Skocz do zawartości

Tylna wycieraczka


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos sie orientuje jaka wycieraczka jest montowana z tylu w Forku 2,0XT?

kupilem na wyczucie 38cm, ale zbiera gorzej niz fatalnie - tylko polowe. Kupione 41cm w ogole nie dalo sie zainstalowac :( W tabelach z zestawieniem wycieraczek nie widzialem jeszcze tych do Forka. Sa podawane rozmiary na przod - a tyl nie istenieje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Forki (tak jak mój) mają ramię plastikowe i nie idzie wymienić, trzeba kupić w ASO (dlatego olałem sprawę - kawałek gumy mi pękł i nie zbiera ale jeszcze ogólnie jakoś się trzyma). Pamiętajcie też, że pod wycieraczką jest spiralka ogrzewania dobrana do długości wycieraczki. Jak założycie dłuższą to może się nie odmrażać w zimie do końca, a szkoda byłoby urwać końcówkę. Fabryczna długość jest moim zdaniem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kupowac w aso, wystarczy pojsc do pierwszego lepszego sklepu, czy kupic na stacji wycieraczke 45cm, wyjać z niej "gumke" i przelozyc ową gumkę w oryginalny plastik tylnej wycieraczki

 

pierwszy raz jak chcialem wymienic tylna wycieraczke, zamowilem w ASO, przyjechala po ... jakims czasie i zaplacilem ok 50zl za sama gumke :shock: wiecej niz przeginka, bo to juz marza ok 2000% :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2.0 XT MY 2003 kupiłem jakiegoś śledzia (mierząc długość starej) - chyba Valeo xtreme silence (chyba tak) i działa bez problemów. Znajomy ma plastikowe ramię ( w 2.5 XT MY 2005) i kupił gumkę z blaszką w ASO płacąc chyba 45 PLN :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W XT plastikowe ramie montowane do szyby. Kto to wymyślił. Słaby docisk wycieraczki do szyby przez co zbieranie wody i brudu nie jest równomierne i dokładne. Do tego nie ma zamiennika. Po poszukiwaniach znalazłem coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item857391235_ram ... lubin.html

 

zamontowałem i jak na razie rewelka. Do tego wygląda bardzo ładnie i elegancko. Ramie dociska wycieraczkę na prawdę mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

bakupno, założyłem przed miesiącem http://moto.allegro.pl/ramie-wycieraczk ... 93290.html działa dokładnie, cicho. Polecam, bo warta tej ceny. Przedtem ćwiczyłem wymianę samych gum i było to daremne ... Kupiłem też tańszą podróbkę na allegro (bodaj ok.35pln) i skrzeczała tak, że wywaliłem po tygodniu. gdybyś chciał kupić coś innego niż ta do której podałem linka, zwróć uwagę na grubość tego elementu który jest montowany na króćcu :!: Kiedyś kupiłem taką, której nie dało się zamontować (sprzedający przyjął zwrot, ale musiałem iść na pocztę itd.)

Moim zdaniem na allegro tylko ta się nadaje :idea:

 

PZDR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh czyli całe ramie trzeba kupować to jest chore :roll:

 

gdybyś chciał kupić coś innego niż ta do której podałem linka, zwróć uwagę na grubość tego elementu który jest montowany na króćcu :!:

i tu był problem jak patrzyłem w norauto :| nic nie pasowało :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...