Skocz do zawartości

Spalanie STi


ks

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem w koncu sprawdzic ile pali STi (8) przy spokojnej jezdzie. Test odbyl sie na trasie Wroclaw-Warszawa. Zatankowalem do pelna przy wyjezdzie w Wroclawia na Statoil (98).

 

Jazda z predkosciami rzedu 100-120 na V i VI biegu, moze chwilowo gdzies mi tam poszedl do 125-130; lagodne obchodzenie sie z pedalem gazu, pewnie max. 10 wyprzedzen wymagajacych szybszego zbierania sie ze wzgledu na samochod z przeciwka.

 

Po drodze 2 nieduze korki (w Olesnicy i gdzies tam jeszcze), 2 szybkie postoje (WC + kawa)

 

317 km pozniej ponowne tankowanie na rogatkach Warszawy. Weszlo 29.8 litra... a wiec 9.40l/100km.

 

Samochod ma 330bhp i 440Nm momentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ostatnio jeżdziłem" ekonomicznie" i na 1000 km spalanie wyszło mi równe 10 litrów średnia(WRX 225 KM)Biorąc pod uwagę ,że w identycznych warunkach poprzednim autem Leonem 1,8 T (180KM) miałem średnią ok. 9,5 litra , to WRX jest niemal autem ekonomicznym.BYłem przygotowany na ok 13 a tu taka miła niespodzianka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem w koncu sprawdzic ile pali STi (8) przy spokojnej jezdzie.

 

Podziwiam ...

 

Ja też. Za cierpliwość :lol:

 

Tylko tak sobie myślę... co wobec tego? Bo w końcu który kierowca, kupując subaru, zaczyna czytanie specyfikacji od rubryki "spalanie" :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje GT na trasie ~140kmh, głównie 5. czasem 4. wyszło 9.2l

 

W mieście 11 :o - 17l :(

 

P.S. A pro pos ks'a wzmianki o mocy jego STI, ile z tego wykorzystałeś podczas tej przejażdżki 1/4? Ciekawe ile spaliłoby np. 80KM autko? SI pali dużo i dużo oferuje jeśli chce się to wykorzystać i jego posiadacze chyba właśnie za to je lubią...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja byla przeze mnie podana jako ciekawostka - troche mnie nurtowalo ile mozna nim przejechac bez ognia. i sam sie zaskoczylem - fakt... jazda pewnie w 90% byla ponizej progu pracy turbo, w zwiazku z tym to ile ma HP lub Nm jest sprawa drugorzedna.

 

i co z tego wynika? ...nic nie wynika poza tym, ze okazuje sie, ze jezdzac +/- zgodnie z przepisami spalanie jest akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalić STI poniżej 10 litrów to niezły wyczyn (ja osobiście miałem problemy z osiągnieciem takiego wyniku outbackiem 2,5) ale może kwestja tego, że w trasę przeważnie jeździłem załadowany i z boxem na dachu.

 

W trasie taka moc jaką dysponuje STI pozwala na jazdę 130-160 przy użuciu max 40% jego możliwości

 

Ale dość zaskakujący jest fakt, iż obecnie posiadam EVO VI TME i po mieście palę ok 16 litrów (tylko 3 więcej niż outbackiem) co prawda przy dość taksówkarskiej jeździe (co jak na standardy miejskie i tak klasyfikuje mnie do natychmiastowej utraty prawa jazdy :twisted::twisted: )

okazuje się, że przy tak mocnym samochodzie wykorzystuje się przy normalnej jeździe tylko 20-30% mocy (przy założeniu normalnego poruszania się), a outbackiem do osiągnięcia takich prędkości i przyspieszeń trzeba było użyć 80-90% jego możliwości.

myslę jednak, że na torze tak STi jak i EVO są w stanie osiągnąć 25-30l/100km

także spalanie w tak mocnym samochodzie zależy od płynności jazdy (jak ktoś startuje od świateł z piskiem {co przy tej mocy jest wykonalne :twisted:} dochodzi do 150 i hamuje przed nastepnymi światłami do zera {i tak powtarza to ćwiczenie za każdym razem) to na pewno będzie się mógł poszczycić wynikami powyżej 20 litrów/100km}

 

pozdrawiam

WJR

 

PS: Gratuluję KS osiągów autka wyglądają ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na ostatnij SJS do połowy dnia wyszło 38/100 łacznie z dojazdem z Warszawy, STI było o wiele bardziej ekonomiczne.

