Skocz do zawartości

Zamontowałem wysoki spoiler do WRX


M@rcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tytule - zamontowałem dziś skrzydło do mojego WRXa.

Spoiler oryginał - z kompletem śrub - brakowało jedynie wiązki elektrycznej, ale to nie oto chodzi.

A mianowicie chodzi oto, że spoiler strasznie hałasuje, w samochodzie słychać jak obija się o bagażnik.

Sprawdziłem na ile śrub został zamontowany - od wewnętrznej strony bagażnika naliczyłem 10 (+1 otwór przez którą idzie wiązka el.). Z tego co wiem to otworów powinno być w sumie 17 (licząc rzeczoną dziurę na wiązkę). Nie wiem czy tak ma być, czy cześć dziur wiercona jest tylko w górnej części profilu?

Na rogach (górnych patrząc pd tyłu samochodu) można swobodnie odgiąć spoiler na tyle, że wchodzi złożona na czworo kartka papieru :mrgreen:

 

Czy tak ma być?

Czy w STI od wewnętrznej strony bagażnika widać 16 śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio STI z wysokim skrzydłem i strasznie hałasowało - klapa bagażnika ocierała o krawędź tylnego błotnika.

 

tutaj problem jest inny bo to spoiler o klape uderza a nie klapa o blotnik

 

spoiler najwidoczniej nie jest odpowiednio zamocowany skoro tak halasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mocowalem ostatnio spoiler, nie orginal i nic nie halasuje :shock:

 

srub jest szesnascie czesc widac dwie sie chowaja pod gumki (odbojniki od klapy) wie sa troszke zasloniete profilem a reszte wmiare widac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja :)

A skąd wiesz? :)

Umawiałem się na taką samą operację i przez chwile Raju myśłał że mam być w poniedziałek rano :wink:

Co prawda jade założyć to co było na aucie wcześniej (parapet->naleśnik->parapet) ale troche mnie zmartwiłeś że nie jest jak należy :neutral:

Z otworami powinno być tak:

 

6z9jtie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja :)

A skąd wiesz? :)

Umawiałem się na taką samą operację i przez chwile Raju myśłał że mam być w poniedziałek rano :wink:

Co prawda jade założyć to co było na aucie wcześniej (parapet->naleśnik->parapet) ale troche mnie zmartwiłeś że nie jest jak należy :neutral:

Z otworami powinno być tak:

 

Obrazek

 

Zdjęcie znam, ale dzięki :cool:

 

No nic, mnie przyjdzie jutro tam zadzwonić :???:

 

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 8:48 am ]

Rozmawiałem z osobą, która montowała ten spoiler.

Sprawa wygląda tak, że w dostarczonym przeze mnie spoilerze brakuje jakiegoś rodzaju spinek.

 

I okazuje się, że owe spinki nie występują jako część zamienna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki spinkami ale czy zamontowali na 17 srub ? Bo skoro naliczyles 10 to znaczy ze 7 jest schowanych ?

 

Naliczyłem 10.

Brakuje 4 spinek więc zostają 2 mocowania - być może są gdzieś schowane.

 

Pytanie mam jednak takie :arrow: kto ma sprzedać takie spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie, mialem na mysli te czarne z gwintem (ktore sie wsuwa i przekreca w spoilerze) a potem przykreca nimi spoiler do klapy.

 

Te mam.

Właśnie chodzi oto, że brakuje mi plastikowych gniazd, w które wchodzą plastikowe spinki (te mam). W sumie to nigdy nie widziałem tego systemu więc pisze co usłyszałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma jezdzilem chyba z 3 takimi autami wszystkim walilo tylnie skrzydlo ....a dokladnie problem polega na tym ze to ustrojstwo jest dosc spore i ciezkie i bije mocowanie zamka, ktory sie rusza zwlaszcza przy twardym zawiasie.....wszyscy 3 spasowali z robieniem tego ponoc walka z wiatrakami:(((( ten typ tak ma:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez halasuje. Ale u mnie ASO Dawoj - radośnie zamontowało mi ten spoiler na 6 śrub. Mi tam wisi - najlepiej zeby odpadl od razu z całą klapa :P Wtedy sie do nich wroce.

 

W sumie to nawet nie słysze tego hałasu - bo głośniejsze jest walenie tylnych amortyzatorów - których serwis nie chce mi wymienic twierdzac, ze jest zapis w gwarancji - ze mogą stukac tylko musza poprawnie tłumic.

 

A jeszcze jedno - jak miałes uzywany ten spoiler - to moze ktos usunal...jak to powiedziec... pod spodem powinienes miec taka miekka mase/gabke, przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwlaszcza jak sie siedzi z tylu:PP

 

W sumie to nawet nie słysze tego hałasu - bo głośniejsze jest walenie tylnych amortyzatorów - których serwis nie chce mi wymienic twierdzac, ze jest zapis w gwarancji - ze mogą stukac tylko musza poprawnie tłumic.

 

Oddzielmy stukanie amortyzatorow, bo te wala jak oszalale, od tluczenia sie spoilera. Ten tak jak napisalem nie wydaje z siebie zadnych dzwiekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...