Skocz do zawartości
Tryton

Co zrobić żeby Subaru N/A bulgotało?

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Slawskip napisał:

Nie EJ204 (to jest NA), tylko EJ205 (to jest Turbo). 

Wszystkie silniki EJ205 dostawały kolektor różnoodległościowy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Slawskip napisał:

Dzięki za czujność. Już poprawiłem we wcześniejszej wypowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Slawskip napisał:

o totototo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, Maniek95 napisał:

Ten kolektor ma łączenie z katem pod silnikiem i przechodzi po lewej stronie silnika a oryginalny przechodzi z przodu a dalej po prawej stronie. Sondy są w innych miejscach w ogole to całkiem inna kostrukacja wydechu. Wiadomo jakiś artysta by to przerobił tylko to zbędne kombinacje.

A ten będzie pasował?? Wiadomo potem trochę kombinacja aby go połączyć z resztą układu wydechowego ale czy się zmieści koło sanek filtra oleju i całej reszty spodu silnika????

https://www.ebay.com/itm/For-02-07-Impreza-WRX-STI-EJ20-EJ25-Stainless-Manifold-Header-Up-Pipe-Exhaust/371441928076?fits=Make%3ASubaru&hash=item567baa078c:g:sMIAAOSwbMBajkDw&vxp=mtr

s-l1600.jpg

Edytowane przez Mariusz Pantol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest kolektor do turbo i bez przeróbek reszty wydechu nie da się go zamontować. Czy to pasuje do NA tego nie wiem chyba prościej kupić kolektor od wrx-a i przespawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Maniek95 napisał:

To jest kolektor do turbo i bez przeróbek reszty wydechu nie da się go zamontować. Czy to pasuje do NA tego nie wiem chyba prościej kupić kolektor od wrx-a i przespawać.

Masz na myśli coś takiego??? Tylko to niby do WRX z 2008roku to nie wiem czy taki bo mało danych na aukcji jest podanych.

http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-subaru-impreza-wrx-08-i7185624740.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś jest chętny uczynić bulgot w wolnossaku to ja z kolei chetnie bulgotu z wolnossącego Lanosa się pozbedę. Odstąpię w zamian za seryjny kolektor z centerem i osłonę silnika. Kwestia dogadania logistyki itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, dr.elich napisał:

Jeśli ktoś jest chętny uczynić bulgot w wolnossaku to ja z kolei chetnie bulgotu z wolnossącego Lanosa się pozbedę. Odstąpię w zamian za seryjny kolektor z centerem i osłonę silnika. Kwestia dogadania logistyki itd.

Czemu tak? Co tam masz dokładnie zrobione ?

PS. Gdańsk ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdańsk. Kolektor z WRX i przerobiony center. Temat o białym Lanosie na niebieskich felgach w Nasze Subaru.

Wolałbym kolektor dorzeźbić z GD lub Legaca ale to więcej roboty...

Wolę serię pomimo pięknego bulgotu bo jest głośno w trasie, osiągi niewspolmiernie małe a sam UEL jeszcze troszkę je pogarsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, dr.elich napisał:

Gdańsk. Kolektor z WRX i przerobiony center. Temat o białym Lanosie na niebieskich felgach w Masze Subaru.
Wolałbym kolektor dorzeźbić z GD lub Legaca ale to więcej roboty...

Kurcze najlepiej byłoby jakbyś kogoś znalazł z okolicy, tak żeby przekładki dokonał ten sam warsztat.

A to czemu wolałbyś z Legacy albo GD? W czym są lepsze od tego z WRX? Ty masz teraz kolektor z WRX GH tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie wiem nawet - chyba Gd albo turboforka.

Z tego co ustaliłem ze specjalistą od Subaru to najgorszy wydech ze wszystkich Subaru NA EJ204. Stąd te auta mają 150KM a nie 158-165 jak poprzednie generację,choć po części to też wina niżej ustawionwj odcinki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, dr.elich napisał:

No ja mam za daleko do Gdańska :) Czytałem już tu na forum gdzieś jak się ktoś wypowiadał że mu w Leagasiu nie zmniejszyła się moc po założeniu różnoodległościowego kolektora więc jak to jest ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Mariusz Pantol napisał:

No ja mam za daleko do Gdańska :) Czytałem już tu na forum gdzieś jak się ktoś wypowiadał że mu w Leagasiu nie zmniejszyła się moc po założeniu różnoodległościowego kolektora więc jak to jest ???

