Skocz do zawartości

Metaliczny dźwięk przy ruszaniu, Legacy 2.0 MY01


BartekT

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszę metaliczny dźwięk (coś jakby świst, gwizd) podczas puszczania sprzęgła, gdy ruszam i dodaję lekko gazu jeszcze na "półsprzęgle", a cichnie po całkowitym załączeniu napędu. Po uruchomieniu silnika jeszcze nic nie słychać, wciskaniu i puszczaniu sprzęgła na biegu jałowym nie towarzyszą żadne szumy ani inne niepokojące dźwięki. Sprzęgło nie ślizga się (4 czy 5 bieg od niskich obrotów normalne rozpędzanie).

Łożysko oporowe? Sama tarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatne ćwierkanie czasem się pojawia (też tylko przy ruszaniu) i domyślam się, że to cudowne koło dwumasowe, ale wczoraj to był dźwięk bliżej zgrzytu niż ćwierkania, za każdym razem gdy ruszałem z miejsca. Co gorsze (dla diagnozy, bo dla mnie lepsze) rano nic takiego nie wystąpiło. Na razie zgaduj zgadula odwołana. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suba.Mam legacy 1999r 2- litry.Jak go kupiłem to chrobotało popiskiwało i było takie metaliczne zgrzytanie(pisk) jak dostawał popalić.Popiskiwała- szajba od klimy.Chrobatało łożysko oporowe które było przeciśnięte( ktoś dużo używał hil-holdera ) wymieniłem po150 tyś. i szkoda że nie wiedziałem że koło dwumasowe robi takie cyrki bo bym też za jedną robotą go wymienił( na jednomasowe ) a miałem silnik wyciągnięty.nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...