 

To ja myslalem, ze to spalanie tp bylo tylko z toru! Wow! Nie pamietam dokladnie, moze Ty Azrael pamietasz, ale jak liczylismy na stacji to wyszlo, ze moj spalil na torze cos ok. 25 (chyba).

 

W sobote upalalem Evo VIII na torze i wyszlo 33 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem w koncu sprawdzic ile pali STi (8) przy spokojnej jezdzie. Test odbyl sie na trasie Wroclaw-Warszawa. Zatankowalem do pelna przy wyjezdzie w Wroclawia na Statoil (98).

 

Jazda z predkosciami rzedu 100-120 na V i VI biegu, moze chwilowo gdzies mi tam poszedl do 125-130; lagodne obchodzenie sie z pedalem gazu, pewnie max. 10 wyprzedzen wymagajacych szybszego zbierania sie ze wzgledu na samochod z przeciwka.

 

Po drodze 2 nieduze korki (w Olesnicy i gdzies tam jeszcze), 2 szybkie postoje (WC + kawa)

 

317 km pozniej ponowne tankowanie na rogatkach Warszawy. Weszlo 29.8 litra... a wiec 9.40l/100km.

 

Samochod ma 330bhp i 440Nm momentu

 

niemiecki autobahn, predkosc 130-140km/h i spalanie 10.4 . Zadnego przyspieszania ani zwalniania. Normalnie jest 350km na baku.

pozdrawiam

 

PS:co zrobiles w autku, ze ma 330 HP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na ostatnij SJS do połowy dnia wyszło 38/100 łacznie z dojazdem z Warszawy, STI było o wiele bardziej ekonomiczne.

 

To ja myslalem, ze to spalanie tp bylo tylko z toru! Wow! Nie pamietam dokladnie, moze Ty Azrael pamietasz, ale jak liczylismy na stacji to wyszlo, ze moj spalil na torze cos ok. 25 (chyba).

 

W sobote upalalem Evo VIII na torze i wyszlo 33 ;)

 

 

Nie to było z dojazdem od stacji benzynowej w połowie drogi z Wawy.

 

Coś koło tego u Ciebie wyszło, ale chyba 28 czy coś takiego.

 

 

Takie auta powinny w trybie OSym palić koło 50/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze łapię w widełkach 10-20 litrów. Poniżej 10 nigdy nie zszedłem, najmniej było właśnie 10, natomiast na "gierkówce" doszedłem do 19 litrów.

 

Gratuluję cierpliwości w czasie spokojnej jazdy STi - mnie się ona zawsze po kilkudziesięciu kilometrach kończy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi się w tym kreować pewna reguła, przy szaleństwach (małe OS)

spalanie wynosi w przybliżeniu moc auta/10 :)

 

moje autko na torze przy szaleństwach pewnie z 10 spali

Azrael się pochwialił spalaniem coś kolo 30 litrów

Jakublad nie znam samochodu w szczegółach, ale weźmy, że seria GT pod 20 litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne moje to: Krakow - Warszawa Gierkowkom - 120, zero przyspieszen, slamazara, 8,9 .

Ale drugim razem, wracalem zmeczony z corka z zakopanego. Krakow warszawa 110-120. czasem jakis gaz i zrobilo sie 9.9. Na oko oczywiscie.

I nie STI tylko WRX.

Mam wrazenie ze im wiecej kilosow przejechane tym mniej one pala, te samochody. ja mam teraz 40kil. I pali mniej. Ale miasto, zima, lekka zima, nie ma mowy zeby mniej nix 12. Jak jezdze leciutko 13. jak jak złotówa 12. A jak idiote z siebie robie 18.

wymieniamy po tym watku samochody na renówki 1.5 d. 80. bedziemy jezdzic 90 gierkowka i bedzie palil 3.8.

