Skocz do zawartości

WYMIANA SKRZYNI BIEGOW W LEGACY 2.5 2002 ROK


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow forumowiczow. mam pytanie o skrzynie. mieszkam w uk i mam cos ze skrzynia w swoim legacy 2.5 z 2002 roku. najtanszym chyba dla mnie rozwiazaniem jest kupienie drugiej skrzyni( chyba ze sie myle) i tu moje pytanie. czy skrzynia musi byc dokladnie z takiego samego legacy? chodzi mi o rok i pojemnosc silnika? czy moze okreslone skrzynie pasuja do kilku modeli? jesli tak to z jakich modeli i rocznikow bedzie pasowala skrzynia do mojego legasia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć skrzynię z innego modelu, musisz pamiętać tylko żeby zgadzały się przełożenia w dyferencjałach. W przeciwnym razie uszkodzisz wiskozę.

 

Czy i z jakiego modelu skrzynia będzie pasować dowiesz się stąd :arrow: http://www.gearhack.com/docs/Subaru%20T ... 0Chart.pdf (ten link znajdziesz w FAQ)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na ten link ale nie ma tam takiego muneru jak ja mam na swojej skrzyni. moj numer skrzyni to TY754XFBAB

i teraz pytanie za 100 punktow...czy bedzie do mnie pasowala skrzynia z legacy z 1999 roku z 2.5 motorem??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na ten link ale nie ma tam takiego muneru jak ja mam na swojej skrzyni. moj numer skrzyni to TY754XFBAB

i teraz pytanie za 100 punktow...czy bedzie do mnie pasowala skrzynia z legacy z 1999 roku z 2.5 motorem??????

 

nie znalazłem tego symbolu w moich materiałach na temat skrzyń, spróbuj w ASO, może (na pewno) mają więcej danych, gabarytowo będzie pasowała, problem może być jedynie w zgraniu przełożeń z dyfrem, uważaj, jak bedą inne, rozsadzisz skrzynię (na ogół pada wiskoza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie znalazlem taka sama skrzynie :grin: po dlugich poszukiwaniach znalazlem goscia co ma szrot tylko z subarakami i mial wlasnie taka skrzynke. jak by jakis kolega z UK potrzebowal czegos to podam namiary....

a swoja droga to wymienic olej w nowo kupionej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując skrzynię na szrocie postaw warunek, że jak po montażu będzie nie teges, to oddasz i dostaniesz kasę z powrotem. Niech sobie po swojemu zaznaczy, tak jak robią to w Polsce. Idealnym rozwiązaniem jest montaż od razu na miejscu i zapłata dopiero po jeździe próbnej. Jeszcze lepiej by było przejechać się autem-dawcą i przetestować skrzynię, ale to raczej utopia... :smile: bo rozbiera się na graty auta które są po dzwonie albo np. padł w nich silnik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie skrzyni. ale jakos dziwnie pracuje ta skrzynia. chodzi mi o dzwiek. powinna byc chyba bezglosna prawie ta skrzynia a tu glos jest podobny jak bym jechal z zalaczonym reduktorem, nie az tak glosny jak przy wlaczanym ale slychac.... czy moze jestem przewrazliwiony i to normalny odglos ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie skrzyni. ale jakos dziwnie pracuje ta skrzynia. chodzi mi o dzwiek. powinna byc chyba bezglosna prawie ta skrzynia a tu glos jest podobny jak bym jechal z zalaczonym reduktorem, nie az tak glosny jak przy wlaczanym ale slychac.... czy moze jestem przewrazliwiony i to normalny odglos ????

 

A oliwę zalał? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...