Skocz do zawartości

Sprzeglo - GT'00


marcinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dziwny problem ze sprzęgłem: praktycznie z dnia na dzień pedał stał się miękki tak około do polowy zakresu ruchu. Potem jest taki jak być powinien i sprzęgło działa w tym małym zakresie. Wysprzęgla i dołącza napęd prawidłowo. Nic nie chrupie w skrzyni. Sprawdziłem poziom płynu w układzie i było go za mało, ale uzupełnienie nie pomogło. Samochód mam 1,5 roku i nie wiem, w jakim stanie było sprzęgło w czasie kupna, ale do teraz nie zaobserwowałem ślizgania. Słychać natomiast szumiące łożysko oporowe po wciśnięciu sprzęgła.

 

Czy ten układ hydrauliczny sprzęgła mógł się jakoś zapowietrzyć? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Azrael pisze. Albo wysprzeglik, albo pompa sprzęgła. Albo obie te rzeczy.

U mnie wymiana pomogla. Nastepnym etapem ktory u Ciebie wystapi - będzie wpadanie pedału w podloge podczas mocniejszego upalania (pedal nie bedzie odbijal do gory i bedziesz go musial palcami podnosic). Jak masz czas na testy to wymien wysprzeglik - jak nie to obie rzeczy na raz. Nie sa super drogie.

Ale najpierw oczywiscie sprobuj odpowietrzyc, moze to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wpadł pedał sprzęgłą w podłogę. To było akurat w dzien kiedy sprzedawałem auto. :mrgreen: Ale niewiele pomogę w temacie, bo nie wiem co przyszły właściciel zrobił z tym fantem. Chyba raczej w grę wchodziła wymiana całego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej, najskuteczniej i najszybsiej, odpowietrzysz urządzeniem elektrycznym do wymiany płynu hamulcowego , 5 minut bez dotykania pedału sprzęgła :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit prawdę prawi, ja tam bym skorzystał z jego rady, a potem mu oczywiście wysłał w ramach programu wdzięcznościowego jakąś skromną flaszeczkę... :lol: widziałem takie fajne armatki z dżonim walkierem.... :lol: 5 litry czy cóś... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...