Skocz do zawartości

Grecja - Kreta


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja w te wakacje zamierzam dotrzeć na Thassos. 8)

 

Byłem, widziałem, zjeździłem. Na ile jedziesz ? Bo jak na dwa tygodnie....

 

-- 3 maja 2012, o 20:05 --

 

Retsina - ciekawy smak :D

 

Nie wiem czemu, ale mi tylko smakuje w gorące dni i tylko Kurtaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon napisał(a):

Ja w te wakacje zamierzam dotrzeć na Thassos. 8)

 

 

Byłem, widziałem, zjeździłem. Na ile jedziesz ? Bo jak na dwa tygodnie....

 

Jeszcze nie wiem na jak długo, a masz jakieś miejsca godne polecenia? Ewentualnie też hotele, pensjonaty itp.? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale mi tylko smakuje w gorące dni i tylko Kurtaki

 

Każdy region ma swoją i najprawdopodobniej nie ma dwóch identycznych :idea:

Niektórzy postępowi piją ze spritem.

Ja osobiście najbardziej lubię chanijską z macerowaną ośmiornicą

http://www.crete-guide.info/drinks_crete.htm

Pierwsza butla od góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie MALAMATINA ma łagodniejszy smak - pije się bez końca. :mrgreen:

 

Jest łagodniejsza, szkoda, bo nie spotkałem w kraju nigdzie a Kurtaki jest w sklepie obok ;) No i czasami lokalne wino z kija czasami się trafi (chyba z przemytu) Peza.

 

 

Jeszcze nie wiem na jak długo, a masz jakieś miejsca godne polecenia? Ewentualnie też hotele, pensjonaty itp.? Pozdrawiam.

 

Trudno mi się odnieść do innych kwater na Thassos, ale hotel Kazaviti w Prinos (1km od miejscowości centrum Prinos i 15km do Thassos) nie zawiódł Nas. Plaża blisko, żarcie (Faros) całkiem ok, ale i tak za każdym razem z buta dreptaliśmy we wrześniowe popołudnie do centrum Prinos. Co kto lubi, My z braku laku w trakcie dwu tygodniowego-ultra-relaksu, zebraliśmy się do Salonik samochodem

, po trzech dniach na wyspie.

 

Ale jakby to ująć... nigdy nie zaznałem takiego resetu wewnętrznego jak na Thassos. Jak ktoś chce się wyciszyć, wyłączyć, pozbyć głosu czifa, to polecam To co mi utkwiło: jest to najbardziej zielona wyspa, pogoda się zmienia jak w kalejdoskopie, dużo os i pszczółek ( i na niekorzyść ze względów zdrowotnych wszędzie z adrenaliną biegałem), sporo wyrobów bazujących na miodzie i orzechach, we wrześniu wyspą rządzi geriatria ;)))) Wyspę oblatujesz w kilka godzin, później możesz się zapuścić w głąb wyspy i szukać dziury w całym.

Generalnie to bunkrów nie ma, ale też jest z..ście :)))

 

Samochodem jedziesz czy do Kavali samolotem ?

 

Warto się wybrać na kontynent (kursują promy) : Kavala, Keramoti, Saloniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam.Zapewne sporo z Was było na Krecie,ale może komuś się przyda jakieś info na temat tej ciekawej wyspy i wycieczki.

Na mnie osobiście Kreta zrobiła ogromne wrażenie.Dlaczego ? Już piszę.

To jest idealne miejsce za romantyczną podróż z ukochaną.

Jeśli ktoś chce odpocząć,ceni piękne widoki a znudziło mu się już polskie morze i góry to bardzo polecam.

Wyspa wygląda mniej więcej tak :

 

[ ]

[ ]

 

Jest to niewielka wyspa,mająca jedną główną drogę (kreteńczycy nazywają ją autostradą),którą można w dość szybkim tempie przemieścić się z zachodniego wybrzeża na wschodnie.Stolicę Iraklio (Heraklion) - warto zobaczyć ale nie ma co zbyt długo siedzieć,bo jest na wyspie setki atrakcji,które warto zobaczyć ale zapewne na wszystkie nie starczy czasu-nam nie starczyło :mrgreen: Na całej wyspie płaci się Euro,więc od razu lepiej się zaopatrzyć w taką walutę przed wylotem.Zapewne większość z Was będzie udawać się tam przez biuro podróży,więc lepiej od razu wykupić opcję all inclusive i nie martwić się o jedzenie i picie.Jedzenie jest moim zdaniem wypaśne.Jak myślałem,że tylko w Polsce jest super to na krecie też jest moim zdaniem super.Poglądowe foto :

 

[ ]

[ ]

 