Warszawa zakopane rzeszow bialystok szczecin warszawa na jednym baku pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STi ma 1300 km przebiegu. Ostatnie spalanie przy spokojnej jeździe po mieście... 19 litrów. Mam nadzieję, iż związane jest to z docieraniem, bo co będzie, jeśli zacznę jeździć normalnie :evil: .

 

Jak co będzie, paliwo stanieje :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STi ma 1300 km przebiegu. Ostatnie spalanie przy spokojnej jeździe po mieście... 19 litrów. Mam nadzieję, iż związane jest to z docieraniem, bo co będzie, jeśli zacznę jeździć normalnie :evil: .

 

Jak co będzie, paliwo stanieje :!:

Przemek nie wnikaj ..tobie WRX pali 9 l/100KM...normalnie facet ma noge z ultra lekkiego duraluminium albo poteżną żonę co finansów pilnuje :twisted: :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne moje to: Krakow - Warszawa Gierkowkom - 120, zero przyspieszen, slamazara, 8,9 .

Ale drugim razem, wracalem zmeczony z corka z zakopanego. Krakow warszawa 110-120. czasem jakis gaz i zrobilo sie 9.9. Na oko oczywiscie.

I nie STI tylko WRX.

Mam wrazenie ze im wiecej kilosow przejechane tym mniej one pala, te samochody. ja mam teraz 40kil. I pali mniej. Ale miasto, zima, lekka zima, nie ma mowy zeby mniej nix 12. Jak jezdze leciutko 13. jak jak złotówa 12. A jak idiote z siebie robie 18.

wymieniamy po tym watku samochody na renówki 1.5 d. 80. bedziemy jezdzic 90 gierkowka i bedzie palil 3.8.

Warszawa zakopane rzeszow bialystok szczecin warszawa na jednym baku pewnie.

 

Na mój gust Arno sie zestarzał.....nagle ....,szybko FHI robcie tego Tdiesla :twisted:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STi ma 1300 km przebiegu. Ostatnie spalanie przy spokojnej jeździe po mieście... 19 litrów. Mam nadzieję, iż związane jest to z docieraniem, bo co będzie, jeśli zacznę jeździć normalnie :evil: .

 

Jak co będzie, paliwo stanieje :!:

Przemek nie wnikaj ..tobie WRX pali 9 l/100KM...normalnie facet ma noge z ultra lekkiego duraluminium albo poteżną żonę co finansów pilnuje :twisted: :roll:

 

Pozdrawiam

 

Wiesz Lucek z tymi 9 litrami to jak z tymi 9 razami jednej nocy.

Facet może tyle, ale tylko raz, żeby potem o tym przez całe życie opowiadać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust Arno sie zestarzał.....nagle ....,szybko FHI robcie tego Tdiesla :twisted:

Pozdrowionka

 

Nie zestarzalem sie, tylko stary jestem. Po pierwsze. A po drugie, to jednakowoz wyjatkowo tak jechalem. pamietam jak rok temu jechalem do lublina z corka rowniez, jakies 120 maks. zeby sprawdzic to przeklete spalanie, czy jakby wojna byla i na syberie przyszlo jechac, czy bym doejcal na jednym baku do irkucka. Nie udalo sie za chinskiego BOGA zejsc ponizej 10. jakos w to 9 na sto STI nie moge uwierzyc, chocbym bardzo chcial. No chyba ze moze pusta szosa, 85 na godzine. tez nie wierze.

jakis niedowiarek ze mnie.

Normalnie to sie nie da jezdzic tym autem tak zeby palil mniej niz 14. Czy to trasa czy miasto. zawsze sie depnie. A jak któś ma niskie spalanie non stop, to może moja żona jezdzi z nim? Musze ja zapytac czy zupa nie jest za slona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...