Skocz do zawartości

skrzypiące zawiesznie


Tom78

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, borykam się z uciążliwym dla ucha problemem, przy wolnej jeździe, przy pokonywaniu garbów na jezdni czy przy jeździe nieutwardzoną wyboista ulica z przedniego zawieszenia słychać jakieś zgrzyty, skrzypienia czy jak to tam nazwać, nic nie stuka nic nie puka. Co to może być i jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przedniego zawieszenia słychać jakieś zgrzyty

 

Prawdopodobnie to tylna klapa.

 

:shock: :wink:

 

Mi w OBK też zaczęło coś skrzypieć w podobnych sytuacjach.

Nie oglądałem tego jeszcze.

Obstawiam jednak na stabilizator i któreś z jego mocowań - łączniki albo tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

since1978, było o tym parę razy. W dużym skórcie: pomiędzy elementy zawieszenia z gumy/tworzyw sztucznych dostają się ziarna piasku/brudu. Zimą, gdy temperatury są niskie, te elementy twardnieją i podczas ruchu pojawiają się zgrzyty, a najlepiej je słychać właśnie wtedy, gdy jedziemy wolno - przejeżdżanie progów zwalniających to wręcz kliniczne warunki do osiągnięcia efektu zgrzytania :).

 

Można to smarować, ale trzeba mieć świadomość, że efekt prędzej, czy później, znów się pojawi.

 

Proponuję to zignorować i zaczekać do wiosny. Sam tak robię 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiają się zgrzyty

 

dla mnie to jest ewidentnie skrzypienie, nie zgrzytanie :razz:

 

mam to w forku od początku i wiem ze TTTM dlatego zgadzam sie z porada:

 

zignorować i zaczekać do wiosny

 

zeszłej zimy zaczelo skrzypiec, na wiosne przestalo, teraz znowu wróciło. Oby do wiosny... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zeszłej zimy zaczelo skrzypiec, na wiosne przestalo, teraz znowu wróciło. Oby do wiosny... :cool:

 

Jezdz na myjnie reczna. Wez lance spryskiwacza, ustaw program woskowania i przejedz sie solidnie po zawieszeniu. U mnie dziala rewelacyjnie :mrgreen: Na jakis czas oczywiscie. Tylko musialem sobie kupic takie gumowo piankowe nakolanniki w ogrodniczym (groszowa sprawa), zeby moc ukleknac podczas spryskiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off-top :!: :twisted:

 

dla mnie to jest ewidentnie skrzypienie, nie zgrzytanie

 

To co miałem napisać: że pojawiają się skrzypy? To może od razu skrzypy i widlaki? :mrgreen:

 

Ok - żeby było precyzyjnie: pojawiają się dźwięki, które można określić, jako skrzypienie 8).

 

Tak, czy siak, jest to typowy przypadek TTTM 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem napisać: że pojawiają się skrzypy? To może od razu skrzypy i widlaki?

 

Ok - żeby było precyzyjnie: pojawiają się dźwięki, które można określić, jako skrzypienie

 

dla mnie "zgrzytanie" to cos takiego... bardziej niepokojącego niż "skrzypienie" (zgrzyta raczej cos metalowego, a skrzypi guma czy plastik), ale możemy przyjąć, że sie przyczepiłem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...