Jump to content

Silowniki tylnej klapy

Subary
 Share

Recommended Posts

Przed wyjazdem w gory padl mi prawy silownik :sad: i klape "musialem" podpierac kijem. Obciachowo, ale rece nie bolaly, gdy zakladalismy buty siedziac w bagazniku. Czy ktos ma doswiadczenie w doborze zamiennika ? Nie mam w okolicy ASO, cos tam znalazlem na aukcji - uzywany komplet za 250PLN. Pod bokiem mam duza hurtownie czesci, chcialbym isc tam po konkretny model, bez eksperymentow. :?:

hmm, widzę że cisza. Ja może niewiele pomogę, bo mam forka, ale kiedyś szukałem zamienników do FSO Cargo (karetka) - wiem, śmieszne, ale tam są nietypowe, a klapa cholernie ciężka, a że mam nieopodal fabrykę sprężyn, to wiem, że mają spory wybór. W wyszukiwarce aftermarketowej nie ma subaru, ale może odczytasz jakiś nr i wklepiesz: http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazo ... nikow.html

ewentualnie po rozmiarze:

http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazo ... ialny.html

gorzej jest z ustaleniem siły, ale grubość sprężyny jest wprost proporcjonalna do siły, więc na oko dobierzesz. Jak będzie mocniejsza (grubsza jeśli się zmieści) to spoko - dłużej posłuży. Byle dużo słabsze nie były. Albo znajdż jakiś dobry sklep i weź jedną starą na porównanie.

PZDR

zobaczę, co z tego wyniknie

Gdybyś nigdzie nie mógł dostać, FA Krosno miało, a twój sklep chciał zciągnąć za miesiąc, to w przeciągu 2 tygodni bedę koło Twoich wałów przejeżdżał - do Bydgoszczy, więc...mogę zawsze coś w firmowym sklepie kupić (gdyby co,...)

daj znać... :grin:

Niestety same negatywne odpowiedzi z roznych sklepow. Odezwal sie za to forumowicz i za 200 peelenow jada do mnie dwa uzywane silowniki. Niedlugo koniec podpierania klapy kijem... :smile: