Skocz do zawartości

Dolot Apexi - zostawić czy zmienić?


filester

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie zmodyfikowany dolot. Jest założony stożek Apexi. Z tego co widziałem zdania na temat takich modyfikacji są podzielone. Lepiej dla silnika będzie jeśli zmienię na boxa z dobrą wkładką? Jakie mogą być konsekwensje jazdy z dolotem w postaci stożka?

 

Jezeli to jest ten "suchy" Apexi to chyba nic nie bedzie. Tak przynajmniej gdzies tutaj wyczytalem. Wypadalo by go tylko jaos obudowac co by nie bylo mu za cieplo :mrgreen:

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest ten "suchy" Apexi to chyba nic nie bedzie. Tak przynajmniej gdzies tutaj wyczytalem.

 

Tez tak myślałem, ale ktoś na forum miał apexi i zmieniał przepływke kilka razy. Fakt faktem, że lepiej mieć suchy stożek.

 

 

 

edit: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślałem, ale ktoś na forum miał apexi i zmieniał przepływke kilka razy. Fakt faktem, że lepiej mieć suchy stożek.

 

No ale skoro nie ma tam tego oleju to niby dlaczego przeplywka miala by sie uszkodzic?

 

Tylko czemu kombinowac? Jesli auto jest na seryjnym setupie to po co sobie zycie utrudniac? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka przepływką, ale wraca wałkowany w nieskończoność temat gorącego powietrza z komory silnika....albo odizoluj i zrób wlot zimnego luftu z zewnątrz albo wyrzuć i załóż serię, która jest bardzo dobra, i lepsza od wielu nibysportowych zamienników :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka przepływką, ale wraca wałkowany w nieskończoność temat gorącego powietrza z komory silnika....albo odizoluj i zrób wlot zimnego luftu z zewnątrz albo wyrzuć i załóż serię, która jest bardzo dobra, i lepsza od wielu nibysportowych zamienników :lol:

Drugi kurnik wrzucający z zewnątrz powietrze do stożka już jest. Tylko zostanie jeszcze dobra izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka przepływką, ale wraca wałkowany w nieskończoność temat gorącego powietrza z komory silnika....albo odizoluj i zrób wlot zimnego luftu z zewnątrz albo wyrzuć i załóż serię, która jest bardzo dobra, i lepsza od wielu nibysportowych zamienników :lol:

 

Auto filistera ma nawiew na stozek. Tu bardziej chodzi o to czy zostawiac czy wymieniac i jak widac jestesmy wszystcy zgodni zeby jednak wrocic do serii :mrgreen:

 

Edit: filister byl o kilka sekund szybszy. BTW> Gratuluje ci autka, bo przymiarzelam sie do niego ale ubiegles mnie z rezerwacja doslowanie o kilka godzin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tutaj na wyspach niektorzy twierdza, ze stozki sa super i w ogole zostalem zbesztany za wywalenie rezonatora i pobieranie powietrza z nadkola (wszystkie otwory na komore zostaly zaizolowane), bo to juz stozek lepszy... I tak nie moze byc i musze z tym przed remapem cos zrobic.

 

No fakt, ze na razie biore prosto z nadkola, bez rury idacej w otwor w zderzaku, ale i tak nie wydaje mi sie, by powietrze w nadkolu mialo byc jakies szczegolnie gorace, zwlaszcza, ze z kratki wentylacyjnej w zderzaku powietrze w nadkole i tak idzie...

 

No ale moze ja dzieciol jestem kompletny i ise nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślałem, ale ktoś na forum miał apexi i zmieniał przepływke kilka razy. Fakt faktem, że lepiej mieć suchy stożek.

 

No ale skoro nie ma tam tego oleju to niby dlaczego przeplywka miala by sie uszkodzic?

 

ATB

 

Nie wiem, może to ze przepływka przy Apexi również padała to czysty przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tutaj na wyspach niektorzy twierdza, ze stozki sa super i w ogole zostalem zbesztany za wywalenie rezonatora i pobieranie powietrza z nadkola (wszystkie otwory na komore zostaly zaizolowane), bo to juz stozek lepszy... I tak nie moze byc i musze z tym przed remapem cos zrobic.

Tez to dawno zauwazylem, szukajac czegos do swojego auta!

Zasada jest taka, stozek:

- UK - good

- PL - buee(d)

No i badz tu madry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...