To logiczne że równy wylot spalin z każdego z cylindrów poprawia dynamikę przepływu gazów a co za tym idzie przyrost mocy, tak samo twinscroll w turbo wcześniej wstaje i jest bardziej elastyczny niż singlescroll i nierównoodległościowy kolektor. sam mam do rallydziada równoodległościowy na single ale nie zamierzam zepsuć sobie dzwięku tak kultowego, tym bardziej kultowego dla legacy turbo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka prawda. Zwłaszcza w wolnossaku opory wydechu muszą być dokładnie wyliczone - nie za duże i nie za małe i co równie ważne identyczne dla każdego cylindra. Przy nierównoodległościowym kolektorze spaliny nie będą odprowadzane równie dobrze we wszystkich cylindrach, co zwiększa temperaturę a to wiadomo, jakie niesie za sobą konsekwencje.

Tu masz troszkę teorii:

Z tego co zdołałem ustalić, w 2,5 SOHC raczej dół może stracić na UEL, w 2,0 DOHC raczej góra.

Wszystko zależy, czy chcesz poświęcić tych kilka procent mocy dla dźwięku boksera. Auto brzmi rasowiej i wydaje się, że jedzie nawet szybciej, ale to jest bardzo subiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kurde normalnie zgłupiałem co robić, najgorsze że u mnie po wiosce jeździ taki stary Legaś zielony, z tak zajebiście bulgoczącym dźwiękiem, że co go słyszę to mnie aż skręca, ale z drugiej strony nie chciałbym stracić ani procenta z mocy :(

ma ktoś może filmik z dźwiękiem jak chodzi Legacy N/A z zmienionymi tylko na przelotowe tłumikami końcowymi????

Przecież jak mi Subaru ma tak chodzić to ja się załamie i wole te 5 koni mieć mniej :P

Więc proszę was powiedzcie ten Kolektor z WRX z tej aukcji będzie pasował do mnie????

http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-subaru-impreza-wrx-08-i7185624740.html

2f606c2d4ec5a4ca2b66f9227ada.jpg

Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy ten kolektor będzie pasował??????

Powiedzcie mi tylko czy dam rade go do kręcić do silnika czy te "gniazda" będą pasowały do mojego silnika?? Bo i tak będę go pewnie rozcinał i spawał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ten kolektor powinien pasować. Plus za to że ma wszystkie osłony.

Jak wykorzystujesz całą moc auta to zastanów się nad modem. Ze swojej strony to nie zauważyłem u siebie spadku mocy a jeśli jest to taki,  że nie wyczułem i ani chwili nie załowałem zmiany kolektora :-)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, julian napisał:

Ze swojej strony to nie zauważyłem u siebie spadku mocy a jeśli jest to taki,  że nie wyczułem i ani chwili nie załowałem zmiany kolektora :-)

To tak jak ja :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, matias napisał:

To tak jak ja :) 

I jak ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, julian napisał:

Tak, ten kolektor powinien pasować. Plus za to że ma wszystkie osłony.

Jak wykorzystujesz całą moc auta to zastanów się nad modem. Ze swojej strony to nie zauważyłem u siebie spadku mocy a jeśli jest to taki,  że nie wyczułem i ani chwili nie załowałem zmiany kolektora :-)

O i o to mi chodziło dziękuje bardzo :)  A i o jakim Modzie mówisz???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A takie pytanie... co pomodzic zeby nie bylo tyle basu na wydechu?

dzwiek ktory mam obecnie jest fajny ale przy rownej jezdzie staje sie malo wyrazisty i robi sie zbyt buczacy basowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, chudy__ napisał:

A takie pytanie... co pomodzic zeby nie bylo tyle basu na wydechu?

dzwiek ktory mam obecnie jest fajny ale przy rownej jezdzie staje sie malo wyrazisty i robi sie zbyt buczacy basowy.

Zmień  tłumik końcowy na inny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Oktan napisał:

Zmień  tłumik końcowy na inny

tylko czego szukac zeby bylo mniej basu? komorowy? ale pewnie na komorowym zaniknie bulgot.

chce cos co przy wyzszych obrotach bedzie ze to tak nazwe ostrzejsze w dzwieku ale bez tego meczacego basu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki jeden na zbyciu co buczał dołem a górą cichł tylko nie wiem czy Ci optycznie podpasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Oktan napisał:

Mam taki jeden na zbyciu co buczał dołem a górą cichł tylko nie wiem czy Ci optycznie podpasuje

buczec nie musi, byle byl przyjemny dzwiek.

chce cos co jest glosniejsze od seri ale tez glowy nie urwie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

buczał w sensie był lekko basowy :) miałem go w fordzie sierra kiedyś, potem moja Ewa chwilę w hondzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi