Skocz do zawartości

nie odskakuje wlwe paliwa, nie dziala ogrzew.tyl.szyby


slonex

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanko na szybko:

nie odskakuje mi klapka wlewu paliwa: linka sprawna, "dzyndzel" plastikowy dziala a klapka nie odskakuje - musze zawsze podwazyc czyms recznie, co by odskoczyla - macie jakis pomysl co moze byc??

i ew jak naprawic??

 

druga sprawa : wlaczylem dzis ogrzewanie tylnej szyby po po 5 minutach zero reakcji na szybie a lampka przy przycisku sie swieci.

pytanie odczekac wiecej czy szukac przyczyny ze cos zepsute??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wlew paliwa - podważ tak jak to robisz i sprawdź metalową blaszkę (sprężynkę) znajdującą się obok zawiasu klapki. Mi raz jakimś cudem wlazła nie tam gdzie trzeba i nie odskakiwało.

 

Co do podgrzewania, kluczyk na zapłon, włączyć przycisk, złapać za miernik i sprawdzić czy na złączkach na szybie jest napięcie.

a) nie ma zasilania - kontrola przekaźnika i połączeń z przekaźnika do szyby

B) jest zasilanie - brak ciągłości w obwodzie na szybie - zazwyczaj padają pojedyncze odcinki (poszczególne paski nie grzeją), jak wysiada całość a zasilanie na stykach jest to wygląda na brak połączenia metalowej złączki z ścieżkami grzewczymi.

 

Generalizując - oba tematy do ogarnięcia dla kogoś kto nie boi się miernika i puszki piwa :mrgreen:

 

Pozdr i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przejechałem dwoma różnymmi imprezami około 35-40km po Wawie i w obu nie chciało za bardzo odparować z tyłu, obie mają sprawną ogrzewaną szybę - powiedzmy nie działa ona zbyt potężnie w Subaru w porównaniu z innymi markami którymi czasem mam okazję jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forestery maja bardzo slabe to cos. Mnie to bardzo drazni w forku bo poprzednio mialem berlingo wiec jak chcialem wyjechac rano a szyby mialem zamarzniete wystarcyzlo wlaczyc, w tym czasie otworzyc brame, wsiasc i juz costam bylo widac. W forku odparowanie czy odmrozenie szyby trwa wiecznosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bo w moim Forku działa całkiem sprawnie, jest to jedna z ostatnich rzeczy a którą mógłbym narzekać. :) W Imprezie podobnie. Odparowuje bardzo szybko, gorzej w czasie deszczu jak chcę poprawić widoczność.

Przejedźcie się autem bez grzania lusterek - to dopiero jest wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam podgrzewanych lusterek;) i nigdy mi to do szczescia potrzebne nie bylo, do czasu az nie wsiadlem do tribeci z takimi lusterkami i zakumalem po co to jest, teraz mi tego brakuje w forku w takie deszczowo jesienno zimowe dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bo w moim Forku działa całkiem sprawnie, jest to jedna z ostatnich rzeczy a którą mógłbym narzekać. :) W Imprezie podobnie. Odparowuje bardzo szybko, gorzej w czasie deszczu jak chcę poprawić widoczność.

Przejedźcie się autem bez grzania lusterek - to dopiero jest wkurzające.

 

Serio ?? Kurde to moze ja musze przeczyscic styki albo cos ? Wie ktos od czego to moze sie oslabic ? Moze ta szyba jest brudna od srodka ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam podgrzewanych lusterek;) i nigdy mi to do szczescia potrzebne nie bylo, do czasu az nie wsiadlem do tribeci z takimi lusterkami i zakumalem po co to jest, teraz mi tego brakuje w forku w takie deszczowo jesienno zimowe dni

 

Po czym wnosisz, że nie masz elektrycznie ogrzewanych lusterek w Foresterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Imprezie grzanie lusterek mam razem z grzaniem tylnej szyby. W Forku mam oddzielny włącznik dla lusterek po lewej stronie tam gdzie spryskiwacze reflektorów i światła przeciwmgielne.

Jak odpalisz grzanie lusterek to już po 2 minutach będzie widać ze schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forkach jesli jest grzana przednia szyba to lusterka wlaczaja sie razem z nia. A przynajmniej ja tak mam :)

Grzanie przedniej szyby ?? :shock: Nie chodziło o tylną ? Bo nawiew na szybę to trochę coś innego. W Focusie mam grzanie przedniej szyby działające na zasadzie takiej samej jak tył ale szyba jest do tego specjalnie przygotowana. Ogrzewane są miejsca gdzie nie sięgają wycieraczki. Jak zalega tam woda albo szron to dość znacząco ogranicza widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej no to byl skrot myslowy. Forki nie maja grzanej calej szyby tak jak fordy ale maja grzane miejsce gdzie leza wycieraczki zeby sie na wycieraczkach lod nie odkladal. Chyba po to, nie korzystalem jeszcze z tego zima bo od miesiaca mam forka. W kazdym razie szyba sie grzeje tam gdzie sa wycieraczki i jak sie to wlaczy to jednoczesnie podgrzewaja sie lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim forku nie grzała tylna szyba.Elektryk bez zbędnych ceregieli zaczął wyciągać mieszek między budą a klapą i tam były urwane oba przewody.Ponieważ te przewody są dość grube tam najczęściej dochodzi do przerwania.Elektryk zrobił wstawki z dwóch cieńszych i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wlew paliwa - podważ tak jak to robisz i sprawdź metalową blaszkę (sprężynkę) znajdującą się obok zawiasu klapki. Mi raz jakimś cudem wlazła nie tam gdzie trzeba i nie odskakiwało.

 

mam prośbę czy ktoś mógłbym na szybko cyknąć fotke jak wygląda ta blaszka/sprężynka (z góry dzięki), bo mam podobny problem tylko że w STi, co mnie strasznie irytuje :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie ma znaczenia czy US czy EU tylko która wersja wyposażeniowa... a jak już jest podgrzewanie wycieraczek, to odpalane przyciskiem razem z lusterkami

 

Prawidłowa odpowiedź, potwierdzam. Od paru dni zacząłem bardzo doceniać podgrzewane wycieraczki a razem z nimi lusterka :wink: do tej pory myślałem że to zbędny gadżet.

Wcześniej ktoś pisał o problemach z ogrzewaniem tylnej szyby - w moim Forku MY07 EU Spec nie ma żadnych problemów, działa sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...