Jump to content

Zamontowałem wysoki spoiler do WRX

M@rcin
 Share

Recommended Posts

Ja w tytule - zamontowałem dziś skrzydło do mojego WRXa.

Spoiler oryginał - z kompletem śrub - brakowało jedynie wiązki elektrycznej, ale to nie oto chodzi.

A mianowicie chodzi oto, że spoiler strasznie hałasuje, w samochodzie słychać jak obija się o bagażnik.

Sprawdziłem na ile śrub został zamontowany - od wewnętrznej strony bagażnika naliczyłem 10 (+1 otwór przez którą idzie wiązka el.). Z tego co wiem to otworów powinno być w sumie 17 (licząc rzeczoną dziurę na wiązkę). Nie wiem czy tak ma być, czy cześć dziur wiercona jest tylko w górnej części profilu?

Na rogach (górnych patrząc pd tyłu samochodu) można swobodnie odgiąć spoiler na tyle, że wchodzi złożona na czworo kartka papieru :mrgreen:

Czy tak ma być?

Czy w STI od wewnętrznej strony bagażnika widać 16 śrub?

Jeździłem ostatnio STI z wysokim skrzydłem i strasznie hałasowało - klapa bagażnika ocierała o krawędź tylnego błotnika.

tutaj problem jest inny bo to spoiler o klape uderza a nie klapa o blotnik

spoiler najwidoczniej nie jest odpowiednio zamocowany skoro tak halasuje.

ja mocowalem ostatnio spoiler, nie orginal i nic nie halasuje :shock:

srub jest szesnascie czesc widac dwie sie chowaja pod gumki (odbojniki od klapy) wie sa troszke zasloniete profilem a reszte wmiare widac :roll:

Ja :)

A skąd wiesz? :)

Umawiałem się na taką samą operację i przez chwile Raju myśłał że mam być w poniedziałek rano :wink:

Co prawda jade założyć to co było na aucie wcześniej (parapet->naleśnik->parapet) ale troche mnie zmartwiłeś że nie jest jak należy :neutral:

Z otworami powinno być tak:

6z9jtie.jpg

Ja :)

A skąd wiesz? :)

Umawiałem się na taką samą operację i przez chwile Raju myśłał że mam być w poniedziałek rano :wink:

Co prawda jade założyć to co było na aucie wcześniej (parapet->naleśnik->parapet) ale troche mnie zmartwiłeś że nie jest jak należy :neutral:

Z otworami powinno być tak:

Obrazek

Zdjęcie znam, ale dzięki :cool:

No nic, mnie przyjdzie jutro tam zadzwonić :???:

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 8:48 am ]

Rozmawiałem z osobą, która montowała ten spoiler.

Sprawa wygląda tak, że w dostarczonym przeze mnie spoilerze brakuje jakiegoś rodzaju spinek.

I okazuje się, że owe spinki nie występują jako część zamienna :shock:

Spinki spinkami ale czy zamontowali na 17 srub ? Bo skoro naliczyles 10 to znaczy ze 7 jest schowanych ?

Naliczyłem 10.

Brakuje 4 spinek więc zostają 2 mocowania - być może są gdzieś schowane.

Pytanie mam jednak takie :arrow: kto ma sprzedać takie spinki?

oj nie, mialem na mysli te czarne z gwintem (ktore sie wsuwa i przekreca w spoilerze) a potem przykreca nimi spoiler do klapy.

Te mam.

Właśnie chodzi oto, że brakuje mi plastikowych gniazd, w które wchodzą plastikowe spinki (te mam). W sumie to nigdy nie widziałem tego systemu więc pisze co usłyszałem.

Pozdrawiam

norma jezdzilem chyba z 3 takimi autami wszystkim walilo tylnie skrzydlo ....a dokladnie problem polega na tym ze to ustrojstwo jest dosc spore i ciezkie i bije mocowanie zamka, ktory sie rusza zwlaszcza przy twardym zawiasie.....wszyscy 3 spasowali z robieniem tego ponoc walka z wiatrakami:(((( ten typ tak ma:PP

U mnie w WRX jest spojler z STI i jest cisza jak makiem zasial z tyłu.

U mnie tez cisza przy wysokiej lotce (pomijajac ze na autostradzie spoiler sie rusza a wlasciwie gorna czesc, ale dzwiekow zadnych nie wydaje) Wiec zdecydowanie cos jest nie tak.

U mnie tez halasuje. Ale u mnie ASO Dawoj - radośnie zamontowało mi ten spoiler na 6 śrub. Mi tam wisi - najlepiej zeby odpadl od razu z całą klapa :P Wtedy sie do nich wroce.

W sumie to nawet nie słysze tego hałasu - bo głośniejsze jest walenie tylnych amortyzatorów - których serwis nie chce mi wymienic twierdzac, ze jest zapis w gwarancji - ze mogą stukac tylko musza poprawnie tłumic.

A jeszcze jedno - jak miałes uzywany ten spoiler - to moze ktos usunal...jak to powiedziec... pod spodem powinienes miec taka miekka mase/gabke, przynajmniej u mnie tak było.

zwlaszcza jak sie siedzi z tylu:PP

W sumie to nawet nie słysze tego hałasu - bo głośniejsze jest walenie tylnych amortyzatorów - których serwis nie chce mi wymienic twierdzac, ze jest zapis w gwarancji - ze mogą stukac tylko musza poprawnie tłumic.

Oddzielmy stukanie amortyzatorow, bo te wala jak oszalale, od tluczenia sie spoilera. Ten tak jak napisalem nie wydaje z siebie zadnych dzwiekow.