Jump to content

Felgi Alessio

filester
 Share

Recommended Posts

To był co prawda Pug 206 ale miałem w nim felgi Alessio. Były dość tanie, a że samochód tylko do normalnego użytku to nie wymagałem hiper wytrzymałości. Nie było okazji dosadnie sprawdzić ale zdarzyło się, ze 2-3 razy najechać za szybko na krawężnik ale osoba, która zajmowała sie kołami stwierdzała, że są proste. Raz przy około 90km/h miałem boczne otarcie o krawężnik. Spodziewałem sie, że urąbało pół felgi bo mocno zgrzytnęło ale ku mojemu zaskoczeniu skończyło się na czymś takim -> http://picasaweb.google.com/stupidbeave ... 9415772338

Ogólnie polecam, jeśli mają służyć do codziennej jazdy. Do Focusa również chciałem Alessio ale był problem z rozmiarówką i długim czasem oczekiwania. Obiło mi się też o uszy, że Alessio splajtowało ale to trzeba by dokładnie sprawdzić.

Gdzieś w sieci też znalazłem przychylne opinie na temat tej firmy. Czy splajtowała to nie wiem za bardzo - w sieci póki co oficjalna witrynia alessiowheels istnieje. Jeździć będę raczej po mieście, bez upalania więc myślę że powinny być dobre. Skusiłem się na na Alessio Monza:

monza.jpg

Skusiłem się na na Alessio Monza:

Bardzo ładna felga. Jak kupowałem do Puga to też brałem ją pod uwagę. Myślę, że będzie służyć. Występowała swego czasu też w wersji RS czy coś, w kolorze białym i chyba z lepszej jakości materiałów.

Ja swoje alessio uwalam w błocie już 6 lat, ile walczyły przede mną - nie wiem. Przyjęły już niejeden strzał, a auto waży 1,5 tony. Wprawdzie ekstremalnie ich nie traktowałem, ale jakoś dają radę :)

I nawet podobne ciut... :)

przelatałem na modelu F1 ponad 70tkm i sprawowaly sie bardzo dobrze oprocz tego ze kolor zszedł na rantach i byly cholernie ciężkie. Felga z opona 225/45/17 wazyła 24kg :shock:

Miał ktoś do czynienia z tymi felgami?

AFIK felga dość miękka - ogólnie znawcy (osoby z branży, którym ufam) odradzali, ale pewnie jak zwykle są przynajmniej trzy prawdy... ;-)

Pozdrawiam,

mc