Do wyboru rybki,pipki,kurczaki,ziemniaczki,frytki,arbuzy,winogrona,lody,wino,lokalne soki a w barze przy basenie lokalne piwo (naprawdę spoko - klimat Tyskie) i drinki (Ouzo,Raki - tragedia :shock: i inne),więc nie ma się co zastanawiać i mieć jedzenie i picie z głowy.Zapewne biuro podróży na miejscu będzie oferować rozmaite wycieczki.Polecam wycieczkę na wyspę Santorini (ok 130euro/osoba),wyprawę wąwozem Samaria,zwiedzanie ruin pałacu w Knossos,Cret Aquarium,Aqua park.Warto też zobaczyć plażę Vai Beach (gdzie kręcono reklamę Bounty).Plusem zorganizowanych wycieczek jest to,że płacimy i o nic się nie martwimy ale moim zdaniem lepiej sobie wziąć auto na cały dzień lub najlepiej tydzień (koszt od 40 euro/doba ale już 5 dni np 120euro).Można w ten sposób zaoszczędzić sporo kasy,podaje przykład : koszt wycieczki z mojego hotelu (godzina drogi autokarem) na Konssos (ruiny zamku,gdzie kiedyś sobie biegał i był więziony Minotaur) to 43euro/osoba + bilet wstępu na miejscu (6euro/osoba) = ok 50euro/osoba.Za dwie osoby to koszt już 100euro z za 4 osoby 200euro.Jeśli weźmie się auto w cztery osoby,zaleje paliwko (ceny paliwa takie jak u nas) to cena za taką wycieczkę na własną rękę wyjdzie max 20euro/osoba (40 euro za dwie) i auto jest w gratisie na resztę tygodnia.Można się też poruszać autobusami lokalnymi (ceny ok) ale to jest dość męczące.Takich przykładów mogę podać wiele,żeby nikt nie uczył się na własnych błędach.Ja akurat mieszkałem z młodą 15km od małego miasteczka Agios Nikolaos w hotelu EL-PIDA *** (zatoka Mirabello),który baaardzo polecam właśnie ze względu na pyszne jedzenie i świetne widoki.Położony w zatoce z pięknym widokiem na morze.Śniadania,obiady,kolacje na świeżym powietrzu.Dla mnie rewelacja.Pokoje całkiem ok ale i tak się mało czasu w nich spędzało,więc nie miało to dla nas większego znaczenia,ale widok z tarasu super :

 

[ ]

 

Widoki zapierające dech w piersiach,pomarańcze,cytryny i granaty rosnące na drzewach,morze błękitne jak niebo do tego zasolone,że w oczy szczypie :grin: ,z jednej strony drogi zaśnieżone szczyty mające 2400m.n.p.m a z drugiej strony drogi przepaść mająca 400m :shock: Dla mnie skoki do wody ze skał kilkunastometrowej wysokości - bezcenne.

Była to nasza pierwsza wycieczka w życiu samolotem i mógłbym pisać godzinami i zapewne nie opisałbym wszystkiego ale jeśli ktoś chce spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu to polecam Kretę w 100%.Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę.

 

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

[ ]

 

 

alee fajna wycieczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiedziałem do jakiego wątku to wrzucić, ale wiem, że Kyrios Kyma i Kyrios Seba tu zaglądają, tote(ż) padło na ten.

 

 

:mrgreen:

 

:lol::lol::lol: Teraz dopiero to przejrzałem... Nizezłe. Ale greka jakaś taka arabska... :mrgreen: Cheretismoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wyjątkowo nie w wątku "Pozdrawiamy się".

 

Pozdrowienia z Krety! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na dobitkę-dostałem od "oliwnego Dżordża" :) 1.5l tsikoudii...;)

Może sie uda przywieźć trochę, w końcu mam kąbi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za daleko ode mnie ale bedziesz obok Hersonisos -to jest turystyczna fabryka- więc na pewno coś znajdziesz. W mojej okolicy mozna wynająć klasę A lub B samochodu (najmniejsze) za ok25eur/dzien, z limitem dziennym chyba 75km (...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebi - wypożycz samochód albo dowiedz sie w jakie dni kursuje autobus i pojedż na wschód do Vai i do Kato Zakros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebi - wypożycz samochód albo dowiedz sie w jakie dni kursuje autobus i pojedż na wschód do Vai i do Kato Zakros

 

 

Właśnie ogarniam samochód i tam też planuje pojechać. Coś jeszcze po drodze warto zobaczyć ?

 

Mamy już w planach na inne dni jakieś jaskinie w okolicach Psichro. Ruiny Knossos. W rejonie 100km od anissaras co jeszcze warto zobaczyć ?

 

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knossos - tak ale moze lepiej/ciekawiej Faistos (lub Festos jak podają gdzieniegdzie).

Matala na południu ale jak wypożyczysz samochod to dostanieszmapę z piktogramami różnych wykopalisk, zabytków, ekstraplaż itp.

Spinalonga-ładnie i ciekawa historyjka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Fala, oliwa mi się kończy ;) Przywiozłeś/przywieziesz jakiś nowy zapas? :)

Przenoszę wymianę zdań do wątku o oliwie (link poniżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...