Jump to content

Tylna wycieraczka

pumex1
 Share

Recommended Posts

czy ktos sie orientuje jaka wycieraczka jest montowana z tylu w Forku 2,0XT?

kupilem na wyczucie 38cm, ale zbiera gorzej niz fatalnie - tylko polowe. Kupione 41cm w ogole nie dalo sie zainstalowac :( W tabelach z zestawieniem wycieraczek nie widzialem jeszcze tych do Forka. Sa podawane rozmiary na przod - a tyl nie istenieje :roll:

Hogi, ale to jakas nietypowa wycieraczka? Patrzylem u Boscha i nie wykazuja. Nie wiem jak Valeo. Myslalem, ze to jakis standard.

Niektóre Forki (tak jak mój) mają ramię plastikowe i nie idzie wymienić, trzeba kupić w ASO (dlatego olałem sprawę - kawałek gumy mi pękł i nie zbiera ale jeszcze ogólnie jakoś się trzyma). Pamiętajcie też, że pod wycieraczką jest spiralka ogrzewania dobrana do długości wycieraczki. Jak założycie dłuższą to może się nie odmrażać w zimie do końca, a szkoda byłoby urwać końcówkę. Fabryczna długość jest moim zdaniem ok.

nie trzeba kupowac w aso, wystarczy pojsc do pierwszego lepszego sklepu, czy kupic na stacji wycieraczke 45cm, wyjać z niej "gumke" i przelozyc ową gumkę w oryginalny plastik tylnej wycieraczki

pierwszy raz jak chcialem wymienic tylna wycieraczke, zamowilem w ASO, przyjechala po ... jakims czasie i zaplacilem ok 50zl za sama gumke :shock: wiecej niz przeginka, bo to juz marza ok 2000% :!:

Do 2.0 XT MY 2003 kupiłem jakiegoś śledzia (mierząc długość starej) - chyba Valeo xtreme silence (chyba tak) i działa bez problemów. Znajomy ma plastikowe ramię ( w 2.5 XT MY 2005) i kupił gumkę z blaszką w ASO płacąc chyba 45 PLN :mrgreen:

• 1 year later...

Mam oryginał założony rok temu w ASO. Na szczycie tylnej szyby tak przed zmianą jak i teraz mam pasek brudu niedotknięty przez gumę wycieraczki. Ten typ tak po prostu ma.

W XT plastikowe ramie montowane do szyby. Kto to wymyślił. Słaby docisk wycieraczki do szyby przez co zbieranie wody i brudu nie jest równomierne i dokładne. Do tego nie ma zamiennika. Po poszukiwaniach znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item857391235_ram ... lubin.html

zamontowałem i jak na razie rewelka. Do tego wygląda bardzo ładnie i elegancko. Ramie dociska wycieraczkę na prawdę mocno.

• 1 year later...

to podbiję temat

wczoraj w norauto przymierzałem wszystkie wycieraczki w swoim forku xt my07 i żadna nie pasuje czy muszę zamawiać w aso :roll:

przecież to tylko wycieraczka tylnej szyby :?

czy ktoś ma jakiś zamiennik :?:

bakupno, założyłem przed miesiącem http://moto.allegro.pl/ramie-wycieraczk ... 93290.html działa dokładnie, cicho. Polecam, bo warta tej ceny. Przedtem ćwiczyłem wymianę samych gum i było to daremne ... Kupiłem też tańszą podróbkę na allegro (bodaj ok.35pln) i skrzeczała tak, że wywaliłem po tygodniu. gdybyś chciał kupić coś innego niż ta do której podałem linka, zwróć uwagę na grubość tego elementu który jest montowany na króćcu :!: Kiedyś kupiłem taką, której nie dało się zamontować (sprzedający przyjął zwrot, ale musiałem iść na pocztę itd.)

Moim zdaniem na allegro tylko ta się nadaje :idea:

PZDR :D

heh czyli całe ramie trzeba kupować to jest chore :roll:

gdybyś chciał kupić coś innego niż ta do której podałem linka, zwróć uwagę na grubość tego elementu który jest montowany na króćcu :!:

i tu był problem jak patrzyłem w norauto :| nic nie pasowało :?