Jump to content

Jaka to skrzynia???? Nr w środku

darek1223
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich??

Chciałbym się dowiedziec od znawców tematu coś na temat skrzyni biegów do GT o oznaczeniach :6CTY752VB3FA co to wogóle za skrzynia czy jest seryjna jeśli tak to od jakiego modelu czy może JDM-owa???

JDM WRX 95, przełożenie główne 4,11 i przy wisko 1:1 także do GT 00 nie podejdzie bez zmiany tylnego dyfra to raz, dwa to skrzynia starego typu taka jak montowane latach 93-98 ale to juz mniejszy problem

mozna by jakies wielkie zestawienie skrzyń zrobić jakie przełożenia w jakiej skrzyn itp i przyklejc czy dodac do FAQ

ps jestem świeżym posiadaczem Imprezki i poszukuje takich info na forum i słabo cos znalesc ciekawego...

a jakie jest przełożenie główne w GT MY00. Wiesz pytałem bo kolega taka skrzynie kupił do GT 98 i była po upadku i miała pęknięta obudowę przełożył wieć środek z tej skrzyni i włożył do swojej zostawiając swój mechanizm różnicowy. przy okazji wymienił synchronizatory i odczuliśmy podczas jazdy testowej że samochód dużo lepiej przyspiesza i ma krótsze biegi. Jest teraz po prostu dużo lepiej niż w serii. Powiedz mi jeszcze czy to jest skrzynia od wersji 280KM?

Wiesz pytałem bo kolega taka skrzynie kupił do GT 98 i była po upadku i miała pęknięta obudowę przełożył wieć środek z tej skrzyni i włożył do swojej zostawiając swój mechanizm różnicowy

to długo nie pojeździ bo tylny dyfer ma do przełożenia 3,9 niedługo się rozleci wiskoza w skrzyni. Jak cos mam wiskoze w zapasie starego typu :razz:

lepiej przyspiesza bo ma krósze przelozenie główne tj 4,11 zamiast 3,9

WRX JDM w 95 r miały 260 km na paliwie 100 RON

lista skrzyń

Pablonas chyba to kiedyś gdzieś wklejał.

Panie Nowy Modzie? Prawda to?

Owszem ale z tego co widzę szociu wrzucił nieco lepsze zestawienie :)

mozna by jakies wielkie zestawienie skrzyń zrobić jakie przełożenia w jakiej skrzyn itp i przyklejc czy dodac do FAQ

Słuszna uwaga. Coś wymyślimy :cool:

no rozmawiałem z kumplem z GT98 i mówił ze po numerze nadwozia wyszło że on ma dyfer z przełożeniem właśnie 4.11 i powinno wszytsko grac a pytał się w dzierżonowie takzę kitu mu nie wcisnęli

skoro ma 4,11 to nie jest to GT bo te wychodziły tylko z 3,9 albo coś już było kombinowane.

4,11 były w WRX, niektórych STI, Imprezy Turbo (czyli takie wlaściwe na rynek UK a nie szary import) wychodziły tak jak GT z 3,9

on ma impreze z 98 roku i po numerze nadwozia wyszło ze ma przełożenie seryjnie 4.11 więc Ty może masz rację ale specjalnie dzwonił i pytał czy się da tak zrobić. Wyszło ze powinno być on bo w poprzedniej skrzyni też było przełożenie 4.11 i dlatego po sprawdzeniu dano mu zielone światło na tego typu przekładkę. Nie wiem jak się to ma do odczuwalnej zmiany w przyspieszaniu i do tego ze biegi sa ewidentnie krótsze niż w poprzedniej skrzyni

nie będę się spierał bo może jest coś o czym nie wiem.

co do zestopniowania skrzyń to rzeczywiście w poszczególnych rocznikach były różnie, w tabeli do której dałem linka jest wszystko rozpisane.

skoro ma 4,11 to nie jest to GT bo te wychodziły tylko z 3,9 albo coś już było kombinowane.

4,11 były w WRX, niektórych STI, Imprezy Turbo (czyli takie wlaściwe na rynek UK a nie szary import) wychodziły tak jak GT z 3,9

I w wersji WRC 2L z 280KM z 92roku :lol: