Skocz do zawartości

Silowniki tylnej klapy


Subary

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wyjazdem w gory padl mi prawy silownik :sad: i klape "musialem" podpierac kijem. Obciachowo, ale rece nie bolaly, gdy zakladalismy buty siedziac w bagazniku. Czy ktos ma doswiadczenie w doborze zamiennika ? Nie mam w okolicy ASO, cos tam znalazlem na aukcji - uzywany komplet za 250PLN. Pod bokiem mam duza hurtownie czesci, chcialbym isc tam po konkretny model, bez eksperymentow. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, widzę że cisza. Ja może niewiele pomogę, bo mam forka, ale kiedyś szukałem zamienników do FSO Cargo (karetka) - wiem, śmieszne, ale tam są nietypowe, a klapa cholernie ciężka, a że mam nieopodal fabrykę sprężyn, to wiem, że mają spory wybór. W wyszukiwarce aftermarketowej nie ma subaru, ale może odczytasz jakiś nr i wklepiesz: http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazo ... nikow.html

ewentualnie po rozmiarze:

http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazo ... ialny.html

gorzej jest z ustaleniem siły, ale grubość sprężyny jest wprost proporcjonalna do siły, więc na oko dobierzesz. Jak będzie mocniejsza (grubsza jeśli się zmieści) to spoko - dłużej posłuży. Byle dużo słabsze nie były. Albo znajdż jakiś dobry sklep i weź jedną starą na porównanie.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę, co z tego wyniknie

Gdybyś nigdzie nie mógł dostać, FA Krosno miało, a twój sklep chciał zciągnąć za miesiąc, to w przeciągu 2 tygodni bedę koło Twoich wałów przejeżdżał - do Bydgoszczy, więc...mogę zawsze coś w firmowym sklepie kupić (gdyby co,...)

daj znać... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...