...Mnie nie przeszkadzało - baaa nawet radio wyrzuciłem...ale napisałem jak nie którzy uważali :D

I dlatego tym się kierowałem w swojej poprzedniej wypowiedzi :D

Kurczę, ja ze swojego jestem zadowolony, ale najchętniej poszedłbym w ten mod z kolektorem z wrx, albo najlepiej od razu kupić wrx :)

Nie zniosę dłużej tej ciszy!!! Kolektor przerobiony, a w środku dalej cisza :(

Ale na szczęście wszystko ładnie zbiegło się w czasie:

Podczas wczorajszej, śnieżnej pojeżdżawki puszka końcowa rozdymała się do końca ;)

Dziś kupiłem takie cudeńko:

http://allegro.pl/tlumik-sportowy-mugen-basowy-wm-silencer-opaska-i3764908757.html

A w poniedziałek będzie zamontowane :)

Mam nadzieję, że nie będzie masakrycznie głośno. I że w końcu będę mógł wyrzucić radio :)

Pochwalę się w Wigilię. :P

@pajac_am, Przede wszystkim fajna ta "opalana" końcówka....Pochwal się filmikiem po montażu :D