Skocz do zawartości

Jaka to melodia, co to za dzwiek ?


jmiciuk

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego ze nie znam sie na tym ale wiem tylko ze ta panewka to niefajna jest. I wlasnie niewiem czy ten dzwiek mialem wczensiej (auto niedawno kupione) i wyczulilem sie na niego po przejrzeniu watkow o panewkach czy zrobil sie jakos teraz. W kazdym razie brzmi to mniejwiecej jak panewka ale duzo ciszej, na wlaczonym radiu tego jakos nie slysze. Wracajac z zakupow wylaczylem audio i slychac to mniejwiecej w okolicy 3 tys. obr. Tak jakos od 2800 czy 2600.Na wyzszych nie slychac bo albo zanika albo silnik i wydech zaglusza. Na jedynce tego chyba nie slychac, jak puszczę gaz to tez nie slychac.Slychac po wcisnieciu gazu Olej ma 10w 40 magnatec, przebieg 189 000km, paliwo shell vpower racing. Czy panewke slychac najpierw ciszej a dopiero pozniej glosniej czy odrazu zaczyna walic ?? Wlasciwie to takie cykanie czy cos, kurde niewiem jak to nazwac

Mam sie zaczac modlic czy to moze turbina albo cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam fachurą nie jestem, ale panewki to słychać na zimnym silniku i nawet przy wolnych obrotach, a może szczególnie na wolnych obrotach i cichną na ciepłym, ale jak się mylę niech mnie ktoś poprawi. A, i to jest taki typowy stukot w silniku. Może za duży luz na zaworach, wtedy stukanie jest mniej wyraźne, bardziej jak "cykanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to zawory, narazie jezdze i nic wiecej sie nie dzieje, moze tak juz bylo wczesniej, mam nadzieje ze wyjdzie to na przegladzie. Ale dzis zaniepokoil mnie inny dzwiek :D

Jak skrecalem kierownica na maxa to byl taki dzwiek skrzypienia ale jednorazowy a dzisiaj na mrozie jak ruszalem to costam konkretnie rzęziło, niewiem czy to jakas pompa czy jakis pasek czy co. Jezdzic z tym czy czempredzej do mechaniora ? To takie wycie az bylo, bardzo nieladny dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośne skrzypienie - rzędzenie, to masz za luśny pasek klinowy napędzający pompę od wspomagania - sprawdź go, "na oko" wyczujesz czy luśny czy nie - to należałoby naprawić, bo ci się pasek urwie i po wspomaganiu. A skrzypi przy skręcie, bo wtedy większy opór pompa stawia. Jeśłi byłoby to takie trochę cichsze jak bzyczek, to mało płynu - więc sprawdź też poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...