Skocz do zawartości
Tryton

Co zrobić żeby Subaru N/A bulgotało?

Rekomendowane odpowiedzi

Krzyczałem do burka żeby nie szczekał, bo tu film kręcą :) ale nie słuchał.

Dopiero ogon podkulił jak Remus wydarł japę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarzyło się może komuś żeby po wymianie kolektora na różnoodległościowy z Legasia I 1.8 Subaru nie zaczęło bulgotać? Kolektor niby prawidłowy - zrobiło się głośniej w wyższym zakresie obrotów ale bulgotu ani widu ani słuchu. Mam z tyłu puchę Fujisubo - przegrodową ale nie chce mi się do końca wierzyć żeby aż tak bardzo mogła przytłumić nasz upragniony dźwięk.

Pozdrowienia
Andrzej0426d0e77ed29d5da8bf5d5dd08cc7c0.jpge890ea5d719e860676dfa908924aeb34.jpgceb1f31a7ce1eac169031fb82bb5b9cc.jpg

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemożliwe że na tym kolektorze nie bulgocze, mam taki sam i bulgocze, może masz za cichy końcowy ja mam końcowy wm sport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dokładnie taki sam kolektor i bulgot jest

Wrzuć może jakieś nagranie jak to słychać.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tłumiki za ciche i się hybryda zrobiła :biglol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niemożliwe że na tym kolektorze nie bulgocze, mam taki sam i bulgocze, może masz za cichy końcowy ja mam końcowy wm sport.

Jaki Model? Mugen? Masz jakąś specyfikację i fotki? Zwróciłem uwagę na nie bo nówki są w niezłej cenie i mają silencery.

@Edmund

Tam nie ma czego nagrywać. Nic nie słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Andrzej666 napisał:

Jaki Model? Mugen? Masz jakąś specyfikację i fotki? Zwróciłem uwagę na nie bo nówki są w niezłej cenie i mają silencery.

http://allegro.pl/tlumik-wm-sport-mugen-nierdzewka-silancer-opaskagr-i6911443387.html dokładnie taki mam

Bez silencera troszkę traci na mocy, dziwięk jest zajebis... ale w trasie łeb urywa.

Jak założysz silencer nie zamula i da się jeździć w trasie, nie jest jakiś super komfort ale jest znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem podobny w Imprezie i bylo dobrze :) a identyczny kiedys zalozylem do opla i to byla jedyna czesc ktora nie zgnila :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://allegro.pl/tlumik-wm-sport-mugen-nierdzewka-silancer-opaskagr-i6911443387.html dokładnie taki mam
Bez silencera troszkę traci na mocy, dziwięk jest zajebis... ale w trasie łeb urywa.
Jak założysz silencer nie zamula i da się jeździć w trasie, nie jest jakiś super komfort ale jest znośnie.

Za Twoją rekomendacją wziąłem tego mugena i już go zdążyłem zamontować. Jest zacnie, bulgot się pojawił. Na silencerze jest idealnie choć bez też pięknie ale ciut za głośno dla mnie. Sam silencer ciężko było spasować z tłumikiem tak żeby nie latał i nie hałasował ale coś wykombinowałem na szybko w stylu McGyvera i hula jak należy :) dzięki za namiary!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.02.2018 o 22:15, Maniek95 napisał:

Dobrze rozumiem, że jak ma mniejszy opór to zamula a jak się go przytka to jedzie lepiej? :huh: 

6 godzin temu, Andrzej666 napisał:

Za Twoją rekomendacją wziąłem tego mugena i już go zdążyłem zamontować. Jest zacnie, bulgot się pojawił.

Mógłbyś w wolnej chwili wstawić filmik? :)

W dniu 18.01.2018 o 16:47, Oktan napisał:

Bzdura, dawaj go do mnie ja go uleczę

Mamy jakieś przykłady terapii w Forkach i znamy czas oraz cenę takiej operacji? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, camel00 napisał:

Dobrze rozumiem, że jak ma mniejszy opór to zamula a jak się go przytka to jedzie lepiej? :huh:

Jeśli chodzi o silniki N/A to lubią czuć delikatny opór na wydechu. Jak się odetka za bardzo układ wydechowy to trochę zamula właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.02.2018 o 22:15, Maniek95 napisał:

Miałeś może jakiś problem ze spasowaniem silencera i tłumika? Mimo wczorajszych działań, dziś nadal mi silencer nadal mi wchodzi w rezonans :/ Próbowałem tam wpychać jakieś gumy, odginać itd. ale nic nie pomogło :(

11 godzin temu, camel00 napisał:

Mógłbyś w wolnej chwili wstawić filmik? :)

Spróbowałem coś nagrać, ale średnio te nagrania wyszły - pierwsze z silencerem (to cykanie to ten rezonans :/), drugi film bez silencera. Jak będzie potrzeba to nagram to jeszcze raz porządnie.

https://www.youtube.com/watch?v=67scYwu9YCA

https://www.youtube.com/watch?v=3I0DDYLnb3w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może powiercić otwory w tej rurce silencera co wchodzi w tłumik.

