Jump to content

WYMIANA SKRZYNI BIEGOW W LEGACY 2.5 2002 ROK

subar_u
 Share

Recommended Posts

witam kolegow forumowiczow. mam pytanie o skrzynie. mieszkam w uk i mam cos ze skrzynia w swoim legacy 2.5 z 2002 roku. najtanszym chyba dla mnie rozwiazaniem jest kupienie drugiej skrzyni( chyba ze sie myle) i tu moje pytanie. czy skrzynia musi byc dokladnie z takiego samego legacy? chodzi mi o rok i pojemnosc silnika? czy moze okreslone skrzynie pasuja do kilku modeli? jesli tak to z jakich modeli i rocznikow bedzie pasowala skrzynia do mojego legasia??

Możesz założyć skrzynię z innego modelu, musisz pamiętać tylko żeby zgadzały się przełożenia w dyferencjałach. W przeciwnym razie uszkodzisz wiskozę.

Czy i z jakiego modelu skrzynia będzie pasować dowiesz się stąd :arrow: http://www.gearhack.com/docs/Subaru%20T ... 0Chart.pdf (ten link znajdziesz w FAQ)

Pozdrawiam.

patrzylem na ten link ale nie ma tam takiego muneru jak ja mam na swojej skrzyni. moj numer skrzyni to TY754XFBAB

i teraz pytanie za 100 punktow...czy bedzie do mnie pasowala skrzynia z legacy z 1999 roku z 2.5 motorem??????

patrzylem na ten link ale nie ma tam takiego muneru jak ja mam na swojej skrzyni. moj numer skrzyni to TY754XFBAB

i teraz pytanie za 100 punktow...czy bedzie do mnie pasowala skrzynia z legacy z 1999 roku z 2.5 motorem??????

nie znalazłem tego symbolu w moich materiałach na temat skrzyń, spróbuj w ASO, może (na pewno) mają więcej danych, gabarytowo będzie pasowała, problem może być jedynie w zgraniu przełożeń z dyfrem, uważaj, jak bedą inne, rozsadzisz skrzynię (na ogół pada wiskoza)

na szczescie znalazlem taka sama skrzynie :grin: po dlugich poszukiwaniach znalazlem goscia co ma szrot tylko z subarakami i mial wlasnie taka skrzynke. jak by jakis kolega z UK potrzebowal czegos to podam namiary....

a swoja droga to wymienic olej w nowo kupionej skrzyni?

Kupując skrzynię na szrocie postaw warunek, że jak po montażu będzie nie teges, to oddasz i dostaniesz kasę z powrotem. Niech sobie po swojemu zaznaczy, tak jak robią to w Polsce. Idealnym rozwiązaniem jest montaż od razu na miejscu i zapłata dopiero po jeździe próbnej. Jeszcze lepiej by było przejechać się autem-dawcą i przetestować skrzynię, ale to raczej utopia... :smile: bo rozbiera się na graty auta które są po dzwonie albo np. padł w nich silnik....

jestem po wymianie skrzyni. ale jakos dziwnie pracuje ta skrzynia. chodzi mi o dzwiek. powinna byc chyba bezglosna prawie ta skrzynia a tu glos jest podobny jak bym jechal z zalaczonym reduktorem, nie az tak glosny jak przy wlaczanym ale slychac.... czy moze jestem przewrazliwiony i to normalny odglos ????

jestem po wymianie skrzyni. ale jakos dziwnie pracuje ta skrzynia. chodzi mi o dzwiek. powinna byc chyba bezglosna prawie ta skrzynia a tu glos jest podobny jak bym jechal z zalaczonym reduktorem, nie az tak glosny jak przy wlaczanym ale slychac.... czy moze jestem przewrazliwiony i to normalny odglos ????

A oliwę zalał? :mrgreen: