Jump to content

Przegląd po 200kkm

jmiciuk
 Share

Recommended Posts

Chcialbym spytac - na co zwrocic uwage przy 200kkm ? Chcialem oddac forka do ASO na jakis przeglad bo nie znam dokladnie historii auta, zwlaszcza ze ostatni raz byl w aso jakies 60tysi temu. Czy taki zwykly przeglad wystarczy ? Czy jesli niema (przynajmniej jak dla mnie ale ja sie nie znam) zadnych niepokojacych stukow itp. to jest sens zagladac do silnika ? Droga taka zabawa ? Bo troche duzo oleju bierze no i pali tez duzo. Jest sens zlecać coś więcej czy na standardowym przegladzie wszystko wyjdzie ?

a nie powinieneś przy 200k zrobić rozrządu? pierwszy wypada przy 105k, to drugi standardowo wyjdzie przy 195k lub 210k (licząc przeglądy co 15k - chyba że uturbione mają inaczej niż wolnossące)

Rozrzad akurat poprzedni wlasciel mowil ze robil 2 razy i ze dopiero przy 250 mam robic. A ze nie kupowalem od niego tylko z komisu i romzawialem z nim przez telefon juz duzo po zakupie to chyba moge mu zaufac. No chyba ze w aso mi powiedza ze jednak niebyl wymieniany

olej w skrzyni i dyfrach co 50kkm trzeba wymienić.

regulacja zaworów - niech mechanik zadecyduje

filtr paliwa

filtr kabinowy nie należy również do często wymienianych i nie pamiętamy o nim.

Olej wymieniony (silnikowy, skrzynia i dyfry)

filtry tez (kabinowy masakrycznie drogi tez)

No czyli generalnie zostawic i juz fachowcy powinni wiedziec co i jak, tak ? Zlecic poprostu przeglad i bedzie ok ?

Zlecic poprostu przeglad i bedzie ok ?

jak masz wszystkie ekspoloatacyjne sprawy zalatwione - a z tego co piszesz to masz - to chyba standardowy przeglad starczy... z sugestia zeby porzadnie popatrzyli na wszystkie kluczowe sprawy :wink:

Aha, ciekawe ile mi w warszawie policzą za taka przyjemność :wink:

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 7:45 pm ]

Jmiciuk dzwoniłem dziś do aso i krzykneli mi 250zeta za olej i 80 za robocizne (wymiana oleju w skrzyni i dyfrach), w sumie to sie nie orientuje ile powinno kosztować, musze podzwonić jeszcze po innych serwisach, ale z tego co ty piszesz to wychodzi jakoś dziwnie niedużo.