Tak z reguły są robione poważne silencery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Andrzej666 napisał:

Spróbowałem coś nagrać, ale średnio te nagrania wyszły - pierwsze z silencerem (to cykanie to ten rezonans :/), drugi film bez silencera. Jak będzie potrzeba to nagram to jeszcze raz porządnie.

Dzięki :ok: rzeczywiście, na tym drugim ładnie dudni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Andrzej666 napisał:

Miałeś może jakiś problem ze spasowaniem silencera i tłumika? Mimo wczorajszych działań, dziś nadal mi silencer nadal mi wchodzi w rezonans :/ Próbowałem tam wpychać jakieś gumy, odginać itd. ale nic nie pomogło :(

Ja w swoim miałem problem bo silencer był trochę za duży i ciężko go było zamontować, przyszlifowałem i teraz wchodzi dobrze, skręcam 2 śrubkami i jest git. Na to wychdzi że te wydechy robią jak im się uda jeden za ciasny inny za luźny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba podjadę jeszcze do majstrów co montowali mi tłumik... może mają jakiś patent na takiego klopsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nietypowe zapytanie.

A czy ktokolwiek analizował zrobienie bulgotu w subaru XV 2,0 CVT ( 2012-2016), bo w 2.0 manual to chyba rzadkość do dostania na rynku.

Czy tam wymiana kolektora na WRX w ogóle wchodzi w grę ???

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.07.2016 o 08:34, Gongat napisał:

Przejechałem z 8k i nie był oszczędzany bo głownie zima... A gdzie słyszałeś ze lubią pękać ?? Znajomy ma identyczny w forku. Pasuje tak samo jak do imprezy. Mój trzeba było "rozciągnąć" ( ale używamy do tego wyłącznie siły) :-) co do osiągów to prawie nie odczułem różnicy ... wydaje mi sie ze lepiej jest u góry, dół sie nie zmienił :-) załączam zdjęcie aukcji mojego. Użytkownik : tcboverstock (california)

post-23167-0-02209900-1469769560_thumb.jpeg

post-23167-0-26653700-1469773931_thumb.png

Wrócę do tematu kolektora, czy do Legacy IV z silnikiem EJ20F będzie pasował????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pasuje, to jest kolektor do starszych silników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Maniek95 napisał:

Nie pasuje, to jest kolektor do starszych silników.

Co dokładnie nie będzie pasowało? Zawsze coś można przecież przespawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Gamsiu napisał:

Co dokładnie nie będzie pasowało? Zawsze coś można przecież przespawać.

Ten kolektor ma łączenie z katem pod silnikiem i przechodzi po lewej stronie silnika a oryginalny przechodzi z przodu a dalej po prawej stronie. Sondy są w innych miejscach w ogole to całkiem inna kostrukacja wydechu. Wiadomo jakiś artysta by to przerobił tylko to zbędne kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 2.03.2018 o 12:19, Mariusz Pantol napisał:

Wrócę do tematu kolektora, czy do Legacy IV z silnikiem EJ20F będzie pasował????

Jeśli Twój silnik to DOHC to bez przerabiania założysz kolektor z WRX/ Forek S-Turbo, czyli od silnika EJ205. Do tego będziesz jeszcze potrzebował majstra, który połączy wymieniony kolektor z pozostałą częścią wydechu. 

Edytowane przez julian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, julian napisał:

Jeśli Twój silnik to DOHC to bez przerabiania założysz kolektor z WRX/ Forek S-Turbo, czyli od silnika EJ204. Do tego będziesz jeszcze potrzebował majstra, który połączy wymieniony kolektor z pozostałą częścią wydechu. 

Zeby to było takie proste jak piszesz..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Oktan napisał:

Zeby to było takie proste jak piszesz..

Zgadza się. Mi napisanie zajęło 2 minuty a majstrowi przeróbka prawie cały dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, julian napisał:

Jeśli Twój silnik to DOHC to bez przerabiania założysz kolektor z WRX/ Forek S-Turbo, czyli od silnika EJ204. Do tego będziesz jeszcze potrzebował majstra, który połączy wymieniony kolektor z pozostałą częścią wydechu. 

Nie EJ204 (to jest NA), tylko EJ205 (to jest Turbo). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi