Skocz do zawartości

Stabilizatory Forek


Kical

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek_67
6. stabilizatory ; tył GT (20mm), przód jeszcze seria (pójdzie 22mm whiteline), łączniki whiteline ,

Moja wiedz laika podpowiada mi iż w ten sposób między innymi zwiększysz podsterowność. Taki efekt chcesz uzyskać?

7. rozpórki przód-tył górne whiteline ,

8. sworznie regulacji kąta wyprzedzenia zwrotnic whiteline ,

Jaki jest zauważalny efekt tych modyfikacji?

9. śruby regulacji pochylenia kół (przód tył negatyw -1 )

Zamontowanie śrub regulujących pochylenie kół to kosztowny i rzeźbiarski kłopot?

 

A skoro pisałeś o tym że nie stwierdziłeś znacznego zużycia opon... a ile sezonów opony wytrzymują u Ciebie? :wink:

 

Ad. 1 Masz rację, grubszy stab z przodu, cieńszy z tyłu pewnie generował by trochę więcej podsterowności, więc pozostało GT tył, seria przód. Jak zbiorę trochę kaski to wymienię i jeden i drugi, tak aby grubszy (lub równy) siedział z tyłu.

 

Ad.2 Rozpórki ładnie spięły bądź co bądż starą i rozklekotaną budę. Tak, jak pisałem już wielkokrotnie, całość zmian sprawia, że auto jest dużo pewniejsze w zakręcie i przy nagłym manewrze przy dużej prędkości. Jazda dużo prędkością (rząd 190 i więcej) "slalomem" na Katowickiej nie jest go (auta) w stanie wybić ze stabilnego toru jazdu. Nie wiem ile w tym "zasługi" poszczególnych bajerów, oceniam to całościowo - jest lepiej. Nie można nie wspomnieć również o oponach - letnie 215/45/17, zimowe 205/40/17 (przy seryjnych baaalllooooonnnacchhh 215/60/16 :mrgreen: ) - ten niski profil też, jak mniemam, nie jest bez wpływu na poprawę właściwości jezdnych.

 

Ad.3 Co do opon, za krótko jeżdzę po tych modyfikacjach aby coś jednoznacznie orzec, dodatkowo doszła zmiana letnich na zimówki. NIe zauważyłem jednak aby wewnętrzne krawędzie gum nosiły oznaki większego zużycia .

 

Resztę to chyba Kuba wytłumaczy bardziej fachowo. Jak mu się będzie chcialo... :wink: Ja jestem tylko finalnym użytkownikiem powyższych zmian, nie znam się ale jestem zadowolony. Podobnie, jak Ktoś na Forum ładnie napisał był : "...nie umiem jeżdzić ale lubię... " :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...