Skocz do zawartości

Forester - zalety i wady + porównanie z innymi samochodami


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Subarofile i Subarofobile, wróciłem to tej starej strony na której chwaliłem Forestera S-turbo za spalanie 32l/100km. W dniu dzisiejszym, mając dużo czasu do zebrania zarządu w macierzystej firmie w Katowicach, zagiąłem parol na ekonomiczną jazdę. Przy ustawionej na tempomacie prędkości 120 km/h ( nuda nie do opisania, dobrze że miałem ciekawą książkę) auto spaliło 13l na 165 km. Po wprowadzeniu powyższych danych do kalkulatora kieszonkowego wyszło ...................................................................... 7,88 l/ 100 km.

Czyli mniej więcej, jak źle wyregulowany Fiut 126p. Ponieważ z natury nie wierze urządzeniom elektronicznym do końca, przeliczyłem to ręcznie i wyszło dla odmiany ....................................................7,88 l/ 100km.

Spoko panowie, sprawdziłem pod maską. Nikt mi nie podmienił na diesla.

Jestem w szoku, jadę do monopolowego.

 

Siwy

Ps. Niestety nie dam rady tak jeździć, to był horror, wyprzedzały mnie ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Ojciec Założyciel

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Brak mi słów :!:

Czyżby szanowny Pan trenował do konkursu jazdy o kropelce ?

Apropos 126 p - aby osiągnąć 120 km/godz musi być b.dobrze wyregulowany. I spali przy tej prędkości nie mniej - więc, tak między nami: z której strony był wiatr :lol:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr w tym wypadku nie miał znaczenia, ponieważ jeżeli nawet był to w jedną stronę jechałem POD, a wdrugą stronę Z. Co do konkursu, to na pewno nie wystartuje. Dość się najadłem wstydu, jak mnie TIR wyprzedzał. :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

 

Siwy :oops:

PS. Nigdy nie zapomnę wyrazu twarzy kierowcy Matiza, który "przeszedł"

lewym pasem 140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Pytanie moje co do wiatru nie było - wbrew pozorom - pozbawione podtekstu : przecież w Polsce wiatr co chwilę wieje z zupełnie innej strony - a to z lewej, to znowu z prawej.

Faktem jest, że najczęściej prosto w oczy, no ale przy takim spalaniu ..... :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawie trafiłem, wiedziałem że dzwonią tacami tylko nie wiedziałem w którym kościele. A co to znaczy szastać forsą ? ja po prostu wydaje więcej niż zarabiam. To można jeszcze więcxej.?????????????????????

 

A ty myślałeś że od czego jestem SIWY.................od długów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich po raz pierwszy :)

 

Co do maksymalnego spalania to:

Forester Turbo - automatyczna skrzynia biegow, 3 osoby na pokladzie, trasa: odcinek autostrady Strzelce Opolskie - Wroclaw, jazda pod wiatr, "pedal w podlodze" nonstop, paliwa wystarczylo na nieco ponad 200 km (btw czy na tej trasie jest juz jakas stacja benzynowa ?).

 

Poza tym w mieście przy normalnej jezdzie (normalna, czyli bez szalenstw, ale tez nie mozna jej zaliczyc do jazdy oszczednosciowej :) ) auto spalalo ok. 15 litrow w lecie oraz ok. 17 litrow w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa wlasnie, a propos mazdy gtr, to chyba widzialem taka jedna czerwona przy tym nowym moscie Kotlarskim ....... chociaz subaru najbardziej mnie wzrusza to jednak przyznaje ze ten czerwony bolid tez powoduje szybsze bicie serca 8) :P.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem Foresterm XL dopiero 2200 km.

W miescie, z wlaczona klimatyzacja spalanie wynioslo 12.5 / 100

W trasie, 110, 140, 160 (na przemian) 8.5.

 

Katalogowa srednia na poziomie 8.5 to zdecydowanie nieporozumienie.

 

Samochod bez wad, no chyba ze wezme pod uwage skokowa regulacje pochylenia oparcia.

 

PS

Cieszy mnie opinia Waldemara o czolgowatosci Forestera w przypadku wypadku :) . Mam nadzieje, ze tego nie stwierdze. Jedno jest pewne, jak sie nim jedzie to czuje sie bezpieczenstwo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 12,5 przy prawie dziewiczym samochodzie i z włączoną klimą wobec fabrycznych 11,6 ; gdzie tu nieporozumienie :shock:

Zapewne wiadomo jak odbywa sie pomiar zuzycia paliwa na trasie - cykl zmienny z predkościami do 120 km/godz. Czyli tak, jak się jeździ w Holandii :D 140 czy 160 to zapewne zagraniczny wypad :?: I prędkości niezgodne z metodą badania w/g normy ECE :twisted:

 

 

PS. gdyby "mój" tak mało palił podejrzewałbym usterkę wskaźnika paliwa :P

 

 

Zazwyczaj dość szybki

 

Korsarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 12,5 przy prawie dziewiczym samochodzie i z włączoną klimą wobec fabrycznych 11,6 ; gdzie tu nieporozumienie :shock:

Zapewne wiadomo jak odbywa sie pomiar zuzycia paliwa na trasie - cykl zmienny z predkościami do 120 km/godz. Czyli tak, jak się jeździ w Holandii :D 140 czy 160 to zapewne zagraniczny wypad :?: I

 

Korsarzu, masz w zupelnosci racje i przeszywasz moje wywody celnymi spostrzezeniami. Owszem moje 140-160 to wypad do kuzyna w Fuldzie (Niemcy) jakies 400km w jedna strone. Pomiar wiec byl dosc wiarygodny. I z tych 8.5 jestem bardzo zadowolony.

 

Biadole tylko by pobiadolic. Wiem, ze mogloby byc gorzej. Po prostu przesiadlem sie do Forestera z komonrejla - to tlumaczy wszystko :wink:

 

Po czesci za moje obawy wzgledem spalania obwiniam dzialanie wskaznika paliwa, w ktorym rezerwa wlacza sie dopiero gdy strzalka minie ZERO, co skutecznie przyspiesza nieuchronny steres (ZNOWU PUSTO???). To tez powoduje jej szybki ruch w dol bo kazda cwiartka na wskazniku ma okolo 12 litrow. W wiekszosci pojazdow jakie znalem rezerwa zapalala sie juz w polowie ostatniej cwiartki.

Generalnie jednak jak sie czyta "srednie spalanie 8.5" to sie czlowiek spodziewa predzej 9, a nie 11, a tutaj niestety tak jest.

Wypada sie tylko cieszyc, ze nie zdecydowalem sie na Sorento. Ten wciaga 16, a mulowaty przy tym straszliwie.

 

Jednak juz dosc dawno temu doszedlem do wniosku, ze lepiej spalac wiecej i nie wydawac na naprawy, niz odwrotnie.

 

Pozdrawiam.

 

Maciej Ciezkodoswiadczony w naprawianiu poprzednich samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...