Skocz do zawartości

Grecja - Kreta


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

Ksereis to ginetai sth zoh moy. Den exei teliosei akomh.

 

Ennoeite, katalava. Kali epitycheia. Mazi sou! :wink: Daj w takim razie znać, kiedy będziesz eleyteros.

 

Te wejściówki to na jakiej zasadzie? Trzeba podać dane osobowe? Jaki timeline?

 

Nic jeszcze dokładnie nie wiem. Próbuję przez ambasadę załatwić wejście na imprezy poboczne związane z reprezentacją Grecji w Jachrance, bo tam będzie też mój ojciec z ekipą telewizji greckiej. Jak będę miał jakieś konkrety, napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Ja również Kretę bardzo polecam. Warto wypożyczyć samochód i pojeździć 2-3 dni. Ostatni raz byłem latem 2010 w Hersonissos, mocno podrożało, poza tym OK.

 

A Ja polecam Analipsi obok Hersonissos - bardziej kameralnie, w H. non stop balet. Kto co lubi rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Γεια σας ρεεεεε πεδια!. :)

 

Rysują się już może mniej więcej plany na czerwiec? Ja biorę urlopa w okolicach meczu otwarcia i wybieram się na Mazowsze. :)

 

sebachon, Fala wybiera się na mecz, a jakie są Twoje plany na 08/06? Kurczę chciałbym się z Wami zespotować i 'pojortazować'. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon, Fala wybiera się na mecz, a jakie są Twoje plany na 08/06? Kurczę chciałbym się z Wami zespotować i 'pojortazować'. :mrgreen:

 

Geia sou, file! :D

 

Na meczu raczej nie będę, ale jestem wtedy cały czas w Wawie, więc spotowanie jak najbardziej wskazane. Przypominam też o imprezach w Jachrance. Czekam na info od mojego ojca, gdzie zostanie skoszarowany z ekipą telewizji greckiej i wtedy znacznie lepiej poznam swoje plany. :wink: Tak czy inaczej tuż przed końcowym odliczaniem trzeba będzie wymienić telefony i w miasto! 8) Cheretismoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paidia! Na meczu pewnie będę - nie wiem jednak czy nie z MP. - a on mi na giortazującego/glendującego nie wygląda...;)

Pewnie coś greckiego będzie organizowane w tygodniu przed meczem ale o tym będę informował na bieżącąco.

Xarika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie w poniedzialek na 7dni

Ktos obyty w temacie moglby mi podrzucic, czy jak samolot laduje o 21 a ostatni autobus z Chanii do George...polis.. czy jakos tak jest rowniez o 21 to znaczy, ze na niego nie zdaze? :lol:

 

Jak w takim wypadku najlepiej dostac sie do tego George....upolis? taxi/bus/osiol? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz z Wrocławia RYANem?

Tak czy inaczej lądujesz na półwyspie a nie 'w Chanii' a o tej porze nie będzie autobusu z lotniska na dworzec autobusowy w Chanii ani tym bardziej nie zdążysz na tamten autobus. Taksa pewnie ze 40-50euro-to jest ok. 35-40km z lotniska.

Może pojedż do Chanii na ulice skórzaną albo do portu i tam się prześpij w hoteliku za 30-40eur a nastepnego dnia busem? Taxi lotnisko-Chania to ok 10-15eur

PS: Georgiopoli, chociaż pisowni znajdziesz przez transkrybcję kilka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde dzieki za info :D nie jestem zbytnio zadowolony bo pierwszy raz sie spotykam z tym, zeby nie mozna bylo dostac sie z lotniska do miasta autobusem/metrem/pociagiem o dowolnej porze dnia i nocy :D

 

This is Grecjaaaaaaaaa!!! :mrgreen:

 

A właściwie Kreta. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde dzieki za info :D nie jestem zbytnio zadowolony bo pierwszy raz sie spotykam z tym, zeby nie mozna bylo dostac sie z lotniska do miasta autobusem/metrem/pociagiem o dowolnej porze dnia i nocy :D

 

Ale za to o każdej porze dnia i nocy napijesz się w knajpie wina, dobrze zjesz i masz gwarantowaną super pogodę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde dzieki za info :D nie jestem zbytnio zadowolony bo pierwszy raz sie spotykam z tym, zeby nie mozna bylo dostac sie z lotniska do miasta autobusem/metrem/pociagiem o dowolnej porze dnia i nocy :D

 

Ale za to o każdej porze dnia i nocy napijesz się w knajpie wina, dobrze zjesz i masz gwarantowaną super pogodę. :D

 

 

Upałów to tam chyba jeszcze nie ma 8) Trochę cieplej niż u nas ale szału nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie-jak u nas bylo -25 to na Krecie bylo 5C, wilgotność powietrza 99% i wiało nawet 9 Beauforta. Gorzej niż na dworcu w kielecki(e)m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki na dzień oraz podgrzewane pływaczki do kąpieli :) Na wieczór długa nogawka, poki co noce nie są za ciepłe (10-15C). Chociaż - jak się napijesz tsikoudii :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż - jak się napijesz tsikoudii :)

 

Oj, tsikoudia ma kosmiczną moc.... :mrgreen: Echei o Theos! :wink:

 

na xorevoume; kie na pioume kati - e;

 

O Theos milame;

Ana Vissi działa :D

Czekam aż czas mnie zbliży do Krety... Liczę w tygodniach

Tu pójdę - http://www.youtube.com/watch?v=2a7w14gK2U0

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na xorevoume; kie na pioume kati - e;

 

W czasie Euro, wieczorami - eycharistws! Załapałem nawet fuchę nocnego tłumacza policji w razie rozrób z udziałem kibiców greckich. :mrgreen:

 

Ana Vissi działa :D

 

Jestem jej dużym fanem. A przebój "O Theos an ine" ma bardzo szerokie bałkańskie korzenie... :wink:

 

Czekam aż czas mnie zbliży do Krety...

 

Ja w te wakacje zamierzam dotrzeć na Thassos. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisala fest tylko przez godzine pierwszego dnia widzialem chmury a tak piekne sloneczko :)

 

Elaffonisi, Balos i droga do Frangokastello z Georgeupolis - pieknie, kiedys jeszcze napewno odwiedze Krete

 

Oliwa z oliwek mistrzostwo - od teraz nasza smakuje mi jak zwykly olej, Raki - kac po tym jak po spirytusie, Retsina - ciekawy smak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Następny ugryziony Kretą! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo duzy plus goscinnosc grekow, na kazdym kroku - nawet podczas tankowania auta zalapalismy sie na impreze dziadkow siedzacych na stacji benzynowej i czestujacych nas greckimi przysmakami od pierogow z twarogami po raki :)

 

dobrze, ze u nas po kazdym zjedzonym posilku wlasciciel restauracji nie przychodzi do ciebie z flaszka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...