Skocz do zawartości

Jaka to skrzynia???? Nr w środku


darek1223

Rekomendowane odpowiedzi

mozna by jakies wielkie zestawienie skrzyń zrobić jakie przełożenia w jakiej skrzyn itp i przyklejc czy dodac do FAQ

 

ps jestem świeżym posiadaczem Imprezki i poszukuje takich info na forum i słabo cos znalesc ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest przełożenie główne w GT MY00. Wiesz pytałem bo kolega taka skrzynie kupił do GT 98 i była po upadku i miała pęknięta obudowę przełożył wieć środek z tej skrzyni i włożył do swojej zostawiając swój mechanizm różnicowy. przy okazji wymienił synchronizatory i odczuliśmy podczas jazdy testowej że samochód dużo lepiej przyspiesza i ma krótsze biegi. Jest teraz po prostu dużo lepiej niż w serii. Powiedz mi jeszcze czy to jest skrzynia od wersji 280KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pytałem bo kolega taka skrzynie kupił do GT 98 i była po upadku i miała pęknięta obudowę przełożył wieć środek z tej skrzyni i włożył do swojej zostawiając swój mechanizm różnicowy

to długo nie pojeździ bo tylny dyfer ma do przełożenia 3,9 niedługo się rozleci wiskoza w skrzyni. Jak cos mam wiskoze w zapasie starego typu :razz:

 

 

lepiej przyspiesza bo ma krósze przelozenie główne tj 4,11 zamiast 3,9

 

WRX JDM w 95 r miały 260 km na paliwie 100 RON

 

 

lista skrzyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablonas chyba to kiedyś gdzieś wklejał.

Panie Nowy Modzie? Prawda to?

Owszem ale z tego co widzę szociu wrzucił nieco lepsze zestawienie :)

mozna by jakies wielkie zestawienie skrzyń zrobić jakie przełożenia w jakiej skrzyn itp i przyklejc czy dodac do FAQ

Słuszna uwaga. Coś wymyślimy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma impreze z 98 roku i po numerze nadwozia wyszło ze ma przełożenie seryjnie 4.11 więc Ty może masz rację ale specjalnie dzwonił i pytał czy się da tak zrobić. Wyszło ze powinno być on bo w poprzedniej skrzyni też było przełożenie 4.11 i dlatego po sprawdzeniu dano mu zielone światło na tego typu przekładkę. Nie wiem jak się to ma do odczuwalnej zmiany w przyspieszaniu i do tego ze biegi sa ewidentnie krótsze niż w poprzedniej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma 4,11 to nie jest to GT bo te wychodziły tylko z 3,9 albo coś już było kombinowane.

4,11 były w WRX, niektórych STI, Imprezy Turbo (czyli takie wlaściwe na rynek UK a nie szary import) wychodziły tak jak GT z 3,9

 

I w wersji WRC 2L z 280KM z 92roku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...