Skocz do zawartości

Pytanie z cyklu "Co drzemie pod maską" EJ20 JDM 24


filester

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie podobno silnik JDM EJ20 o mocy 240 koni. Czy bez rozbierania go można stwierdzić na jakim bloku jest taki silnik? Trochę poprzeglądałem oferty w sieci. Takie silniki były między innymi w WRX i STI Wagon :shock: Jakie graty może mieć tam w serii? Coś lepszego niż EJ20 na rynek europejski? Jakie są różnice między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie podobno silnik JDM EJ20 o mocy 240 koni. Czy bez rozbierania go można stwierdzić na jakim bloku jest taki silnik? Trochę poprzeglądałem oferty w sieci. Takie silniki były między innymi w WRX i STI Wagon :shock: Jakie graty może mieć tam w serii? Coś lepszego niż EJ20 na rynek europejski? Jakie są różnice między nimi?

 

z którego roku jest ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby: WRX-RA E-GC8 EJ20 2000cc TURBO 240ps/6000rpm

Pierwszy z brzegu jaki znalazłem.

 

Albo:

1996. 8 : Impreza WRX & Impreza WRX STI-V3 [ Type-D ]

The BOXER-MASTER-4 EJ20 engine was improved. The engine used molybendum coating low-friction pistons, multi-point injection system, IHI RHF5HB turbine, and large size intercooler.

And there was a mild facelift for the WRX with new front and rear bumpers, new headlight and taillight design and a new grille. And added the SRS airbag. As for WRX STi type-RA, braking performance was improved by using 16 inches 4-pot calipers at the front and 15 inches 2-pot calipers at the rear.

 

Horsepower 280ps/6500rpm torque 33.5kg-m/4000rpm (WRX, WRX-type-RA)

Horsepower 240ps/6000rpm torque 31.0kg-m/3000rpm (wagon)

Horsepower 280ps/6500rpm torque 35.0kg-m/4000rpm(STi version)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii pierwsze Imprezy o oznaczeniu WRC miały 280KM przy 6500obr. z pojemności 2212 i 363Nm przy 5500obr, tak wynika przynajmniej z moich tekstów źródłowych. Nie wykluczam 240Km, i nie będę się sprzeczał, bo po co, po prostu nie spotkałem się dotąd z taką mocą, ale posznypszę w tym temacie. Pozdro, E :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...