Jump to content

Pytanie z cyklu "Co drzemie pod maską" EJ20 JDM 24

filester
 Share

Recommended Posts

Mam u siebie podobno silnik JDM EJ20 o mocy 240 koni. Czy bez rozbierania go można stwierdzić na jakim bloku jest taki silnik? Trochę poprzeglądałem oferty w sieci. Takie silniki były między innymi w WRX i STI Wagon :shock: Jakie graty może mieć tam w serii? Coś lepszego niż EJ20 na rynek europejski? Jakie są różnice między nimi?

Mam u siebie podobno silnik JDM EJ20 o mocy 240 koni. Czy bez rozbierania go można stwierdzić na jakim bloku jest taki silnik? Trochę poprzeglądałem oferty w sieci. Takie silniki były między innymi w WRX i STI Wagon :shock: Jakie graty może mieć tam w serii? Coś lepszego niż EJ20 na rynek europejski? Jakie są różnice między nimi?

z którego roku jest ten silnik?

To chyba tylko twierdził.... :smile: może się mylę, ale nie spotkałem się dotąd z taką fabryczną mocą w Subaru. 211, 218, 260, 280KM, ale 240? Chyba że jakiś 218 zmapowany na 240 przez jakiegoś Żółtego Brata :lol:

Chociażby: WRX-RA E-GC8 EJ20 2000cc TURBO 240ps/6000rpm

Pierwszy z brzegu jaki znalazłem.

Albo:

1996. 8 : Impreza WRX & Impreza WRX STI-V3 [ Type-D ]

The BOXER-MASTER-4 EJ20 engine was improved. The engine used molybendum coating low-friction pistons, multi-point injection system, IHI RHF5HB turbine, and large size intercooler.

And there was a mild facelift for the WRX with new front and rear bumpers, new headlight and taillight design and a new grille. And added the SRS airbag. As for WRX STi type-RA, braking performance was improved by using 16 inches 4-pot calipers at the front and 15 inches 2-pot calipers at the rear.

Horsepower 280ps/6500rpm torque 33.5kg-m/4000rpm (WRX, WRX-type-RA)

Horsepower 240ps/6000rpm torque 31.0kg-m/3000rpm (wagon)

Horsepower 280ps/6500rpm torque 35.0kg-m/4000rpm(STi version)

W Japonii pierwsze Imprezy o oznaczeniu WRC miały 280KM przy 6500obr. z pojemności 2212 i 363Nm przy 5500obr, tak wynika przynajmniej z moich tekstów źródłowych. Nie wykluczam 240Km, i nie będę się sprzeczał, bo po co, po prostu nie spotkałem się dotąd z taką mocą, ale posznypszę w tym temacie. Pozdro, E :lol: