Jump to content
Tryton

Co zrobić żeby Subaru N/A bulgotało?

Recommended Posts

W lanosie to i owszem brzmienia ładnego nie ma natomiast w gd mozna uzyskac piękny bulgot. Moj blobik pięknie bulgocze i sporo osob myslalo ze turbo pod maską siedzi. A co do mocy,to w zaleznosci jak przerobiles kolektor taki efekt wyjdzie .nie znam sie wiec sie wypowiem a jak tys z przeplywki wyliczyl mniejszą moc?

Wskazania przepływomierza (czyli zużycie tlenu) są wprost proporcjonalne do mocy. Czyli wpinasz się kostką OBD i widzisz. Można też przyjąć uproszczone założenie, że MAF w g/s dzielone przez 0,8 daje moc w KM.

Moim zdaniem kolektor z WRX jest zbyt ciasny do NA. W turbo ma to sens bo przyspiesza przepływ spalin i finalnie moc uzyskujesz większą. 

W NA wydaje mi się (choć nie mierzyłem), że średnica rur w kolektorze jest większa.

Co do Lanosa vs GD - myślę, że to żadna różnica. To tylko rury i kwestia końcowego tłumika i popsucia kolektora.

Nawet w Hondzie się da:

Jest jeszcze opcja z customowym kołkiem borli, rzekomo nie pogarsza osiągów. W moim wolnossaku na seryjnym kolektorze i zmienionym końcowym lekki bulgocik jest :D 

Ja nie pytałem czy warto, albo czy można, albo jak to będzie. Pytałem czy polecicie kogoś na Śląsku kto jest w stanie się tego podjąć i to zrobić dobrze :)

Czyli jak dobrze popsuć samochód. Jeśli wciąż chcesz to poszukaj poportalach aukcyjnych repliki kolektora Borla albo np Turboworksa. Silnik powinien ucierpieć mniej niż na WRXowym.

W gh n/a na kolektorze wrx mam przejechane już 100 tyś, byłem chyba pierwszy na forum co zrobiłem taki mod, a zrobiłem to zaraz po zakupie bo dźwięk wydechu był taki że podczas kręcenia wydawało się że silnik się rozleci, więc odruchowo nogę zdejmowalem z gazu, czyli auto automatycznie było słabe teraz chodzi cały czas na pełnym bo na rożnoodleglosciowym cały zakres obrotów jest przyjemny do ucha. 

• Like 1

33 minuty temu, Juras K napisał:

W gh n/a na kolektorze wrx mam przejechane już 100 tyś, byłem chyba pierwszy na forum co zrobiłem taki mod, a zrobiłem to zaraz po zakupie bo dźwięk wydechu był taki że podczas kręcenia wydawało się że silnik się rozleci, więc odruchowo nogę zdejmowalem z gazu, czyli auto automatycznie było słabe teraz chodzi cały czas na pełnym bo na rożnoodleglosciowym cały zakres obrotów jest przyjemny do ucha. 

Podzielisz się swoim przepisem na wydech w GH ? :)

4 godziny temu, Gamsiu napisał:

Podzielisz się swoim przepisem na wydech w GH ? :)

Bardzo dużo stron do tyłu są szczegóły. 

W dniu 15.08.2018 o 15:48, Reds87 napisał:

Powinno pasować p2p, odkręcasz stary i przykręcasz nowy o ile dobierzesz pod odpowiedni motor, bo pomiędzy 125 a 160 też różnice są.

@Juras K Ciężko jest dopasować kolektor z wrxa w lanosie? I tak btw piękna bestia, przymierzam się do takiej ;) 

23 minuty temu, Ericsson napisał:

Ciężko jest dopasować kolektor z wrxa w lanosie? I tak btw piękna bestia, przymierzam się do takiej ;) 

Kolektor wrx musi mieć miejsce na sondę , za nim zaczynają się schody, trzeba ominąć kolanami oś, na rurze od wydechu przyspawac osłonę żeby nie spalilo gumy z listwy kierowniczej, zaraz za osią dać kata za katalizatorem drugą sondę i połączyć z ori wydechem a ostatni tłumik dać przelotowy albo wybebeszyć oryginalnego. 

