Skocz do zawartości

"Pykanie" chyba z okolic skrzyni AT


as1313

Rekomendowane odpowiedzi

Wsiadam dzisiaj do auta odpalam wyjeżdżam z parkingu i nagle słyszę pykanie :evil: tak jakby przegub ale wydaję mi się, że ten odgłos dochodzi bardziej z okolic skrzyni. Pykanie słychać nie tylko przy skręcaniu ale też przy jeździe po prostej. Dziwne jest też, że raz słychać to pykanie a raz nie. Do głowy przyszło mi sprzęgło hydrokinetyczne czy co tam u mnie siedzi w Legacy 2.5 AT VDC MY99. Ma ktoś jakieś sugestie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pykanie przypomina odgłos przegubu, to zerknij na przeguby wału napędowego, luz na tych przegubach (krzyżakach) wydaje właśnie typowe odgłosy przegubów na półośkach, tyle, że z okolic skrzyni, początkowe te odgłosy też występują tylko przy skrętach (!) później co jakiś czas, a w końcu odpada wał...

jak nie to, to szukać trzeba w skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ale już namierzyłem PYKACZA to prawy zewnętrzny przegub, dźwięk jakoś dziwnie się przenosił i myślałem, że to z okolic skrzyni. Jak podniosłem auto zobaczyłem, że opaska na osłonie przegubu puściła i przegub powiedział papap. Dziwne tylko, że tak momentalnie go trafiło wcześniej nic nie pykało.

Wie ktoś może czy występują jakieś zamienniki czy tylko oryginalne przeguby można dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chodził za długo w syfie i na sucho, może wystarczyć umycie w benzynie i napełnienie nowym, gęstym smarem :lol:

Już jest chyba na to za późno bo strzela całkiem konkretnie, wczoraj jak wracałem od mechanika to bałem się jechać więcej niż 50km/h tak terkotało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chodził za długo w syfie i na sucho, może wystarczyć umycie w benzynie i napełnienie nowym, gęstym smarem :lol:

Już jest chyba na to za późno bo strzela całkiem konkretnie, wczoraj jak wracałem od mechanika to bałem się jechać więcej niż 50km/h tak terkotało.

 

Napraw - mi kiedyś (z innego powodu) strzelił przegub i przestrzelił sprzęgiełko i kawałek felgi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam podobny problem w Legacy 2.0 '97 kombi z automatem. Guma pękła , nie zauważyłem i po przegubie. Czy ktoś się orientuje z jakiego modelu pasuje ? Mam możliwość kupienia używki z anglika z tego samego rocznika z automatem również ale 2,5. Ewentualnie czy ktoś zna cenę w ASO ? Jeśłi jest taka jak do Imprezy '97 1,6 to nie dam rady... 1200PLN za sam przegub bez gumy i obejmek , że o smarze nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...