Jump to content

Sprzeglo - GT'00


marcinch
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Mam dziwny problem ze sprzęgłem: praktycznie z dnia na dzień pedał stał się miękki tak około do polowy zakresu ruchu. Potem jest taki jak być powinien i sprzęgło działa w tym małym zakresie. Wysprzęgla i dołącza napęd prawidłowo. Nic nie chrupie w skrzyni. Sprawdziłem poziom płynu w układzie i było go za mało, ale uzupełnienie nie pomogło. Samochód mam 1,5 roku i nie wiem, w jakim stanie było sprzęgło w czasie kupna, ale do teraz nie zaobserwowałem ślizgania. Słychać natomiast szumiące łożysko oporowe po wciśnięciu sprzęgła.

 

Czy ten układ hydrauliczny sprzęgła mógł się jakoś zapowietrzyć? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Azrael pisze. Albo wysprzeglik, albo pompa sprzęgła. Albo obie te rzeczy.

U mnie wymiana pomogla. Nastepnym etapem ktory u Ciebie wystapi - będzie wpadanie pedału w podloge podczas mocniejszego upalania (pedal nie bedzie odbijal do gory i bedziesz go musial palcami podnosic). Jak masz czas na testy to wymien wysprzeglik - jak nie to obie rzeczy na raz. Nie sa super drogie.

Ale najpierw oczywiscie sprobuj odpowietrzyc, moze to to.

Link to comment
Share on other sites

Mi kiedyś wpadł pedał sprzęgłą w podłogę. To było akurat w dzien kiedy sprzedawałem auto. :mrgreen: Ale niewiele pomogę w temacie, bo nie wiem co przyszły właściciel zrobił z tym fantem. Chyba raczej w grę wchodziła wymiana całego mechanizmu.

Link to comment
Share on other sites

najlepiej, najskuteczniej i najszybsiej, odpowietrzysz urządzeniem elektrycznym do wymiany płynu hamulcowego , 5 minut bez dotykania pedału sprzęgła :cool:

Link to comment
Share on other sites

carfit prawdę prawi, ja tam bym skorzystał z jego rady, a potem mu oczywiście wysłał w ramach programu wdzięcznościowego jakąś skromną flaszeczkę... :lol: widziałem takie fajne armatki z dżonim walkierem.... :lol: 5 litry czy cóś... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...