20140104_150626.jpg

W dniu 15 sierpnia 2018 o 15:48, Reds87 napisał:

Z tego co pamiętam był poruszony ten temat montażu w hawku i podobno nie jest p&p. Po przerobieniu zamontowany. Też kiedyś nad tym się zastanawiałem ale odpuściłem bo gdyby miał pasować do 07 to napisaliby, że jest do 07 a nie 05. Inna konstrukcja silnika. 

Sam zastosowałem kolektor WRX/XT i jestem mega zadowolony. Jeśli jest jakaś utrata mocy to nie zauważyłem a różnica w dźwięku ogromna. 

Z jakiego modelu WRXa zastosowałeś ten kolektor?

Kolektor z tego co wiem pochodził z Forestera ale nie ma różnicy między Imprezą. Ważne, że z silnika o pojemności 2 litry, oczywiście turbo. Nie wiem czy w 2.5 jest taki sam ale nie chciałem ryzykować. 

Panowie, a wytłumaczcie mi czym grozi jeżdżenie z kolektorem bez osłon? jakies elementy silnika się będą mocniej nagrzewały?

Na pewno osłony maglownicy mogą mocno oberwać.

Panowie,

zadam zatem sakramentalne pytanie, czy ktokolwiek na forum posiadając subaru w AUTOMACIE uzyskał piękny bulgot ???

.

odnoszę bowiem wrażenie że o ile na "P" można się go doszukać o tyle na " D, 1, 2...itd." to zapomnij. Absolutna porażka. Nawet zakup nie taniego wcale tłumika dedykowanego do imprezy GH: PRODRIVEa. Nie uzyskałem nic wartego pochwalenia się. Straciłem już ochotę na walkę z materią.

A kolektor nierównoodległościowy zawitał na pokład czy jest seria? Poza tym który silnik?

dla przypomnienia, bo swoje dokonania opisywałem kilkanaście stron wcześniej:

_kolektor wrx

_katalizator jeden wyrzucony

_środkowy ori

_końcowy dedykowany do GH:  PRODRIVE

czyli wszystko wykonane zgodnie z zaleceniami kolegów PEKU oraz JURAS, u nich piękny bulgot, u mnie namiastka...silnik 2.0 150KM

Edited by arkitekt

W dniu 14.08.2018 o 14:41, Reds87 napisał:

Poszukuję kogoś kto jest w stanie ogarnąć stworzenie bulgotu w mojej Imprezie n/a z 2006r. Błagam polećcie kogoś:)

Ja dziś odbieram Forka z www.ulter-tuning.com Bystra koło Bielska-Białej. Będzię wymiana tłumika końcowego bo zaczął się sypać i przy okazji przerobienie mojego kolektora na nierównoodległościowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.. ;) 

• Upvote 1

4 godziny temu, szpilmar napisał:

Ja dziś odbieram Forka z www.ulter-tuning.com Bystra koło Bielska-Białej. Będzię wymiana tłumika końcowego bo zaczął się sypać i przy okazji przerobienie mojego kolektora na nierównoodległościowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Poprosimy o jakiś materiał demonstracyjny, gdyby była taka możliwość :) 

W dniu 5.09.2018 o 06:56, arkitekt napisał:

dla przypomnienia, bo swoje dokonania opisywałem kilkanaście stron wcześniej:

_kolektor wrx

_katalizator jeden wyrzucony

_środkowy ori

_końcowy dedykowany do GH:  PRODRIVE

czyli wszystko wykonane zgodnie z zaleceniami kolegów PEKU oraz JURAS, u nich piękny bulgot, u mnie namiastka...silnik 2.0 150KM

A nie dlatego że ten Prodrive nie był przelotowy?